• Sayın Üyeler,

Site görünümünün gündüz açık renk tema, gece koyu renk tema olacak şekilde otomatik değişmesini sağlayan bir düzenleme yapılmıştır. Görünümün otomatik değişmesini istemiyorsanız, bu ayarı hesap tercihlerinizden kolaylıkla değiştirebilirsiniz. Açık/Koyu temalar arasında ki geçişin otomatik olmasını istemeyen üyelerimiz üst menüde yer alan simgeler yardımıyla da kolayca geçiş yapabilirler.

Site renklerinin günün saatine göre ayarlanmasının göz sağlığına faydaları olduğu için böyle bir düzenleme yapılmıştır. Fakat her üye görünüm rengini tercihine göre kullanmaya devam edebilecektir.

Ahmet mete işıkara hayatını kaybetti

Fatma Gül Es

Kayıtlı Kullanıcı
Firma
.
Ahmet Mete Işıkara hayatını kaybetti

Bir süredir yoğun bakımda tedavi gören Prof. Dr. Ahmet Işıkara, 71 yaşında yaşama veda etti.

haber.jpg

Jeofizikçi ve eğitimci Prof. Dr. Ahmet Mete Işıkara, çoklu organ yetmezliği nedeniyle yaşama veda etti.
Solunum yetmezliği nedeniyle bir süredir Medical Park Göztepe Hastanesi'nde tedavi gören Işıkara'nın saat 13.25 ve 13.45'te iki kez kalbi durdu. Masajla kalbi yeniden çalıştırılan Işıkara, müdahalelere rağmen 18.50'de hayatını kaybetti.

Son olarak 8 Aralık'ta hastaneye yatan Işıkara'nın, 44 günlük tedavi süresince 4 kez yoğun bakım servisinde kaldığı belirtildi.

Komuoyunda "Deprem Dede" olarak bilinen Işıkara'nın son zamanlarında, konuşamadığı ancak doktoruyla yazışarak anlaştığı ve o durumunda bile Ege'deki depremleri sorduğu öğrenildi.

Nefes darlığı, yüksek tansiyon, yüksek tansiyona bağlı kalp yetersizliği ve kalp krizi şüphesi ile hastaneye yatırılan Işıkara, 3 Ocak 2012 tarihinde anjiyo olmuştu.

Işıkara, 1999 Gölcük depremi sonrası yaptığı toplumu bilinçlendirme çabaları nedeniyle özellikle dönemin çocuklarının bilincine deprem dede, deprem amca gibi isimlerle de yerleşti.

Ahmet Mete Işıkara, AHDER (Afete Hazırlık ve Deprem Eğitim Derneği)'in yönetim kurulu başkanlığını yapmaktaydı.

Tarih: 21.01.2013
Kaynak: http://
Gizlenen içeriği görüntülemek için Giriş Yap yada Kayıt Ol .

Allah rahmet eylesin tvde görünce çok üzüldüm. İnsanların bilinçlenmesi için çok çabalayan bir insandı Allah razı olsun nur içinde yatsın inşaallah geride kendisi kadar fedakar cefakar öğrencileri kalmıştır biz geride kalanlara deprem bilincini aşılamaya devam ederler.