Ahşap palet / ambalaj

Arkadaşlar tesislerde nakliye amaçlı olarak kullanılan ahşap paletler nakliye ambalajı olarak sayılır mı? Buna da beyanlarda yer verilmesi gerekli midir?

gülay

CMNet Üyesi
Ahşap, plastik vb. malzemelerden şekillendirilmiş paletler ambalajdır (Yumurta viyolleri gibi).Firma içi sevk yada yol aşırı malzeme sevkinde kullanılmış olması işlevini değiştirmez.Bu ambalaj türü artık kullanılmıyor ve atığa çıkarılıyorsa ambalaj atığı vasfını kazanmıştır.Her ambalaj atığı gibi beyanı yapılmalıdır.

Ahşap, plastik vb. malzemelerden şekillendirilmiş paletler ambalajdır (Yumurta viyolleri gibi).Firma içi sevk yada yol aşırı malzeme sevkinde kullanılmış olması işlevini değiştirmez.Bu ambalaj türü artık kullanılmıyor ve atığa çıkarılıyorsa ambalaj atığı vasfını kazanmıştır.Her ambalaj atığı gibi beyanı yapılmalıdır.
Teşekkürler Gülay Hanım. Peki bu konuda yönetmelikte herhangi bir açıklama yer alıyor mu? Benim gözümden kaçmış olabilir mi acaba?

gülay

CMNet Üyesi
Teşekkürler Gülay Hanım. Peki bu konuda yönetmelikte herhangi bir açıklama yer alıyor mu? Benim gözümden kaçmış olabilir mi acaba?
Ambalaj tanımına ve ambalaj atığı tanımına bakın, örnekler kendi şahsıma münasırdır :) yönetmelikte sadece tanımı yapıyorlar maalesef takdirini siz yapıyorsunuz.ben paletler için hep bu yolu izledim, il müdürlüğünden de doğruluğu zamanında onaylatmıştım içiniz rahat olsun :) eğer tat değilseniz firmanızda paleti nakliyede kullanmaya devam ediyorsanız atık olarak düşünmeyin, işlevini kaybettiğinde yada artık kullanmanıza gerek yoksa atığa çıkarın.

Şu anda bu içeriği okuyanlar (Üye: 1, Misafir: 0)