• Sayın Üyeler,

Site görünümünün gündüz açık renk tema, gece koyu renk tema olacak şekilde otomatik değişmesini sağlayan bir düzenleme yapılmıştır. Görünümün otomatik değişmesini istemiyorsanız, bu ayarı hesap tercihlerinizden kolaylıkla değiştirebilirsiniz. Açık/Koyu temalar arasında ki geçişin otomatik olmasını istemeyen üyelerimiz üst menüde yer alan simgeler yardımıyla da kolayca geçiş yapabilirler.

Site renklerinin günün saatine göre ayarlanmasının göz sağlığına faydaları olduğu için böyle bir düzenleme yapılmıştır. Fakat her üye görünüm rengini tercihine göre kullanmaya devam edebilecektir.

Akaryakıt istasyonlarında sorumlu müdürlük

Nurullah Özdemir

Kayıtlı Kullanıcı
Firma
MAZÇEV ÇEVRE DANIŞMANLIK HİZM.ENERJİ İNŞ. SAN VE TİC LTD ŞTİ.
Arkadaşlar iyi günler akaryakıt istasyonlarında sorumlu müdürlük yapan var mı acaba.

Merhaba arkadaşlar bir yerde tam zamanlı çalışırken 1 adet dolum tesisin sorumlu muduru olabılıyormuyuz?yeni yönetmeliğe göre

@keops
bir yerde çalışır iken dolum tesisinde sorumlu müdürlük yapılmıyor.. zaten dolum tesisindeki sorumlu müdür tam zamanlı olarak tesiste bulunması gerekiyor, o sebep ile de yapamıyorsunuz benim bildiğim.
lpg istasyonunda 3 tane bakabiliyorsunuz (1 tanesini direk alabiliyorsunuz, 2. ve 3. istasyon için tam zamanlı çalıştığınız firmadan yazı aldığınızda sorunsuz olarak onlarıda alabilirsiniz)

Tam zamanlı çalıştığım firma üzerinden hizmet vermeyi düşünüyorum. yani sigortamı yatırmaz firma fatura keser kdv kesilir bu şekilde hizmet veririm diye düşünüyorum. kanunen bir engel varmı bilmiyorum

merhaba,

Çevre görevlisi olarak bi firmada 30 gün sigorta yatarken lpg sorumlu müdürlükte 30 gün koşulu var mı yoksa 10 gün sigorta yaptırabilirmiyiz?

Arkadaşlar LPG sorumlu müdürlük yapıyorum fakat defterim bitmedi yinede yıl sonunda defteri odaya gönderip yenisini talep ediyormuyduk?

@ozgedolu defterin nüshaları gecen seneden beri odaya gönderilmiyor. Kullandığınız defter bitmediyse onu kullanmaya devam edebilirsiniz. Ben de sorumlu müdürlük yapıyorum bu konularda odayla görüşmüştüm. Ama yine de kesin bilgi almak isterseniz ankara cevre müh odasını aramanızı tavsiye ederim.

ÇMO ile görüştüm, kontrol defteriniz ne zaman bitiyor ise o zaman alınıyormuş, tam bitmeden 2 hafta önce müracaat etmek yeterli olduğunu söyledir.
asıl önemli ise değişiklik ise her yıl ocak ayında yaptırmış olduğumuz vizelerin artık kalktığını, belge düzenleme tarihinden itibaren 1 yıl süre sonra vize yapılacağı bilgisi verildi. ocak ayında belge göndereceklerin dikkatine !!!!!!

@Emine Erdem
Bence daha iyi olmuş bu şekilde. yıl sonunda belge düzenlendiği zaman ocak ayında vize olması pek mantıklı değildi

Arkadaşlar şuan bir iş yerinde tam sigortalı olarak çalışıyorum lpg sorumlu yönetici belgesi ile kaç istasyona bakabilirim ve şuanki iş yerimle birlikte yürütebilirim yardımcı olursanız sevinirim

@akyuzzz
3 istasyona bakabilirsiniz. ancak 2. ve 3. istasyonlar için çmo'dan onaylatırken tam zamanlı çalıştığınız firmadan onay almanızı istiyor (2. bir istasyonda lgp sorumlu müd. olmasında sakınca yoktur diye). onun dışında başka bir sorun yoktur. ancak alacak olduğunuz 3 istasyonda tek ilde olması gerekli.