• Sayın Üyeler,

Site görünümünün gündüz açık renk tema, gece koyu renk tema olacak şekilde otomatik değişmesini sağlayan bir düzenleme yapılmıştır. Görünümün otomatik değişmesini istemiyorsanız, bu ayarı hesap tercihlerinizden kolaylıkla değiştirebilirsiniz. Açık/Koyu temalar arasında ki geçişin otomatik olmasını istemeyen üyelerimiz üst menüde yer alan simgeler yardımıyla da kolayca geçiş yapabilirler.

Site renklerinin günün saatine göre ayarlanmasının göz sağlığına faydaları olduğu için böyle bir düzenleme yapılmıştır. Fakat her üye görünüm rengini tercihine göre kullanmaya devam edebilecektir.

Akaryakıt istasyonlarında sorumlu müdürlük

Nurullah Özdemir

Kayıtlı Kullanıcı
Firma
MAZÇEV ÇEVRE DANIŞMANLIK HİZM.ENERJİ İNŞ. SAN VE TİC LTD ŞTİ.
Arkadaşlar iyi günler akaryakıt istasyonlarında sorumlu müdürlük yapan var mı acaba.

Yapılabilir bir iş olduğunu düşünmüyorum. Ortalama tesis başı 300-350tl den maksimum 5 adet tesise baksan bile 1500-1750tl kadar bir getirisi mevcut. Bu kadar düşük maaşa bu denli büyük bir sorumluluk almak ne derece doğru tartışmak gerekiyor.

Çalışan mühendis arkadaşlarımız için ise belge vermenin çok etik olduğunu düşünmüyorum.

16 Aralık 2012'de yönetmelik revize edildi ve Sorumlu müdürlerin 5 ayrı istasyona bakma yetkisi, ilgili madde gereğince yok. Yeni yönetmeliği incelemenizde ve Oda ile görüşmenizde fayda var.

Kolaylıklar,

Sorumlu Müdüre İlişkin Hükümler

Sorumlu müdür çalıştırma zorunluluğu

MADDE 13 – (1) Dolum tesisi ve otogaz istasyonunda sorumlu müdür çalıştırılması zorunludur. Bir dolum tesisi veya otogaz istasyonunda görevli sorumlu müdür başka bir dolum tesisi veya otogaz istasyonunda görev alamaz.

Uygulamada bu kısıtlamaya uyulduğunu düşünmüyorum. Gerçek olan halen daha düşük ücretlerle birden çok sayıda tesise bakmalarıdır. Hayırlısı diyelim.. :)

@Can Avşar

Uygulamada kısıtlama olacak yanlız şuanda kontrolü mümkün değil maalesef. 2014 yılı vize zamanı geldiği zaman kimse 1 yerden fazla yere bakamayacak veya şuan vize zamanı gelen yerler içinde(lisans başvurusuda dahil) eğer sorumlu müdürleri başka bir yerde müdürlük yapıyorsa sözleşme imzalama şansları yok.

Kısa bir süre sonra herşey tam yoluna oturacaktır.Denetleme mekanizması öncelikle odalar olduğu için odalarında çıkıp LPG istasyonlarını gezme gibi bir şansı olmadığı için 2014 ten önce tam olarak yoluna oturma şansı bulunmamakta maalesef...

@Can Avşar
aynı durum bendede var malesaf belge yatıyor. üstelik ben kimya mühendisliği diplomam üzerine sertifikayı aldım yinede çevre yeterliliğinde bakanlığa taahhüt verdiğim için kullanamıyorum saçma sapan kurallar

Çevre yeterliliği taahhütü nedir çevre danışmanlık firmalarındaki taahhüt değil sanırım? Çünkü taslak aşamasında diye biliyorum çevre danışmanlık firmalaında çalışanların başka işte çalışmaması ile ilgili madde.

@Dilan Seycan
Çalıştığım firma yeterlilik alırken bizde başka bir yerde çalışmadığımıza dair taahhüt verdik. o taahhütten bahsediyorum

Merhabalar,

Mesul müdürlüğünü yaptığım LPG Otogaz istasyonundan TSE işletme ve bakım talimatları istemiş.Elinde mevcut olan varsa bana da gönderebilir misiniz?

@ozlem_ada

Merhaba Özlem hanım,

Bu talimatlar sizde varmıdır?

Arkadaşlar yönetmeliğin son maddelerinden birinde 'sorumlu müdürlerin bir yıl içinde durumlarını bu yönetmeliğe uygun hale getirmeleri gerekmektedir.' maddesi var buda herkese 1 yıl tanındığını belirtmektedir. bir yıl daha bekleyin.

arkadaşlar bana yardımcı olabilir misiniz lütfen :( beş istasyona bakıyorum ve sözleşmem hala devam ediyor ne yapmam lazım biri bana açıklasın lütfen ...