• Sayın Üyeler,

Site görünümünün gündüz açık renk tema, gece koyu renk tema olacak şekilde otomatik değişmesini sağlayan bir düzenleme yapılmıştır. Görünümün otomatik değişmesini istemiyorsanız, bu ayarı hesap tercihlerinizden kolaylıkla değiştirebilirsiniz. Açık/Koyu temalar arasında ki geçişin otomatik olmasını istemeyen üyelerimiz üst menüde yer alan simgeler yardımıyla da kolayca geçiş yapabilirler.

Site renklerinin günün saatine göre ayarlanmasının göz sağlığına faydaları olduğu için böyle bir düzenleme yapılmıştır. Fakat her üye görünüm rengini tercihine göre kullanmaya devam edebilecektir.

Akkuyu çed'ine itirazımız var!

R

ritimsiz

Çevre Mühendisleri olarak bir imza da biz mi atsak?
Green Peace çok destekleyen birisi değilim ama... ben imzaladım.
çünkü nükleerin Çed ini okudum.
örneğin Radyoaktif atıkların 'uygun kaplarda' depolanacı bilgisini kendi gözlerimle gördüm.
Hes lerin çedinde bile atık depolama sahalarının belirli kriterleri var belirli standartları vardır.
radyoaktif atıklar uygun kaplarda depolanacaktır lafı ile ne kastedilmektedir?
böyle bir projenin çed i başka bir projeden çalıp yapsan hatta çevirisin de google translate kulansan bile böyle bir şey kabul edilemez.
radyoaktif atıkların bertarafı söz konusu değilken, uzun yıllar nasıl depolacak.?

Aynı çed kapsamında Ülkemizde uranyum kaynakları sınırlı olduğundan uranyumu 'kadim dostumuz eski komünist yeni yoldaşımız Rusya dan alacağız. öncelikle bu mantıkla enerjide dışa bağımlığımız nasıl azacak anlamış değilim.
Birde o uranyumun yarım ada olan ülkemizin mensup olduğu 4 denizden geçerek akkuyuya ulaşacağını okumak tüylerimi ürpertti benim..
karadenizden uranyum yüküyle çıkan St Peter isimli yük gemisi boğazdan geçişi sırasında başka bir gemiyle çarpışrak vb vb. gibi bir kazanın olma ihtimali vardır...

kısaca imzalayalım. en azından ÇED i doğru düzgün olsun...
İmza için link;
Gizlenen içeriği görüntülemek için Giriş Yap yada Kayıt Ol .

Gizlenen içeriği görüntülemek için Giriş Yap yada Kayıt Ol .