• Sayın Üyeler,

Site görünümünün gündüz açık renk tema, gece koyu renk tema olacak şekilde otomatik değişmesini sağlayan bir düzenleme yapılmıştır. Görünümün otomatik değişmesini istemiyorsanız, bu ayarı hesap tercihlerinizden kolaylıkla değiştirebilirsiniz. Açık/Koyu temalar arasında ki geçişin otomatik olmasını istemeyen üyelerimiz üst menüde yer alan simgeler yardımıyla da kolayca geçiş yapabilirler.

Site renklerinin günün saatine göre ayarlanmasının göz sağlığına faydaları olduğu için böyle bir düzenleme yapılmıştır. Fakat her üye görünüm rengini tercihine göre kullanmaya devam edebilecektir.

aktarma merkezi için gerekenler

Sema Erata

Kayıtlı Kullanıcı
Firma
çekmeköy
TAT tesisimiz sözleşmeli belediyeye uzak olduğu için belediye sınırlarında bir aktarma merkezi açtık fakat bu merkez için evrak hazırlamam gereklimi acaba, bu şekilde geçici depolama, aktarma merkezi için neler gereklidir?

benim bildiğim mevcut yönetmeliğe göre orayada lisans alınması gerektiği yönünde.yürürlükte olan yönetmelikte bununla ilgili bi bilgi yok.aynı işlemleri yapmanız gerekiyor..ama hazırlanan ambalaj atığı yönetmelik taslağında bu konuya değinilmiş..(madde 29) eğer sözleşmenizin olduğu ilde başka bir lisanslı tat tesisi yoksa bazı kriterleri sağlamanız sartıyla lisans gerekmemekte.siz bence durumu kurmamış ama kurmayı düşünüyomuş gibi il çevre ve şehirciliğe bi danışın..

ama aktarma tesisinde hiçbir işlem yapılmayacak, 2 yada 3 günde bir toplanan ambalaj atıkları lisanslı tesisimize konteynerlerle taşınacak,

bişey yapılması konusunu bilemem.ben fikrimi,bildiğimi söyledim.sizin söylediğinize istinaden aklıma şöyle bişey gelio.toplama ayırma kısmının biz sadece toplama kısmını yapacağız.prosedürdede toplama lisansı (TT tesisi) die bişey yok o zamn herhangi bi prosedürede gerek yok.neyse ben fazla kafa karıştırmak istemiyorum.:)
siz beni dinleyin bi telefona bakar sadece.üğer net olarak öğrenip burda paylasırsanız bizimde kafamızdaki soru işaretleri gitmiş olur.;)

ambalaj atıkları kontrolü yönetmeliği taslağında; madde 26 (2): bu merkezler, ticaret sicil gazetesinde belirtilmek şartıyla çevre lisanslı toplama ayırma tesislerinin şubeleri olarak kurulur ve il çevre ve orman müdürlüklrince kayıt altına alınır diyor.

tmm bende onu belirttim.madde 29 da.zaten taslak mevcut yönetmelikte belirtilmeyen eksikliklerin,olumsuzlukların giderilmesi yönünde yapılan bi çalışma.belirttiğim gibi yürürlükte olan yönetmelikte bu konuda bi bilgi yok.benim önceden calıştığım firmada aynı durum vardı ve il çevre lisans istedi.alınması yönünde süre verdi.(aynı ilde olmasına rağmen.) suanda yapılan bazı calışmalar (örneğin belgelendirmede) yüyürlükte olan yönetmeliğe göre değil taslağa göre yapılmakta..hee taslak ta gecen ibareye de dikkat edin eğer o ilde tat tesisi yok ise die bi ibare var..il çevreden özel bi izin alınabilir belki.net bi bilgi edinirseniz bizide bilgilendirirseniz sevinirim.

il çevreyle görüştüm ve yeni yönetmeliğin çıkıcağını şimdilik sadece bilgi amaçlı bir yazı yollamamızı istediler,

etrafı 3 metre yükseklikte çevrili olması (üstünün kapatılması isteğe bağlı) , orada herhangi bir ayrıştırma yapılmaması sadece depolanması ve taşınması amacıyla lisans gerektirmez

sema hanım meraba bende tat tesisinde çalışıyorum aktarma istasyonu için taslak yönetmeliğe göre il çevreler izin veriyomu şu anda