• Sayın Üyeler,

Site görünümünün gündüz açık renk tema, gece koyu renk tema olacak şekilde otomatik değişmesini sağlayan bir düzenleme yapılmıştır. Görünümün otomatik değişmesini istemiyorsanız, bu ayarı hesap tercihlerinizden kolaylıkla değiştirebilirsiniz. Açık/Koyu temalar arasında ki geçişin otomatik olmasını istemeyen üyelerimiz üst menüde yer alan simgeler yardımıyla da kolayca geçiş yapabilirler.

Site renklerinin günün saatine göre ayarlanmasının göz sağlığına faydaları olduğu için böyle bir düzenleme yapılmıştır. Fakat her üye görünüm rengini tercihine göre kullanmaya devam edebilecektir.

Alakam yok ama alakalıyım :)

Emrah Se.

Kayıtlı Kullanıcı
Firma
Kafama Göre
Merhabalar,

Adım Emrah Ankara'dan aranıza katılmış bulunuyorum. 15 yıldır bir imalat firmasında Kontrolör olarak çalışmaktayım. Aslında işim üretilen ürünlerin kalitelerini ve fiziki özelliklerini kontrol etmek. Buralara nasıl düştüğümü sorarsanız, firmamızda paket arıtma ile kim ilgilenebilir sorusuna cevap olarak kalite bölümünün tercih edilmiş olması. Bu bölümden de şanslı olarak sıfır bilgiye sahip benim yönlendirilmiş olmam. Merak ediyorum acaba benim gibi hiç alakası olmadığı halde paket arıtma sistemi ile ilgilenen birisi daha varmı burada :D . Sorunlar oluyor çözmeye çalışıyorum. Sağ olsun buranında epey bir faydası oluyor. Bilgi kirliliği biraz oluşuyor ama sonunda doğru olanı bir şekilde tespit ediyoruz :D Neyse çok şükür bu zamana kadar bir sorun ile karşılaşmadım.

Bu vesile ile de yardımcı olan olmaya çalışan, ve forumun bu seviyelere gelmesinde emeği geçen herkese teşekkür ederim. Meslektaş olamasak da çalışma arkadaşları olarak tüm herkese işlerinde kolaylıklar diliyorum.

Emrah Seçer
Merhaba hocam,

Öncelikle aramıza hoş geldiniz. Ülkemizde birçok atıksu arıtma tesisinin düzenli kontrolünde çevre mühendisi bulunmuyor. Çoğu firma dışarıdan çevre danışmanlık hizmeti aldığı için, bizim gibi mühendisler ayda 1 ya da 2 gün arıtma tesisini görebiliyorlar. Ancak firmada çalışan, asıl işi çevre mühendisliği olmayan ve alaylı tabir ettiğimiz kişiler arıtmayla ilgileniyorlar. Birçok firmamda 5-20 yıl aralığında tecrübesi değişen ve bu işi yapan kişiler mevcut.

Tabi ki uzun süredir bu işi yaptıkları için, çalıştığı arıtmaya hakim oluyorlar. Anlık değişimleri, ekipman arızalarını, kullanılacak kimyasal ve besin miktarını kendi kendilerine çözebilecek kapasitedeler. Sizin de aramıza katılmanızı takdire şayan buluyorum. Dilerim ihtiyacınız olan bir bilgiye hemen ulaşabilirsiniz.

İyi çalışmalar. ✋