• Sayın Üyeler,

Site görünümünün gündüz açık renk tema, gece koyu renk tema olacak şekilde otomatik değişmesini sağlayan bir düzenleme yapılmıştır. Görünümün otomatik değişmesini istemiyorsanız, bu ayarı hesap tercihlerinizden kolaylıkla değiştirebilirsiniz. Açık/Koyu temalar arasında ki geçişin otomatik olmasını istemeyen üyelerimiz üst menüde yer alan simgeler yardımıyla da kolayca geçiş yapabilirler.

Site renklerinin günün saatine göre ayarlanmasının göz sağlığına faydaları olduğu için böyle bir düzenleme yapılmıştır. Fakat her üye görünüm rengini tercihine göre kullanmaya devam edebilecektir.

Ambalaj atığı belgelendirme ve fiyat teklifi

Alper Karadeniz

Kayıtlı Kullanıcı
Firma
Hayat Geri Dönüşüm San. Tic. Ltd. Şti
Bir ambalaj atığı tat'inde çevre mühendisi olarak çalışıyorum ve işe yeni başladım. 9 tane firmanın danışmanlığı yapan bir firma benden bu 9 firmanın ambalaj atıklarını belgelendirmemi istedi ve fiyat teklifi istedi.
Şimdi fiyat teklifi yaparken herbir firmanın belgelendirmemi istediği atık için ayrı ayrı mı teklif göndereyim yoksa danışman firmaya tek bir fiyat teklifi mi göndereyim?
İkinci olarakta bu tarz belgelendirmelerde nası bir yol izleniyo yardımcı olursanız sevinirim...:confused:

Belediyenin Ambalaj Atığı işini yapan bir firmada çalışıyorum. Ambalaj Atığı Belgelendirme Ücreti ile ilgili işlemleri yaparken hangi yolları takip etmeliyim. Bu konuda bana yardımcı olabilir misiniz?

Merhaba,
ambalaj atığı belgelendirilmesi yapan yetkili kuruluşlar, bu konuda bir belgelendirme ücreti belirtmektedirler. Bu firmalar ile iletişime geçebilirsiniz.

ilgi ve alakanız için çok teşekkür ederim :)

Çevko'un sayfasında 'Lisanslı Firmaların 2013 Yılı İçin Kapasite ve Fiyat Teklifleri' var, buradan firmamızın kaydını yaptırıp, fiyat tekliflerimizi veriyoruz. Burada dikkat etmem gereken, tavsiye etmek istediğiniz bi şeyler var mı?

Sisteme kaydınız yaptığınızda, bir tonaj bildirim tablosu doldurmanız isteniyor. Burada piyasaya sürülen miktar ile geri kazanım yükümlülüğü kısmına dikkat edilebilir. Hesaplama kısmında bazen geri kazanım yükümlülüğü kısmında sizin piyasaya sürdüğünüz miktar otomatik geçebiliyor. Bu da yanlış bir hesaplamaya neden oluyor.

tekrardan çok teşekkür ederim. aklıma takılan yerlerde tekrardan size danışırım ;)

sisteme kayıt olup tonaj bildirimini yaptıktan sonra nasıl bir süreç izliyor,neler yapılması gerekiyor?

Siz tonaj bildirimini kayıt ettikten sonra yetkililer tarafından bir değerlendirme yapıp size dönüş yapıyorlar. Tonaj miktarlarınızı belirtip kayıt etmeniz yeterli ilk aşamada.
İyi çalışmalar dilerim.

Onlar size fiyat teklifi yapacak, siz onayladıktan sonra karşılıklı sözleşme imzalanacak. Sonrasında size belgelendirme bedelini fatura edecekler, ödemeyi yapacaksınız. Onlar da belgelendirmeyi yapıp sisteme yükleyecekler. Son olarak sizin de ambalaj sistemine girip bu işlemi onaylamanız gerekiyor.

peki şunu da merak ediyorum, bize verilen fiyat tekliflerini kabul edip onayladık fatura ödemelerini yaptık. daha sonra bize ödenecek belgelendirme ücretini kimden alıyoruz; anlaşmalı olduğumuz belediyeden mi, aracı olan yetkili kuruluştan mı, bakanlıktan mı?

@Merve Bük
Merve hanım,
İşlemlerinizi yetkili kuruluş ile gerçekleştirdiğiniz için belgelendirme ücreti de kuruluş tarafından yapılacaktır.
Bilginize.
İyi çalışmalar dilerim.

Arkadaşlar merhaba, Sakarya'da faaliyet gösteren bir firma olarak belgelendirme için bir belediye ile anlaşmak istiyoruz, nasıl bir yol izleyebiliriz bilgisi olan var mıdır? Sakarya'dayken Ankara'da bir belediyeyle çalışma şansımız var mıdır? Konuyla ilgili bilgisi olan arkadaşlar yardımcı olabilirse sevinirim. Son olarak konuyu yeni araştırmaya başladım fakat belgelendirme yapan belediye henüz yok diye duydum doğru mudur ?

2015 yılına ait belgelendirme sürecini başlatacağım ancak çıkış yaptığım firmalar 2015 i kapatmış dolayısıyla gdt onayında bekliyor. Şimdi gdt onaylamadan İl ÇeVreye göndersem 2015 bildirimlerini belgelendirmesini yapamazmıyım 7c lerimin. Ya da yapamazsam yetkilendirmiş kuruluşla nasıl bir sorun oluşur ?