• Sayın Üyeler,

Site görünümünün gündüz açık renk tema, gece koyu renk tema olacak şekilde otomatik değişmesini sağlayan bir düzenleme yapılmıştır. Görünümün otomatik değişmesini istemiyorsanız, bu ayarı hesap tercihlerinizden kolaylıkla değiştirebilirsiniz. Açık/Koyu temalar arasında ki geçişin otomatik olmasını istemeyen üyelerimiz üst menüde yer alan simgeler yardımıyla da kolayca geçiş yapabilirler.

Site renklerinin günün saatine göre ayarlanmasının göz sağlığına faydaları olduğu için böyle bir düzenleme yapılmıştır. Fakat her üye görünüm rengini tercihine göre kullanmaya devam edebilecektir.

Ambalaj atığı belgelendirme ve fiyat teklifi

Alper Karadeniz

Kayıtlı Kullanıcı
Firma
Hayat Geri Dönüşüm San. Tic. Ltd. Şti
Bir ambalaj atığı tat'inde çevre mühendisi olarak çalışıyorum ve işe yeni başladım. 9 tane firmanın danışmanlığı yapan bir firma benden bu 9 firmanın ambalaj atıklarını belgelendirmemi istedi ve fiyat teklifi istedi.
Şimdi fiyat teklifi yaparken herbir firmanın belgelendirmemi istediği atık için ayrı ayrı mı teklif göndereyim yoksa danışman firmaya tek bir fiyat teklifi mi göndereyim?
İkinci olarakta bu tarz belgelendirmelerde nası bir yol izleniyo yardımcı olursanız sevinirim...:confused:

@ekoçev belgelendirme bedeli= Belgelendirilen atık cinsi x YK ile sözleşmenizdeki atık cinsine göre birim fiyat + KDV olacak şekilde fatura kesip YK ya gönderirsiniz.
Örnek olarak Haziran ayında 50 ton PP ve 100 ton ahşap Belgelendirmesi yaptınız birim fiyatıda PP için 65 tl/ton ahşap için 35 tl/ton yukarıdaki formüle göre PP için 50x60=3250 tl +kdv, Ahşap İçin 3500 tl+kdv şeklinde tek bir fatura keseceksiniz.

Faturalar belgelendirmesi biten her ay kesilebilir. Yıllık kesilmez.

@Hüseyin Hanlı tamam hüseyin bey bende öyle biliyorum biz belgelendirdirdiğimiz ambalaj cinsine göre yk ya antlaşmadaki birim fiyattan fatura kesicez onlarda ödemeyi yapıcaklar doğru mu? derya hanım onlar size fatura edicek ödeme yapıcaksınız ibaresi kullanmış orası kafamı karıştırdı acaba bizim yk ya herhangi bir ödememiz varmıdır diye sormak istedim bide bizim kestiğimiz faturalara karşılık gelen meblaaları yk aylık olarak mı gönderiyor yoksa biriktirip şubat sonunda toplu olarak mı ödeme gerçekleştiriyor daha önce belgelendirme yapmadığım için merak ediyorum

bu belgelendirme nasıl yapılıyor daha önce hiç yapmadım yardımcı olabiliri misiniz belediyeyle anlaşmalıyız

belgelendirme ücretlerini yetkilendirilmiş kuruluşlar belirliyor. birini arayıp teklif isteyebilirsiniz, hepsi fiyat olarak birbirlerine baya yakın zaten.

belgelendirme yapan kuruluşların listesini bulabileceğimiz bir yer mevcut mudur? veya elinde liste olan arkadaşlar paylaşabilir mi? bazı tesislerim için fiyat toplamam gerekli.