• Sayın Üyeler,

Site görünümünün gündüz açık renk tema, gece koyu renk tema olacak şekilde otomatik değişmesini sağlayan bir düzenleme yapılmıştır. Görünümün otomatik değişmesini istemiyorsanız, bu ayarı hesap tercihlerinizden kolaylıkla değiştirebilirsiniz. Açık/Koyu temalar arasında ki geçişin otomatik olmasını istemeyen üyelerimiz üst menüde yer alan simgeler yardımıyla da kolayca geçiş yapabilirler.

Site renklerinin günün saatine göre ayarlanmasının göz sağlığına faydaları olduğu için böyle bir düzenleme yapılmıştır. Fakat her üye görünüm rengini tercihine göre kullanmaya devam edebilecektir.

Ambalaj atığı belgelendirme

Sema Erata

Kayıtlı Kullanıcı
Firma
çekmeköy
Arkadaşlar belgelendirme konusunda yardımcı olun lütfen,çalıştığım firmaya TAT lisansını aldım ve belgelendirme yapmak istiyorum fakat kafam karıştı, belgelendirme için ne yapmam gerekli?

belediye ile sözleşme yapmanız daha sonra bir yetkilendirilmiş kuruluş ile çalışmanız gerek

Merhaba ayrıntılı belediye kısmı güncel değil tam bilginize

Merhabalar

Ambalaj Beyanında belgelendirme yaparken Pagçevin teklif kısmında ambalajların kg cinsinden değerini istiyor. Diyelim ki PE/PA yurtiçine sürülen miktarı 1.149 bu durumda Pagçevden teklif alırken 149 kg olarak mı değeri gireceğim? Bir de teklif kısmında dosya istenmekte bu kısımda ambalaj beyanında değerlerin belirtildiği EK-5 B1 kısmının ekran görüntüsünü alıp mı paylaşmam gerekiyor?Yoksa başka bir evrak mı düzenlemem gerekiyor? ?

1.149 kg. Yani 1000 ve altı muaf olduğu için ben miktarımı girerken (teklif almak için) 149 kg olarak mı işlem yapacağım?

@Evrem Yeşil Teşekkür ederim açıklama için bu arada :)

toplam piyasaya sürülen ambalaj miktarı 1,000 kg nin altında ise muafsınız.1,000 kg lik genel bir muafiyet yok.
yuzdelik dilimi alınmadan ki kısımda 1,000 kg nin altında bir malzeme piyasaya sürmüş iseniz zaten ps yükümlülük izleme tablosu da otomatik olarak hesaplama yapmaz.

Naçizane tavsiyem yaptığınız bildirimi iletmeniz. Çünkü yükümlülük miktarlarının hesaplanması gerekiyor (Ahşap için %13, diğerleri için %54 vs.). Piyasaya sürdüklerinizin tamamından sorumlu değilsiniz, her yıl değişen oranda bir yüzdelik dilim mevcut. Boşuna fazladan para yatırmış olmayın.

Not: Belgelendirme konusunda bilgisi olmayan veya ilk defa yapacaklara istinaden yazıyorum

Ambalaj beyanını yaptıktan sonra yükümlülüğü bulunan piyasaya sürenler için;

1. Yükümlülüğü bulunan firmaların
Gizlenen içeriği görüntülemek için Giriş Yap yada Kayıt Ol .
bağlantısına kullanıcı adı ve şifresi girilir
2. PS Yükümlülük İzleme kısmından yükümlü olan firmanın ekran görüntüsü alınarak tükçev,çevko ve pagçev yetkilendirilmiş kuruluşuna mail atılır
3. Teklife göre firma ile yetkilendirilmiş kuruluş arasında sözleşme yapılır.

Not: Konu hakkında öğrendiğim ve şu aşamaya kadar yaptığım bilgiler yer almaktadır.

Merhaba;
Ambalaj beyanı belgelendirmesi için ÇEVKO ya bildirim süresinde bildirim yapmayı kaçırdık. yani 30 haziran tarihini kaçırdık, ne yapabiliriz bu konuda bilgisi olan var mıdır?