Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

ambalaj atığı cezalı belgelendirme işlemi

Konu, 'ARŞİV' kısmında Merve Yeşildağ tarafından paylaşıldı.

 1. Merve Yeşildağ

  Merve Yeşildağ CMNet Üyesi

  merhaba;
  belgelendirmesini yapacağım bir firma 2005 yılında itibaren belgelendirme yapmamış ve cezalı olarak işlem yapacam. 2005 yılından itibaren hep %10luk artırmayla işlemi gerçekleştirmem gerekiyor değil mi?Bu konuda bilgisi olan paylaşırsa sevinirim.
  iyi çalışmalar
   
 2. Mustafa Demir

  Mustafa Demir CMNet Üyesi

  siz öyle birşey yapmayın onlar girsin normal kullandıkları ambalajın bildirimini yapsınlar en son çıkan belgeyi size getirsinler sizde belgelendirme işleminizi yapın.

  çünkü sistem ceza işini otomatik kendisi hesaplıyor. yani 2005 girişini yapıyor. sistem bakıyor bunu toplatmamış .%10 fazlasını alıp gelecek yıla ekliyor. en son yıl (2012) da da şu kadar ambalajı belgelendireceksiniz diyor.
   
  Merve Yeşildağ bunu beğendi.
 3. Birgül Bakanoğlu

  Birgül Bakanoğlu CMNet Üyesi

  merhaba,
  firmanın sorumluluk tablosunda zaten bir önceki seneden devir olarak gösterir. mesela 2011 yılındaki sorumluluğu gösteren tabloda geçmiş yıldan devir sütunu,bu yılki sorumluluk sütunu ve toplam sorumluluk sütunları vardır. siz toplamdaki değere göre yapacaksınız. sistem o cezalı durumları bir sonraki seneye devrederken otomatik geçiyor. yani herzaman son sorumluluk değerlerine göre belgelendirme yaparsanız doğru olacaktır.
  İyi çalışmalar.
   
  Merve Yeşildağ bunu beğendi.
 4. Merve Yeşildağ

  Merve Yeşildağ CMNet Üyesi

  Çok teşekkür ederim :)
   

İlginizi Çekebilir

20170309_115421.jpg
Arkadaşlar merhaba, tesise gelen karışık ambalaj atigini sisteme nasıl beyan etmemiz gerektiğini açıklıyor. İyi çalışmalar.
41.jpg
Merhaba, Çalıştığım yerde zımpara işinde kullandığımız flap disklerin atık kodları ve bertaraf/geri dönüşümü ile ilgili yardımcı olabilecek biri varsa çok sevinirim. [ATTACH][ATTACH] Ayrıca...
IMG-20170316-WA0000.jpeg
Arkadaşlar merhaba resimde proses sonucu oluşan atık orneklemeleri bulunmaktadir. Daha detayli bilgi verilecektir.