• Sayın Üyeler,

Site görünümünün gündüz açık renk tema, gece koyu renk tema olacak şekilde otomatik değişmesini sağlayan bir düzenleme yapılmıştır. Görünümün otomatik değişmesini istemiyorsanız, bu ayarı hesap tercihlerinizden kolaylıkla değiştirebilirsiniz. Açık/Koyu temalar arasında ki geçişin otomatik olmasını istemeyen üyelerimiz üst menüde yer alan simgeler yardımıyla da kolayca geçiş yapabilirler.

Site renklerinin günün saatine göre ayarlanmasının göz sağlığına faydaları olduğu için böyle bir düzenleme yapılmıştır. Fakat her üye görünüm rengini tercihine göre kullanmaya devam edebilecektir.

Ambalaj atığı geri dönüşm tesisleri

Nalan Uysal

Kayıtlı Kullanıcı
Firma
Bolat Plastik Geri Dönüşüm
halihazırda farklı bir üretim konusuyla faaliyet gösteren bir tesisin ambalaj atığı geri dönüşüm lisansına başvuru yapabilmesi için ana faaliyet konusunun geri dönüşüm mü olması gerekir? yoksa gerekli teknik şartları sağlaması yeterli midir? Konuyla ilgili fikir verirseniz çok sevinirim

Nalan Hanım

Dediğinizi örneklendirecek olursak; firma narenciye paketleme firması ve kendileri için gerekli plastik kasaları kendileri üretecek ama ana faaliyet konusu narenciye paketleme. Bence bu firma ticari sicil gazetesinde gerekli eklemeleri yapıp kapasite raporunda makine ekipmanı koydurdu mu Çevre İzin Lisans Yönetmeliğine göre başvuru yaptımı sıkıntı çıkmaması gerek diye düşünüyorum.

İyi çalışmalar.

Üretim konusu nedir şuan ? Kapasite raporunda açık bir şekilde üretim konusun kısmında ''ambalaj atığı'' ibaresi geçmek zorunda. Hatta ambalajların isimlerinin geçmesi daha saglıklı olur. Aynı zamanda ticari sicil gazetesinde de ambalaj atığı toplama ayırma, ambalaj atığı geri dönüşümü gibi bir ibare olması lazım. İl çevre bu ikisindeki faaliyet konusuna bakıyor. @Nalan Uysal

Şuanki üretimin ne olduğunu ve ne faaliyeti yapılmak istendiğini söylerseniz daha sağlıklı fikir verebiliriz aslında.