• Sayın Üyeler,

Site görünümünün gündüz açık renk tema, gece koyu renk tema olacak şekilde otomatik değişmesini sağlayan bir düzenleme yapılmıştır. Görünümün otomatik değişmesini istemiyorsanız, bu ayarı hesap tercihlerinizden kolaylıkla değiştirebilirsiniz. Açık/Koyu temalar arasında ki geçişin otomatik olmasını istemeyen üyelerimiz üst menüde yer alan simgeler yardımıyla da kolayca geçiş yapabilirler.

Site renklerinin günün saatine göre ayarlanmasının göz sağlığına faydaları olduğu için böyle bir düzenleme yapılmıştır. Fakat her üye görünüm rengini tercihine göre kullanmaya devam edebilecektir.

Ambalaj atığı geri dönüşüm tesisinde çevre görevlisi olmak

Nesibe Bahtiyar

Kayıtlı Kullanıcı
Arkadaşlar;

Aranızda Ambalaj Atığı Geri dönüşüm Tesisinde çalışan varmı??
Bu tesislerde bir çevre görevlisi olarak görevlerimiz neler??
Ne yapmamız gerekiyor??Sizlerin çalışma şekilleri nasıl??
Bu konuda tecrübe sahibi olanlar bilgilerini paylaşabilirler mi??

aylık bildirim yaparsınız
soğutma suyu ve evsel atıksu için kanalizasyon kullanım izini alınmamış ise o alınır
acil durum planı hazırlanır itfaiye müdürlüğü yeterlilik yazısı ile

Ambalaj Atığı Geri dönüşüm Tesisi diye bir tesis ben duymadım,
Ambalaj Atığı Toplama Ayrıma Tesisi vardır; ambalaj atıklarını toplar, sınıfına göre ayırır, presler ve satışını yapar.
Geri Dönüşüm Tesisi vardır; AATT lerinden Geri Dönüşüm prosesini kurduğu atıkları alır ve geri dönüşümünü sağlayarak ekonomiye hammadde sağlar.
GDT lerine örnek olarak kağıt geri dönüşüm tesisi, plastik geri dönüşüm tesisi örnek verilebilir.

Siz hangisinde çalışmaktasınız?

Çevre izinlerini ve lisansı alabilirsiniz, takibini yapabilirsiniz.
İş güvenliği, kalite ve çevre konularında çalışmaları devam ettirebilir ya da yoksa çalışmalar başlatabilirsiniz.
Arıtma tesisi varsa işletmesini, yoksa gerek olup olmadığını yönetmeliklerden araştırabilir, projelendirebilirsiniz.
Çevre Orman Bakanlığının yayınlamış olduğu yönetmelikleri inceleyip tesisinizin yönetmelikler doğrultusunda üretim yapmasını, faaliyetlerinizin çevreyi en azami derecede etkilemesi için çalışmalar yapabilirsiniz?
Atık yönetimi konularında çalışmalar yapıp, gerekli firmalarla görüşebilirsiniz.
Vb.......

Arkadaslar merhaba ambalaj atığı toplama fabrikasında işe başladım.. daha önce tecrübem olmadığı için nasıl nerden başlayacağımı bilmiyorum yardımcı olursanız sevinirim.. ne yapmam gerekiyor ilk olarak..

Merhaba,

Öncelikle hayırlı olsun. Umarım huzurlu ve uzun süreli, kendinizi geliştirebileceğiniz bir deneyim olur sizler için. Benzer konular ile ilgili 2 mesajım var onları ileteyim, tesisinize uygun olanları siz ayırt edersiniz. Ekleme ve çıkarmaları zamanla tecrübenizle orantılı olarak kendiniz yapabilirsiniz.

İyi çalışmalar

Genel manada tesise ilk bakışta dikkat edilenler: Çevre görevlisi adım adım bir tesiste ne yapmalı?
Bazı önemli yönetmelikler: Çevre Danışmanlık Firması