Ambalaj atığı geri kazanım tesislerine Toplama ayırma belgesi alımı

Neşat Ören

Kayıtlı Kullanıcı
CMNet Üyesi
Kayıt
4 Ağustos 2011
Mesajlar
80
Beğeniler
301
Şehir
Bandırma
#1
Merhabalar,
Ambalaj atığı geri kazanım tesislerine, il müdürlükleri tarafından verilen Tehlikesiz atık toplama ayırma belgesi alınabiliyor mu ?
Teşekkür ederim...
 

Selçuk KÜÇÜK

Kayıtlı Kullanıcı
CMNet Üyesi
Kayıt
31 Ekim 2009
Mesajlar
175
Beğeniler
78
Şehir
Tekirdağ
#2
evet alınabiliyor
Tehlikesiz atıklarınızın toplanacağı alanın ayrı bir alan da yağmur suyunu tahliye eden (gerektiğinde yağ tutuculu) bir sisteme sahip olması koşuluyla veriyorlar belgeyi
 

Neşat Ören

Kayıtlı Kullanıcı
CMNet Üyesi
Kayıt
4 Ağustos 2011
Mesajlar
80
Beğeniler
301
Şehir
Bandırma
#3
tesis kapalı alana kurulu, yıkama sularının bağlı olduğu kanalisazyon bağlantısı var..
Ben tat lisanslı tesise bu belgeyi aldım..Anladım kadarıyla herhangi bi fark yok..
Teşekkür ederim..
 

Selçuk KÜÇÜK

Kayıtlı Kullanıcı
CMNet Üyesi
Kayıt
31 Ekim 2009
Mesajlar
175
Beğeniler
78
Şehir
Tekirdağ
#4
evet problem yok o halde tebliğdeki 12. madde gereklerini yerine getirirseniz belgeyi elinizde bilin atık kodlarını iyi inceleyin radyasyon ölçümü ve radyasyondan korunma eğitimi aldıysanız ve mobil radyasyon cihazınız var ise metalleri de kod listenize ekleyebilirsiniz yoksa elimdeki örnek kod listesini paylaşabilirim de
 

Dosyalar

Mustafa Güvenç

Kayıtlı Kullanıcı
CMNet Üyesi
Kayıt
16 Aralık 2011
Mesajlar
15
Beğeniler
7
#5
Mrb Tehlikesiz atık toplama ayırma Belgesi İçin Başvuruyu online sistem üzerinden değil elden direct şekilde yapoıyoruz değil mi arkadaşlar bide gerekli evraklar neler kısakısa sıralayabilirmisiniz.
uygunluk yazısı
çed görüşü
metal olacaksa radyasyon ölçüm cihazı ve kullanıcısı
.
.
gibi...
belediyenin verdiği çalışma ruhsatı gibi bişey gerekli oluyor mu ?
 

Selçuk KÜÇÜK

Kayıtlı Kullanıcı
CMNet Üyesi
Kayıt
31 Ekim 2009
Mesajlar
175
Beğeniler
78
Şehir
Tekirdağ
#6
Evet elden tabirini daha açarsak şirket adına ve şirket yetkilileri tarafından onaylı imzalı, yönetmelikteki şartları ve istenen evrakları yerine getirdiğinizi belirten talep dilekçesi ile çevre şehircilik il müdürlüğüne başvurmanız yeterlidir.

Evet ruhsat gerekli
 

Selçuk KÜÇÜK

Kayıtlı Kullanıcı
CMNet Üyesi
Kayıt
31 Ekim 2009
Mesajlar
175
Beğeniler
78
Şehir
Tekirdağ
#8
Ruhsat gerekmiyor arkadaşlar
Çalışma ruhsatı olmadan nasıl alabilirsiniz ki?
Bir işletmenin çalışma ruhsatı olmadan çalışması yasadışı, kaldı ki siz yaptığınız çalışmanın bir bakanlık il müdürlüğü çerçevesinde iznini almış oluyorsunuz.
 

Nazan Pangal

Kayıtlı Kullanıcı
CMNet Üyesi
Kayıt
22 Şubat 2011
Mesajlar
15
Beğeniler
1
#9
Bazı tehlikesiz inert atıklarda ruhsat istenilmemektedir. Diğer atıklarda isteniliyor.
 

Nazan Pangal

Kayıtlı Kullanıcı
CMNet Üyesi
Kayıt
22 Şubat 2011
Mesajlar
15
Beğeniler
1
#11
Evet bencede enteresan, biz hem tat lisansımız hemde tehlikesiz atık belgemiz var. Malesef ruhsatı olmayan bir firmaya bu belgeyi verdiler ve bende kahroldum.defalarca aradım il çevre ve bakanlığı, şaşırmanıza gerek yok istenilmiyor cevabını aldım
 

Selçuk KÜÇÜK

Kayıtlı Kullanıcı
CMNet Üyesi
Kayıt
31 Ekim 2009
Mesajlar
175
Beğeniler
78
Şehir
Tekirdağ
#12
Evet bencede enteresan, biz hem tat lisansımız hemde tehlikesiz atık belgemiz var. Malesef ruhsatı olmayan bir firmaya bu belgeyi verdiler ve bende kahroldum.defalarca aradım il çevre ve bakanlığı, şaşırmanıza gerek yok istenilmiyor cevabını aldım
Ben de aldım belgeyi herşeyi eksiksiz verdim ve bu belgede içindeydi demek boşuna uğraşmışız il çevrede uyarmadı açıkçası neden bunu veriyorsun diye.
 

merveumut

Kayıtlı Kullanıcı
CMNet Üyesi
Kayıt
3 Kasım 2013
Mesajlar
4
Beğeniler
0
#13
Selçuk bey belgeyi alirken tam olarak hangi belgelerle basvuru yaptıniz anlatabilirmisiniz.