Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

ambalaj atığı kapsamında mıdır?

Konu, 'ARŞİV' kısmında katıger tarafından paylaşıldı.

1. katıger

katıger CMNet Üyesi

Arkadaşlar merhaba,

Pvc profillerin üzerine markalar (egepen , pimapen vb.) yapıştırlmaktadır. bu yapışkan malzemeler ambalaj atığı kapsamındamıdır, kapsamında ise türü nedir ?

2. Fatih Bel

Fatih Bel CMNet Üyesi

etiketleri soruyorsanız ambalaj kabul edilmez. Etiket değilse tanımdan faydalanın; Hammaddeden işlenmiş ürüne kadar, bir ürünün üreticiden kullanıcıya veya tüketiciye ulaştırılması aşamasında, taşınması, korunması, saklanması ve satışa sunulması için kullanılan herhangi bir malzemeden yapılmış der.

3. katıger

katıger CMNet Üyesi

resim olarak ekledim. pvc profilin üzerine yapıştırılan malzeme etiketmidir ambalajmıdır ? piyasaya süren olarak belgeleme yükümlülüğü varmıdır?

pvc-uretim.png

4. Fatih Bel

Fatih Bel CMNet Üyesi

Sayın Katıger,

sizin bu malzemeyi kullanma amacınız ürününüzü korumak mı? Bu soruyu cevaplamanız gerekir. Prosesi bilen sizsiniz. size yardımı olucaksa yorum yapayım; anladığım kadarıyla tüm yüzeye yapıştırıyorsunuz, koruma amaçlı gibi . bu yüzden ambalaj olmalı. Bildirimi sistem üzerinden yapılmalı.

Ambalaj konusunda yetkilendirilmiş kuruluşun temsilcisi olarak daha detaylı bilgi verebilmem için lütfen irtibata geçiniz.

İlginizi Çekebilir

broşür 2.jpg
% 100 mısır koçanı granülünden üretim yapıyoruz. İlgilenen olursa 545-9431995 arayabilir. Odun talaşına kıyasla 7 kat daha emici. Kendi ağırlığının 7 katına kadar emme özelliğine sahip. İster...
41.jpg
Merhaba, Çalıştığım yerde zımpara işinde kullandığımız flap disklerin atık kodları ve bertaraf/geri dönüşümü ile ilgili yardımcı olabilecek biri varsa çok sevinirim. [ATTACH][ATTACH] Ayrıca...
pvc_yer_dosemesi_bordo.jpg
Arkadaşlar bir firmamızda bu atıktan var? Geri kazanımını yapan firma var mı?