• Sayın Üyeler,

Site görünümünün gündüz açık renk tema, gece koyu renk tema olacak şekilde otomatik değişmesini sağlayan bir düzenleme yapılmıştır. Görünümün otomatik değişmesini istemiyorsanız, bu ayarı hesap tercihlerinizden kolaylıkla değiştirebilirsiniz. Açık/Koyu temalar arasında ki geçişin otomatik olmasını istemeyen üyelerimiz üst menüde yer alan simgeler yardımıyla da kolayca geçiş yapabilirler.

Site renklerinin günün saatine göre ayarlanmasının göz sağlığına faydaları olduğu için böyle bir düzenleme yapılmıştır. Fakat her üye görünüm rengini tercihine göre kullanmaya devam edebilecektir.

Ambalaj atığı toplama ayırma tesisindeki görevimiz

Ömer Faruk Taş

Kayıtlı Kullanıcı
Firma
SELÇEV ÖLÇÜM VE ANALİZ LABORATUVARI
Arkadaşlar bir toplama ayırma tesisinde çalışmaya başladım. Daha önceki tecrübelerim genelde danışmanlık firmalarında oldu. Bu tarz yerlerde çalışanların önerilerine ihtiyacım var.

Genel olarak çevre görevlisi bu tip firmalarda ne tür işler yapar. Aylık beyanlar sisteme nasıl yüklenir. Çevre Görevlisi olarak sisteme kaydı nasıl yapılır vs. vs.. Çalıştıgım yer küçük bir firma olduğu için kimsenin bu tip işlerden haberi yok. Yardımcı olursanız sevinirim.

teşekkür ederimm muhasebe belediyeye gider pusulası kesemedğimizi söylüyor ve elimde belediye atıklarının sadece kantar fişleri var.bi arkadaşım ilk kez bildirim yaptığınız için 0001 olarak sıra sıra gidebilirsin demişti. bu da bana pek mantıklı gelmiyor ne yapmalıyım

@n.tas
Hayır belediyeye gider pusulası kesmeyeceksiniz. Ambalaj Atığı Alındı Makbuzu keseceksiniz. Her ay sonu ilgili aydaki kantar fişlerindeki rakamları toplayıp ilgili aya kesip belediyeye imzalatacaksınız. Makbuz numarasındaki rakamı fatura no olarak gireceksiniz.

ambalaj atığı alındı makbuzunu matbaaya mı bastırmamız gerekiyor?elinizde örneği varsa atabilir misiniz? çok teşekkür ederim yardımcı olduğunuz için

n.tas hanım, olgaç beyin sundugu ambalaj atıgı alındı makbuzu genelde biz firmalar belediyeden atık yani ambalaj atıgı alındıgı zaman bu şekilde dzenleniyor yani MALZEMENİN CİNSİ YAZILAN YERE KARIŞIK AMBALAJ ATIGI DİYEDE GİREBİLİRSİNİZ

Ben arada bir şey sorayım. Kantardan geçen miktarları fişlere işleyip ay sonunda belediyeye imzalatılacağından bahsetdilmiş yukarıda. Belediye bu işin kontrolü açısından tam olarak neresinde oluyor ?

@Olgaç Sürmelihindi
Olgaç Bey bu makbuzu matbaaya mı bastırıyoruz ve 3 nüshalı olarak mı bastırılıyor.

Belediyesine göre değişiyor kimi belediye sözleşme yaparken yapacağı aktivitelere sponsor olmanı istiyor, kimisi belli bir bedel karşılığında sözleşme yapıyor.

yani belediye ye göre degişiyor. zeynep hanımın sorusunu üstadım olgaç bey daha iyi bilir ben yinede yazayım yetkilendirilmiş kuuruluşa üye degil seniz 2 nüsha olarak fotokopi çekin bir tanesi sizde birtanesi belediyede kalacak

ambalaj atığı alındı makbuzumu tedarik ettim.Yalnız benim gider pusulalarımda mevcut.Ambalaj beyan bildirimi yaparken gider pusulalarını da giricek miyim?

Gider pusulaları alındı belgelerini mali açıdan kanıtlamak için kullanılır muhtemelen . Eğer alındı makbuzlarınız çıkış faturalarınızla denk ise gider pusulalarını girmemelisiniz n.tas Hanım.

Belediyeler Birliğine ait bir TAT tesisini ihale ile kiraladık, tesisin GFB'si var biz işletmecisi olacağız, bizim firma olarak GFB'miz veya lisansımız olması gerekli mi? İl çevre ve şehircilikten biri bizim de bunlardan birine sahip olmamız gerektiğini söyledi fakat mevzuatta bununla ilgili net bilgi bulamadım. Bir de bu şekilde işletilecek tesiste firma olarak belgelendirme yapma şansım var mıdır? Yoksa GFB'nin sahibi olan birlik mi belgelendirmeyi yapabilir?