Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Ambalaj atığı toplama ve ayırma tesisi kurulum kriterleri

Konu, 'ARŞİV' kısmında zeynepülken tarafından paylaşıldı.

 1. zeynepülken

  zeynepülken CMNet Üyesi

  Arkadaşlar merhaba şu anda Tehlikesiz Atık Toplama ve Ayırma tesisinde çalışıyorum. Firmamızın şuanda kurulu olduğu yer ambalaj atığı toplama ayırma lisansı için fiziki şartları sağlayamıyor. Yapı ruhsatı tarımsal niteliği korunacak alan olarak verilmiş. Bu ruhsatı değiştiremiyoruz. Ambalaj atığı toplama ve ayırma tesisi için başka bir yer bakıyoruz şuanda. Tesisin kurulacağı arazinin O.S.B alanları içinde olmaması gerektiğini biliyorum. Bunun dışında arazi seçimi için uymamız gereken başka bir şart varmı. Ayrıca aynı yere Tehlikeli Atık geri kazanımı içinde lisans alacağız. Bunun için neler yapmam gerekiyor yardımcı olursanız sevinirim.
   
 2. kolay gelsin. tesis organize sanayi bölgesi içinde olsun ister olmasın siz istediğiniz izin ve lisansları alabilirsiniz. yalnızca zeminin geçirimsiz olması lazım. Yangın önlemleri açısından gerekli malzemelerin olması lazım levhaların olması lazım ve ambalaj atığı toplama ve ayırma tesisi için alanın 1000 m2 olması gerekli bunlarla ilgili belgeleri ben size isterseniz akşam göndereyim.
   
 3. zeynepülken

  zeynepülken CMNet Üyesi

  çok sevinirim. belgeler bende de mevcut ama eksiğim varmı bir karşılaştırma yaparım bende. serbest o.s.b lerde olabiliyor yeni o.s.b yönetmeliğine göre.
   
 4. tamam ben size gönderirim yine haberleşelim. ben o osb ile ilgili yönetmeliğede tekrar bakarım yine haberleşiriz sizinle.
   
 5. zeynepülken

  zeynepülken CMNet Üyesi

  birşey daha soracağım yeni tutacağımız yer 2500 m2 kapalı alan. 1000m2 de açık alan mevcut. buraya hurda, ambalaj, ve tehlikeli atık lisansı almak istiyoruz bu mevcut alan için gerekli koşulları sağladığımız taktirde 3 lisansıda alabilirmiyiz?
   
 6. Hüseyin Hanlı

  Hüseyin Hanlı CMNet Üyesi

  Olgaç Bey Merhabalar,

  Bahsettiğiniz belgeleri bende alabilirmiyim?
   
 7. evet alabilirsiniz hepsininde sağlanması gereken kriterleri sağladıktan sonra il çevre denetler ve gerekli levhalar var mesela geçiçi depoılama alanı vb gibi onlarada dikkat ediyor.hurda lisansı derken tehlikesiz atık için mi

  merhaba hüseyin bey nasılsınız? Eğer gerekleri şartları sağlarsanız sizde alabilirsiniz bu arada almak istediğiniz atıklar için kodlar var onlarıda siz belirliyorsunuz ve müraacat ediyorsunuz.
   
 8. zeynepülken

  zeynepülken CMNet Üyesi

  hurda lisansından kastım hurda araçların parçalanması için gerekli işlemler.metalleri yağı plastikleri hepsi ayrılacak. ancak şöyle bir sıkıntı var bu yerde tehlikeli atık kazanımı için yani varil bidon ıbc geri kazanımı i.in arıtma tesisi gerekli ve bu yerde arıtma mevcut degil. yerde kiralık olcak bunu nasıl çözeriz
   
 9. bunların hepsini akşam üstü konuşalım mı şimdi çıkmam gerekiyor kusura bakmayın elimden geldiğince hepsini çözeriz ins.
   
 10. Erol DALKILINÇ

  Erol DALKILINÇ CMNet Üyesi

 11. zeynepülken

  zeynepülken CMNet Üyesi

  teşekkür ederim erol bey
   
 12. Erol DALKILINÇ

  Erol DALKILINÇ CMNet Üyesi

İlginizi Çekebilir

IMG-20170316-WA0000.jpeg
Arkadaşlar merhaba resimde proses sonucu oluşan atık orneklemeleri bulunmaktadir. Daha detayli bilgi verilecektir.
20170309_115421.jpg
Arkadaşlar merhaba, tesise gelen karışık ambalaj atigini sisteme nasıl beyan etmemiz gerektiğini açıklıyor. İyi çalışmalar.
broşür 2.jpg
% 100 mısır koçanı granülünden üretim yapıyoruz. İlgilenen olursa 545-9431995 arayabilir. Odun talaşına kıyasla 7 kat daha emici. Kendi ağırlığının 7 katına kadar emme özelliğine sahip. İster...