• Sayın Üyeler,

Site görünümünün gündüz açık renk tema, gece koyu renk tema olacak şekilde otomatik değişmesini sağlayan bir düzenleme yapılmıştır. Görünümün otomatik değişmesini istemiyorsanız, bu ayarı hesap tercihlerinizden kolaylıkla değiştirebilirsiniz. Açık/Koyu temalar arasında ki geçişin otomatik olmasını istemeyen üyelerimiz üst menüde yer alan simgeler yardımıyla da kolayca geçiş yapabilirler.

Site renklerinin günün saatine göre ayarlanmasının göz sağlığına faydaları olduğu için böyle bir düzenleme yapılmıştır. Fakat her üye görünüm rengini tercihine göre kullanmaya devam edebilecektir.

Ambalaj atığı toplama ve ayırma tesisi kurulum kriterleri

zeynepülken

Kayıtlı Kullanıcı
Firma
Atılım Çevre Danışmanlık, İş Sağlığı ve Güvenliği İnsan Kaynakları Eğitim Mühendislik İnş. San. Tic. Ltd. Şti.
Arkadaşlar merhaba şu anda Tehlikesiz Atık Toplama ve Ayırma tesisinde çalışıyorum. Firmamızın şuanda kurulu olduğu yer ambalaj atığı toplama ayırma lisansı için fiziki şartları sağlayamıyor. Yapı ruhsatı tarımsal niteliği korunacak alan olarak verilmiş. Bu ruhsatı değiştiremiyoruz. Ambalaj atığı toplama ve ayırma tesisi için başka bir yer bakıyoruz şuanda. Tesisin kurulacağı arazinin O.S.B alanları içinde olmaması gerektiğini biliyorum. Bunun dışında arazi seçimi için uymamız gereken başka bir şart varmı. Ayrıca aynı yere Tehlikeli Atık geri kazanımı içinde lisans alacağız. Bunun için neler yapmam gerekiyor yardımcı olursanız sevinirim.

@zeynepülken
kolay gelsin. tesis organize sanayi bölgesi içinde olsun ister olmasın siz istediğiniz izin ve lisansları alabilirsiniz. yalnızca zeminin geçirimsiz olması lazım. Yangın önlemleri açısından gerekli malzemelerin olması lazım levhaların olması lazım ve ambalaj atığı toplama ve ayırma tesisi için alanın 1000 m2 olması gerekli bunlarla ilgili belgeleri ben size isterseniz akşam göndereyim.

çok sevinirim. belgeler bende de mevcut ama eksiğim varmı bir karşılaştırma yaparım bende. serbest o.s.b lerde olabiliyor yeni o.s.b yönetmeliğine göre.

tamam ben size gönderirim yine haberleşelim. ben o osb ile ilgili yönetmeliğede tekrar bakarım yine haberleşiriz sizinle.

birşey daha soracağım yeni tutacağımız yer 2500 m2 kapalı alan. 1000m2 de açık alan mevcut. buraya hurda, ambalaj, ve tehlikeli atık lisansı almak istiyoruz bu mevcut alan için gerekli koşulları sağladığımız taktirde 3 lisansıda alabilirmiyiz?

evet alabilirsiniz hepsininde sağlanması gereken kriterleri sağladıktan sonra il çevre denetler ve gerekli levhalar var mesela geçiçi depoılama alanı vb gibi onlarada dikkat ediyor.hurda lisansı derken tehlikesiz atık için mi

@Hüseyin Hanlı
merhaba hüseyin bey nasılsınız? Eğer gerekleri şartları sağlarsanız sizde alabilirsiniz bu arada almak istediğiniz atıklar için kodlar var onlarıda siz belirliyorsunuz ve müraacat ediyorsunuz.

hurda lisansından kastım hurda araçların parçalanması için gerekli işlemler.metalleri yağı plastikleri hepsi ayrılacak. ancak şöyle bir sıkıntı var bu yerde tehlikeli atık kazanımı için yani varil bidon ıbc geri kazanımı i.in arıtma tesisi gerekli ve bu yerde arıtma mevcut degil. yerde kiralık olcak bunu nasıl çözeriz

bunların hepsini akşam üstü konuşalım mı şimdi çıkmam gerekiyor kusura bakmayın elimden geldiğince hepsini çözeriz ins.

teşekkür ederim erol bey