• Sayın Üyeler,

Site görünümünün gündüz açık renk tema, gece koyu renk tema olacak şekilde otomatik değişmesini sağlayan bir düzenleme yapılmıştır. Görünümün otomatik değişmesini istemiyorsanız, bu ayarı hesap tercihlerinizden kolaylıkla değiştirebilirsiniz. Açık/Koyu temalar arasında ki geçişin otomatik olmasını istemeyen üyelerimiz üst menüde yer alan simgeler yardımıyla da kolayca geçiş yapabilirler.

Site renklerinin günün saatine göre ayarlanmasının göz sağlığına faydaları olduğu için böyle bir düzenleme yapılmıştır. Fakat her üye görünüm rengini tercihine göre kullanmaya devam edebilecektir.

Ambalaj atıgı yönetim planı acilll

Özgür Tırınk

Kayıtlı Kullanıcı
selam arkadaşlar atık yönetim planı hazırlamasını bilen varsa yardımcı olabilirse minnettar olurum gerçekten lisans almamız gerekiyo ve ben henüz nhasıl hazırlayacagımı bilmiyorum gerekli dökümanları inidrdim ama çok karışık tüm o bnilgileri nasıl dolduracagız ki oraya anlamadım ben.
Birde bu ambalaj toplama lisansı belde belediyeleri ile çalışan şirketlere verilmiyor mu bu konu hakkında bilgisi olan yazarsa çok sevinirim teşekkür ederim...
Mail adresinizi siteden aldım yardımcı olabilirseniz sevinirim...
email adresim:eek:zgurtirink@hotmail.com

öncelikle bu şart
il, ilçe ve ilk kademe belediyeleri ile sözleşme yapan firmalar lisans alabilirdi.
ama enson seçimlerden önce çıkan yasa ile ilk kademe ve nüfusu 2000 nin altında kalan belediyeler kapatıldı.
yani ilk kademe bel. kalmadı
dolayısı ile il, ilçe beld. şart oldu.
başka ne gibi sorun var anlatırsan yardımcı oluruz.

biz bodrum ortakent belde belediyesi ile çalışıyoruz dogal olarak burası ilk adım belediyesi olarak gözüküyor.
Şimdi bizim burası ile yapacagımız protokolün bir geçerliligi var mı?
Nufüs yaklaşık 7000 civarı ama yaz aylarında bu nüfüs 50 ila 60 bin arasında oluyor.Birde lisans başvurumuzu be zaman yapmamız gerekir?
Geçici lisans iznimiz bittikten hemen sonra mı? ve bu lisans aşaması ne kadar uzun sürer.Biraz fazla oldu ama kusura bakmayın yeni oldugum için bu sektörde bazı şeyleri zamanla ve siz degerli meslektaşlarımın sayesinde ögrenecegim.
teşekkür ederim.

yapılan protokolün herzaman geçerliliği vardır. fakat belde belediyesi olduğu için ve firma olarak anlaşmış olduğunuz ilk belediye ise bakanlık ve yönetmelik lisan verilmesini istemiyor ama sözleşmeli çalışmanızda bir sorun teşkil etmiyor. lisans almanız için muğlada "yanlış bilmiyorsam" merkez dahil 12 "ilçe" belediyelerinden birisi ile sözleşme şart. ortakent beldesine özel olarak yinede il çevre mrd. sormakta fayda vardır belki tarihi ve turizm açısından kıymetli bölgelere ayrıcalık tanyabilirmi? lisans başvurusu için süre nekadar olacak dersen sizin dosyanız nerede ise "il çevre - bakanlık" oradaki ilgili arkadaşların yoğunluğuna bağlı hehangi bir sınr tanımı yok.
daha net bilgiler ve izleyeceğiz prosedür için bence il çevre ile yüz yüze görüşmende fayda var.

yani şöyle oluyor kabaca söyleyeyim;
yönetmelik çıktığında il,ilçe,ilk kademe belediyeleri ile anlaşma yapılması şartı var ve bu bld. hepsi mevcuttu.
hatırlarsanız "sevgili" hükümetimiz yerel seçimlerden önce bazı balediyelerin kapanması kararı çıkarttılar.hani çok tartışılmış bir mevzu idi. işte o kararın "bizim açımızdan" özeti yönetmelikte adı geçen ilk kademe belediyelerinin kapatılması idi ve kapandı. artık türkiye de ilk kademe beld. diye birşey yok yönt. adı olsa bile. demekki sorunsuzca lisans almak istiyorsak hemen bir ilçe belediyesi ile anlaşmak şart oldu. bence biraz acele edin daha sonra zor oluyor.