• Sayın Üyeler,

Site görünümünün gündüz açık renk tema, gece koyu renk tema olacak şekilde otomatik değişmesini sağlayan bir düzenleme yapılmıştır. Görünümün otomatik değişmesini istemiyorsanız, bu ayarı hesap tercihlerinizden kolaylıkla değiştirebilirsiniz. Açık/Koyu temalar arasında ki geçişin otomatik olmasını istemeyen üyelerimiz üst menüde yer alan simgeler yardımıyla da kolayca geçiş yapabilirler.

Site renklerinin günün saatine göre ayarlanmasının göz sağlığına faydaları olduğu için böyle bir düzenleme yapılmıştır. Fakat her üye görünüm rengini tercihine göre kullanmaya devam edebilecektir.

ambalaj atığı yönetim planı

Duygu Erit

Kayıtlı Kullanıcı
belediye ile ambalaj atığı yönetim planı imzalamak için gerekli belgelerin neler olduğunu belediyede çalışan arkadaşlardan öğrenebilirimiyim?

o zaman o belde ile bir sözleşme yapıp yönetim planı hazırlayın, bakanlığa gönderin. İlçe ile olan durumdan bir farkı yok (tek fark belde bel. ile yapılan anlaşma TAT a lisasn kazandırmaz :))

ilçe belediyesi ile yönetim planı hazırlanırken ben firmada çalışmıyordum. Şimdi belde belediyesi ile yönetim planı hazırlayacağız yani benim ilk deneyimim olacak oyuzden sordum

Hazır olan yönetim planından yola çıkarak Belde ile ilgili bilgileri toplayıp, aynı taslak üzerine geçirebilirsiniz. Tabi burda nüfus ve buna bağlı olarak gerçekleştirilecek aşama sayısı önemlidir. Bunları göz önünde bulundurun.
İlk etapta genel olarak kullanılacak bilgileri toplamaya çalışın.

Belde belediyeleri ile plan hazırlayacak arkadaşlar için; İl belde belediyesi olmakla büyükşehirde belde belediyesi olmak arasında fark var, il belediyesinde belde belediyesi ile yönetim planı yapmak lisanslı firmaya bir artı kazandırmıyor bu iyi biline :) yani belde belediyelerinde mücavir alan zorunlulugu yok.