Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Ambalaj atığı

Konu, 'ARŞİV' kısmında Olgaç SÜRMELİHİNDİ tarafından paylaşıldı.

 1. herkese kolay gelsin bu hurdacılardan ambalaj atığı alındıgı zaman sadece kantar fişi varsa bunu beyan yaptıgımızda herhangi bir sıkıntı cıkarmı birde beyan yapılacaksa eğer temin yöntemi ne seçilmelidir?
   
 2. Sena ÇETİNKAYA

  Sena ÇETİNKAYA CMNet Üyesi

  Kantar fişi dediğiniz şey sevk irsaliyesi oluyor sanırım? Sevk irsaliyeleri de fatura yerine sayılıyor ama sadece kantar fişini kastediyorsanız zannetmiyorum. Çünkü kimin bunu size yolladığı, firmanın adı, ünvanı gibi bilgiler gerekiyor sisteme girmek için.
   
 3. Gülin Ç.

  Gülin Ç. CMNet Üyesi

  Hurdacılardan alım bakanlıkça desteklenmiyor zaten o sebeple gider pusulasının sisteme girilmesi kaldırmışlardı.Bence beyan etmeseniz daha iyi.
   
 4. öyle yapıcam bende zaten çıkıs beyanlarındada sıkıntı olmaz diye düşünüyorum. zaten hurdacılarda ısın kolayına kacıo bir firmadan ambalaj atıgını alıo diğer fırmaya satıyor daha yuksek fiyata ve kdv olmasın dıye fatura kesmıyor.

  peki sadece benim elimde kantar fişi var kantar fişi sevk irsaliyesi değil kantarda malzemenin nekadar geldiğini gösteriyor sadece ve ben bu ambalaj atıgını sisteme beyan yapmadım ve ben belli bir oran cıkartıcam nekadar atık gelıor diye ayrım yapıcam ve bızım saatıgımız malar ıcerısınde oranlıcam mesela sukadar malzeme geldi ben sukadarını ambalaj olarak dönusturdum dıye bunda sıkıntı olmaz dımı?
   

İlginizi Çekebilir

20170309_115421.jpg
Arkadaşlar merhaba, tesise gelen karışık ambalaj atigini sisteme nasıl beyan etmemiz gerektiğini açıklıyor. İyi çalışmalar.
DSC_0236.JPG
Merhaba Atık kodu hakkında bilgisi olan varmı? atık: araç filmlerinin deforme olmuş olanları
pvc_yer_dosemesi_bordo.jpg
Arkadaşlar bir firmamızda bu atıktan var? Geri kazanımını yapan firma var mı?