• Sayın Üyeler,

Site görünümünün gündüz açık renk tema, gece koyu renk tema olacak şekilde otomatik değişmesini sağlayan bir düzenleme yapılmıştır. Görünümün otomatik değişmesini istemiyorsanız, bu ayarı hesap tercihlerinizden kolaylıkla değiştirebilirsiniz. Açık/Koyu temalar arasında ki geçişin otomatik olmasını istemeyen üyelerimiz üst menüde yer alan simgeler yardımıyla da kolayca geçiş yapabilirler.

Site renklerinin günün saatine göre ayarlanmasının göz sağlığına faydaları olduğu için böyle bir düzenleme yapılmıştır. Fakat her üye görünüm rengini tercihine göre kullanmaya devam edebilecektir.

Ambalaj atık sistemi hakkında

Olgaç Sürmelihindi

Mevzuat Grubu Lideri
Yönetim Grubu
Mevzuat Grubu
Firma
-
Arkadaşlar herkese kolay gelsin. ambalaj atık sisteminde hem ek-7 hem de ek-8 sistemine sahip olan firmalar sıkıntı yaşıyordu. Firma Ek-7'den ek-8'e kendi geri kazanımına çıkış yapıp onayladığında sistem yapılan bu miktarı ek-7'ye atıyordu. Ben sistem problemini çözmüş olup şu şekilde yol izledim; ek-7 B'den ek-7 C'ye temin yöntemine GDT seçip kendi firmam adına çıkış yapıyorum ve bu miktar ek-8 B'de gözküyor ve sağ kutucukta onayla yazısı çıkıyor. Bu onaylama işlemini yapmayıp ek-8 B sistemine girip geri kazanıma ne kadar çıktıysam bu miktarı yazıp temin yöntemine bu sefer TAT olarak seçiyorum ve firma ismini kendim seçtikten sonra kaydet diyorum ve sistem bu miktarı ek-7 B'ye atmıyor. Böylece sıkıntı çözülmüş oluyor. İlgililere duyurulur.

@Hamza Yıldırım
şöyle anlatayım lisanslı firmaların kendi sisteminde ek-7c'de beyan yaptığında bu bizim ek-7B ve ek-8B sisteminde gözüküyor ve onayladığımızda kırmızı olarak sistem atıyor. Bu sıkıntıyı ben de yaşıyorum.

@Olgaç Sürmelihindi
Hamza bey siz kendi geri dönüşüm tesisinize çıkış yapıyor musunuz.

8Blere gelen bildirimler 7b dede görünüyor. Kendi firmam dışındaki firmalar bunu onaylma şeklinde yolladığında ve ben onayladığımda 7B' ye de düşüyor.

o sorun bende de var. Ben bu konuyu görüşmüştüm il çevre ile kimse birşey bulamadı. ama aldığım bir duyuma göre atık ambalaj sistemi 2015 yılında değişecekmiş. Peki onayladığınız beyanlarda miktar bakımından fazlalık oluyor mu?