• Sayın Üyeler,

Site görünümünün gündüz açık renk tema, gece koyu renk tema olacak şekilde otomatik değişmesini sağlayan bir düzenleme yapılmıştır. Görünümün otomatik değişmesini istemiyorsanız, bu ayarı hesap tercihlerinizden kolaylıkla değiştirebilirsiniz. Açık/Koyu temalar arasında ki geçişin otomatik olmasını istemeyen üyelerimiz üst menüde yer alan simgeler yardımıyla da kolayca geçiş yapabilirler.

Site renklerinin günün saatine göre ayarlanmasının göz sağlığına faydaları olduğu için böyle bir düzenleme yapılmıştır. Fakat her üye görünüm rengini tercihine göre kullanmaya devam edebilecektir.

Ambalaj atık sistemi

Olgaç Sürmelihindi

Mevzuat Grubu Lideri
Yönetim Grubu
Mevzuat Grubu
Firma
-
Arkadaşlar kolay gelsin ambalaj atık sisteminde ek 7b den yapılan ve sizin girdiğiniz ambalaj atıklarını geri kendi firmanızda ne kadarını geri dönüşüme gönderip, gönderdiğiniz miktarı ek 7c'den kendi firma adınıza çıkış yapıp ek 8b'de onayla butonu çıkıyordu ve bu miktarı onayladıktan sonra aynı miktar ek7b'ye sistem tekrar atıyordu. Bugun İl Çevre Müdürlüğü ile görüştüm ve sistemde sıkıntı olduğunu hatta kendileride Çevre ve Şehircilik Bakanlığı ile görüştüklerini söylediler. Sistemde problem düzeltilene kadar yaptığımız beyanları göndermei söyledi ve Çevre ve Şehircilik Bakanlığında Hülya Hanım ile görüşmemi söyledi eğer böyle bir sıkıntı yaşayan varsa arayalım ve bekleyelim. Bilginize sunulur.

Evet çevre il müdürlüğü ile görüşmem sonucunda öğrendiğim tehlikesiz atık beyan sistemi açılmamış, ancak çevre bilgi sisteminden ABF (atık beyan formu) doldurmamız gerekiyormuş. bunun sebebi geri dönüşüm yapıyor olsak da geri dönüştüremediğimiz atıkları diğer firmalara ya da bertaraf tesislerine vermemiz..

@Didem Girgin

Tehlikesiz atık beyan sistemi yok, ancak endüstriyel atık yönetim planınızı İl Çevre'ye sunmak durumundasınız. bir de lisanlslı firmalara vermek durumundasınız atıklarınızı, e bunu belgelendirmeniz gerekiyor.

tehlikesiz atık beyan sistemi yok ama atık beyan formu ile tehlikeli tıbbi ve diğer atıkların bildirimini yapabiliyormuşuz/yapmamız gerekiyormuş şuan.. bana görüşmelerimde belirtmemişlerdi ancak firmamızın önceki mühendislerine bilgi verilmiş haberim yoktu tabii çünkü ABF butonu çevre bilgi sisteminde açık bile değil :so_O

@Didem Girgin
peki atık beyan formunda beyan durumu hazırlık aşamasında yazıyor. birde nasıl yapacağız örnek yok elımızde

Tibbi atiklarin toplama tasinmasiyla ilgili be yapildgini ben de bilmiyorum bu konu icin bu isi yapanlara danissak daya iyi olur.. atik beyan formunu da verilmis irsaliye fis vb gbi evraklarla yapabiliyoruz sanirim bende henuz atik beyan formu butonu acik olmadgindan durum hakkinda yorum yapamiyorum .s

@Abdulkerim Doğam

Bu konuda bağlı bulunduğunuz belediye veya en yakın sağlık ocağı ile bir tıbbi atık alım sözleşmesi imzalıyorsunuz, tıbbi atıklarınızı biriktiriyorsunuz, belirli periyotlarla veya doldukça atıklarınız alınıyor.