• Sayın Üyeler,

Site görünümünün gündüz açık renk tema, gece koyu renk tema olacak şekilde otomatik değişmesini sağlayan bir düzenleme yapılmıştır. Görünümün otomatik değişmesini istemiyorsanız, bu ayarı hesap tercihlerinizden kolaylıkla değiştirebilirsiniz. Açık/Koyu temalar arasında ki geçişin otomatik olmasını istemeyen üyelerimiz üst menüde yer alan simgeler yardımıyla da kolayca geçiş yapabilirler.

Site renklerinin günün saatine göre ayarlanmasının göz sağlığına faydaları olduğu için böyle bir düzenleme yapılmıştır. Fakat her üye görünüm rengini tercihine göre kullanmaya devam edebilecektir.

Ambalaj atıkları - belediye

• Konuyu başlatan Silinen üye 17344
  • Başlangıç tarihi
S

Silinen üye 17344

Merhabalar.

Benzer bir konu daha önce açıldı mı göremedim, tekrar ediyorsam moderasyondan özür dilerim. Bir sorum var, yardımcı olabileceğinizi düşünüyorum.

3 ay kadar önce bir TAT firmasında işe başladım. Bir belediye ile anlaşmamız var, belediyenin ambalaj atıkları geri dönüşüm işlerini yürütüyoruz. Bizden önce bir firma ile anlaşmaları varmış ve daha önce hazırladıkları atık yönetim planı kabul edilmiş. Bizim sözleşmemiz şubat 2015 tarihli ve bu tarih itibariyle belediyenin mahalle sayısı geçmiş dönemden farklı. Son yerel seçimlerden önce belediye sınırları genişletilmiş ve mahalle sayısı artmış. Bu bilgilerle hazırladığım atık yönetim planını bakanlığa sundum, belediyeye verdikleri cevapta "halihazırda uygun görülmüş bir planınız var, yenisini düzenlemenize gerek yok. mevcut planınızın uygulama bölümünde değişiklik olması durumunda revize edilmiş bir plan sunmanız yeterli" demişler kabaca. Mahalle sayısı ve yüklenici firma değiştiği için yeni bir plan hazırlamak gerekir mi? Eski planın üstünde ne gibi değişiklikler yapılmalı? Bu alandaki ilk işim ve pratiğe dair bilgim yok. Daha önce benzer tecrübesi olan arkadaşlar yardımcı olabilirlerse sevinirim.

İyi çalışmalar.

gelişim raporları atık yönetim planlarının süresi dolduğunda, 6 ayda 1 hazırlanıyor. bunu da ilçe belediyeye yazı ile gönderiyorlar. bence siz hiç uğraşmayın. ilçe belediye şunu yapacak. bakanlığa yeni firma ile sözleşme imzalandığını belirten bir yazı ve eklerini gönderecek (sözleşme fotokopisi, lisanslı firmanın belgeleri ve bir rapor formatı var bunu bakanlıktan talep edebilirler) . bakanlıkta sizin firmanızın bu yönetim planının yeni yüklenicisi olduğunuzu teyit eden onay yazısını gönderecek hem size hem belediyeye. biz daha önce sözleşme imzaladığımız bir belediyede aynı durumu yaşamış idik.

bizde bir de sorun var, belediyenin sınırları genişlediği için uygulama alanı değişiyor. kafamı karıştıran nokta o.

@Derviş Şahin

bir üst yazı hazırlayın, uygulama alanlarının yer aldığı mahalleleri yeniden revize edin ve tabloları güncelleyip yeniden gönderin. sıfırdan bir yönetim planı yerine sadece değişen noktaların değiştirilmesi belki bir çözüm yolu olabilir. aslında konunun muhattabı ilçe belediye arayıp sorsun bakanlığı çok zor değil bu işler ya

ilçe belediye'yi biraz rahatsız edeyim o zaman :) sağolun hocam yardımlarınız için. iyi çalışmalar.

@Derviş Şahin

bildiğim tek şey sıfırdan yönetim planı hazırlanmıyor. ama dediğin gibi ekstra mahalleler geldiği için belki mahallerin olduğu bir tablo isterler yada aman boşverin ilerleyen dönemlerde gelişim raporlarında nasılsa görürüz derler :) özellikle istanbulda birçok belediyede sınır değişimi oldu ancak bizim çalışma yaptığımız belediyeler bu sınır değişikliği ile ilgili bizden bir şey talep etmediklerinden bizde hiçbir şey hazırlamadık