• Sayın Üyeler,

Site görünümünün gündüz açık renk tema, gece koyu renk tema olacak şekilde otomatik değişmesini sağlayan bir düzenleme yapılmıştır. Görünümün otomatik değişmesini istemiyorsanız, bu ayarı hesap tercihlerinizden kolaylıkla değiştirebilirsiniz. Açık/Koyu temalar arasında ki geçişin otomatik olmasını istemeyen üyelerimiz üst menüde yer alan simgeler yardımıyla da kolayca geçiş yapabilirler.

Site renklerinin günün saatine göre ayarlanmasının göz sağlığına faydaları olduğu için böyle bir düzenleme yapılmıştır. Fakat her üye görünüm rengini tercihine göre kullanmaya devam edebilecektir.

Ambalaj atıkları piyasaya süren müraacat formu hk.

Tuğçe Kökbaş

Kayıtlı Kullanıcı
Firma
X
Arkadaşlar

Ambalaj atıkları piyasaya süren müraacat formunu doldururken, piyasaya sürülen ambalajların temin edilen yerlerin bilgilerinin girildiği kısımda temin edilen firmanın ismi olmadığından yeni firma ekledim. Fakat ekleme esnasında adresi yanlış girdim. Adreste güncelleme yapamıyorum. Bu durum nasıl düzeltilebilir. Bu nedenle beyanı da yapamıyorum. Yardımcı olursanız sevinirim.

Tuğçe hanım EK-5 d yi doldururken eklediğiniz ambalajcıyı yanlış eklediğinizi ifade ettiniz galiba , yanlış anlamıyorumdur umarım. Eklediğiniz firma çıkmıyorsa zaten kendini sisteme kayıt etmemiştir. Bu yüzden silin, doğru bilgilerle tekrar ekleyin sorun yaşamazsınız. Beyanınızı da rahatlıkla yapabilirsiniz.

kayıt.png

Zeynep Hanım

Öncelikle ilgilendiğiniz için çok teşekkür ederim. O kısımdan sildim. Fakat tekrar firmanın ismini bul diyorum yine aynı firmalar çıkıyor. Onun dışında yeni firma ekleyeyim diyorum. Ama "Seçili ilde girdiğiniz adla aynı firma kaydı vardır. Bilgileri değiştirerek tekrar deneyiniz." yazısı çıkmaktadır. O yüzden sistem kabul etmiyor.

@Tuğçe Kökbaş
kayıtlı olmayan firmaların kod nosu da çıkmıyor biliyorsunuz. Kayıt yapılırken çoğu firma kısaltmaları bile düzgün yapamayabiliyor. ' A ambalaj ltd. şti.' bazen de ' A Ambalaj LTD. ŞTİ. ' gibi sistemde görünüyor. Çok sorun olacağını sanmıyorum ama böyle denediniz mi? En iyisi konuyla ilgili Alper Bilgin bize yardım isteyelim:) Sistemi kendisi hepimizden iyi biliyor :)

Zeynep Hanım,

Bana verilen bilgilerde X Plastik firması diye geçiyor. Şu anda Ltd. Şti. ekledim. Yani X Plastik Ltd. Şti. oldu. Bu şekilde olunca sistem kabul etti. Fakat ilerde bir sorun olarak karşıma çıkmasını istemem açıkçası. Bu konuyla ilgili sizin fikriniz nedir? Alper Bey' de konuya yardımcı olursa tabiki çok memnun olurum :)

@Tuğçe Kökbaş
Sorun olmaz, o firma sisteme bile girişini yapmamış. Birçok firma da bu şekilde sistemde. Aslında vergi nosunu yazınca bilgileri getiren bi sistem olsaydı herkes kendine özgü kayıt yapmaz bakanlıkta zorlanmazdı. (buda benim fikrim tabi) Alper Bey giriş yapınca yardımcı olacaktır. Kendisi bizim kurtarıcı meleğimiz gibi :) Allah razı olsun Alper Bey, Sedat Bey bu konularda her daim yanımızdalar.

Evet kesinlikle haklısın. Zamanla bu durum düzeltileceğine inanıyorum. Size de çok teşekkür ederim :) Evet saolsunlar her zaman yanımızdalar :)