• Sayın Üyeler,

Site görünümünün gündüz açık renk tema, gece koyu renk tema olacak şekilde otomatik değişmesini sağlayan bir düzenleme yapılmıştır. Görünümün otomatik değişmesini istemiyorsanız, bu ayarı hesap tercihlerinizden kolaylıkla değiştirebilirsiniz. Açık/Koyu temalar arasında ki geçişin otomatik olmasını istemeyen üyelerimiz üst menüde yer alan simgeler yardımıyla da kolayca geçiş yapabilirler.

Site renklerinin günün saatine göre ayarlanmasının göz sağlığına faydaları olduğu için böyle bir düzenleme yapılmıştır. Fakat her üye görünüm rengini tercihine göre kullanmaya devam edebilecektir.

Ambalaj atıkları toplama ayırma tesisi atık yönetim planı nasıl hazırlanır?

tugcemms

Kayıtlı Kullanıcı
Firma
ÖZKARTALLAR GERİ DÖNÜŞÜM
Merhaba Arkadaşlar. Ambalaj atıkları toplama ayırma tesisinde yeni işe başladım ve daha önce atık yönetim planı hiç hazırlamadım. Bana bu konuda örnek gönderebilir misiniz?

İlk defa çalışıyorum. atık yönetim planı nasıl hazırlandığı hakkında hiç bir fikrim yok. Arkadaşlar yardımcı olabilirseniz sevinirim.

@Faruk Dağgezen Teşekkürler. Bakanlıkta formatı var gördüm ama ben içeriğini nasıl hazırlıcam o konular hakkında hiç bir bilgim yok. o yüzden kendime örnek olabilecek bir plan arıyorum.

@tugcemms Atık yönetim planı hazırlaması çok ekstrem bilgi gerektiren şeyler değildir, öncelikle siz hazırlamaya başlayın takıldığınız yerler olursa sorarsınız. Sizden ne atık çıkıyor muhteviyatı nedir bunları ne yapıyorsunuz bunları hazırlayacaksınız zaten. Geçmiş bildirimlerinize bakarak yıllık tesisinize giren ve çıkan atık miktarını görebilirsiniz. Onun dışında ofisten az miktarda geri dönüşebilir amb. atıkları çıkıyordur. Tıbbi atık ve tehlikeli atık oluşturan bir prosesiniz tat'ta yoktur zaten, amb.atığı ile birlikte geleni lisanslı tesise gönderiyorsanız bunun miktarını tesisin uatf formlarından veya yıllık atık beyanından öğrenebilirsiniz. Yemekleriniz dışarıdan geliyorsa tesiste hazırlanmıyorsa bitkisel atık yağ oluşumuda yoktur. Araç bakımları yağ değişimleri serviste yapılıyorsa atık yağ oluşumuda yoktur gibi gibi gibi gibi hazırlayabilirsiniz atık yönetim planınızı.