• Sayın Üyeler,

Site görünümünün gündüz açık renk tema, gece koyu renk tema olacak şekilde otomatik değişmesini sağlayan bir düzenleme yapılmıştır. Görünümün otomatik değişmesini istemiyorsanız, bu ayarı hesap tercihlerinizden kolaylıkla değiştirebilirsiniz. Açık/Koyu temalar arasında ki geçişin otomatik olmasını istemeyen üyelerimiz üst menüde yer alan simgeler yardımıyla da kolayca geçiş yapabilirler.

Site renklerinin günün saatine göre ayarlanmasının göz sağlığına faydaları olduğu için böyle bir düzenleme yapılmıştır. Fakat her üye görünüm rengini tercihine göre kullanmaya devam edebilecektir.

Ambalaj atıkları toplama ve ayırma tesisi

Ezgi Karabulut

Kayıtlı Kullanıcı
Firma
danışamanlık
İyi günler
ben ambalaj atığı toplama ve ayırma tesisinde çalışıyorum. geçici faaliyet belgemizi aralık ayında yeni aldık. şimdi ambalaj atıkları toplama ve ayırma tesisi çevre görevlisi olarak benim izlemem gereken yollar nelerdir bana bu konu hakkında bilgi verebilir misiniz gerçekten bu konuda deneyimli arkadaşların bilgisine ihtiyacım var. il çevre ye bildirmem gereken bildirimler nelerdir. ben araştırıorum fakat deneyimli birinden bu konu hakkında bilgi almak en sağlıklısı olacağını düşünüyorum şimdiden teşekkür ederimm

Ezgi Hanım yeni işinizin hayırlı olmasını dilerim , bende TAT firmasında çalışmaktayım . Yapmanız gerekn işerin alanı biraz geniş olduğu için konu konu aklınıza takılan yerlerde burdan yazarsanız cevaplayabilirim .

cok soru soruorum farkındayım ama acemılıgıme verın daha:) bunun bı suresı var mı pekı ne zmna kadar yapmam gerekıo:) ve bunun harıcınde ıkıncı olarak basvurmam gereken baska bır ıslem varmı müdürlukte :)

tabi ki sorucaksınız , il çevre müdürlüğünde yapacak başka işleminiz yok , ama şifre ve kullanıcı adını bir an önce almanız gerekiyor . Çünkü ocak ayında yaptığınız giriş ve çıkışların bildirimlerini yapacaksınız .

arkadaşlar ürünün taşındığı paletler ambalaj atığı mıdır? ve eğer ambalaj atığı ise biz lisanslı firma olarak bunları alıp geri dönüşüm tesislerine yollayabilir miyiz? firmanın biri bu paletleri bize satmak istiyor ama paletin ambalaj atığı olmadığını düşündüğüm için ve ambalaj atıkları yönetmeliğinde paleti ambalaj atığı olarak görmediğim için kabul etmedim ama onlar ambalaj atığı olduğu konusunda ısrar ediyorlar bu konuda yardımcı olabilecek arkadaşların yorumlarını bekliyorum:)))

@medcezir

Amabalaj atığıdır, hatta nakliye ambalajdır, biz PS olarak bildirimini yapıyoruz, bu yılda ilk defa belgelendirmesi yapılacak.

Ambalaj atıkları kontrol yönt.
a) Ambalaj: Hammaddeden işlenmiş ürüne kadar, bir ürünün üreticiden kullanıcıya veya tüketiciye ulaştırılması aşamasında, taşınması, korunması, saklanması ve satışa sunulması için kullanılan herhangi bir malzemeden yapılmış Ek-1’ de yer alan Ambalaj Tanımına İlişkin Açıklayıcı Örneklerde belirtilenler ile geri dönüşsüz olanlar da dâhil tüm ürünleri,

b) Ambalaj atığı: Üretim artıkları hariç, ürünlerin veya herhangi bir malzemenin tüketiciye ya da nihai kullanıcıya ulaştırılması aşamasında ürünün sunumu için kullanılan ve ürünün kullanılmasından sonra oluşan kullanım ömrü dolmuş tekrar kullanılabilir ambalajlar da dâhil çevreye atılan veya bırakılan satış, ikincil ve nakliye ambalajlarının atıklarını,

v) Nakliye ambalajı: Belirli sayıda satış ambalajlarının veya ikincil ambalajların taşıma ve depolama işlemleri sırasında zarar görmesini önlemek, ürünün üreticiden satıcıya nakliyesi sırasında taşınmasını kolaylaştırmak ve depolama işlemlerini sağlamak amacıyla karayolu, demiryolu, deniz yolu ve hava yolu taşımasında kullanılan konteynırlar hariç kullanılan ambalajı,

yase@Yasemin Aslantürk
yasemin hanım öncelikle çok teşekkür ederim cvbınız için yalnız aklıma takılan bişey daha var paletin ahşap ya da plastik olması farkeder mi?

ambalaj atığı toplama ve ayırma yaptığımızdan dolayı atık ambalaj sistemi için kod ve şifreyi bugun aldık. biz aralık ayında GFB mizi aldığımız için benim en yakın ne zamanda bildirim yapmam gerekiyo ve hangi tarihe kadar bilgisi olan arkadaş varsa bana bu konu hakkında bilgi verebilir mi. Ayrıca benim bu bildirimlerimi ay ay mı yapmam gerekiyor

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Çevre Yönetim Genel Müdürlüğünce Aralık Ayında yayınlanan duyuru sehven Çevre Yönetim Genel Müdürlüğüne gönderilen Ulusal Atık Taşıma Formlarının A nüshaları ve Kütle Denge Tablolarının periyodik olarak Çevre Etki Değerlendirme, İzin ve Denetim Genel Müdürlüğüne gönderilmesi gerektiği bilgisini içermektedir. Arkadaşlar bu durumda ambalaj atığı geri kazanım tesisi olarak
Gizlenen içeriği görüntülemek için Giriş Yap yada Kayıt Ol .
adresinden bildirim ypıyoruz ya bu yeterli mi yoksa kütle denge tablosunu da hazırlayıp il çevreye vermek gerekiyor mu?

@Ezgi Karabulut

Aralık Ayında ne zaman almışsanız aldığınız günden itibaren Aralık ayı bildiriminizi yapmanız grektiğini düşünüyorum . Bildirimleride ay ay yapmanız gerekiyor . Tabi 1 ay geriden giderek . Ocak Ayında Aralık Ayı bildirimini , Şubat ayındada Ocak Ayı bildirimini yapmanız gerek.