• Sayın Üyeler,

Site görünümünün gündüz açık renk tema, gece koyu renk tema olacak şekilde otomatik değişmesini sağlayan bir düzenleme yapılmıştır. Görünümün otomatik değişmesini istemiyorsanız, bu ayarı hesap tercihlerinizden kolaylıkla değiştirebilirsiniz. Açık/Koyu temalar arasında ki geçişin otomatik olmasını istemeyen üyelerimiz üst menüde yer alan simgeler yardımıyla da kolayca geçiş yapabilirler.

Site renklerinin günün saatine göre ayarlanmasının göz sağlığına faydaları olduğu için böyle bir düzenleme yapılmıştır. Fakat her üye görünüm rengini tercihine göre kullanmaya devam edebilecektir.

Ambalaj atıkları yönetim planı hakkında

BİRGÜL ÇAM TÜYSÜZ

Kayıtlı Kullanıcı
Firma
ÖZEL
Arkadaşlar Merhaba;
TAT firmasında çalışmaktayım, firma olarak bir sene önce yeni bir belediye ile protokol yaptık. Yani mevcut planın yenilenmesi gerekiyor.Plan üzerindeki herşeyi baştan mı yapmalıyım? Plan üzerindeki en son veri 2011 yılına ait yani plan zaten 3 yılı doldurmuş. Nüfus, atık verileri vs. herşey mi değişmeli? yardımcı olursanız çok sevinirim.

@dilek kaya sanayiden gelen faturalar nasıl belgelendirmede kullanılmaz? Belgelendirme usul ve esaslarda gayet açık sanayiden gelen fatura ve irsaliyeler belgelendirmede kullanılabilir diye.

@dilek kaya
ben pagçev ile görüştüm ve durumdan bahsettim, çevkonun uyguladığı bir durum dendi :) belgelendirme usul esaslarında sanayiden alınan malzemelerin de belgelendirilebildiğini yazıldığını ve sanayi için isterseniz sizinle anlaşma yapabileceklerini ilettiler.
ve sanayiden gelen malzemeleri de irsaliye ile belgelediklerini (ki bizde bu şekilde yapıyoruz.) söylediler.faturası olan malzemenin mutlaka sevk irsaliyesi de vardır, ya da irsaliyeli faturadır. ikinci bir yk ile anlaşmalısınız bence, atık yönetim planındaki miktar dışında kalan sanayiyi nasıl yapacağız ben de konu altında tam da bu soruyu sormuştum, bu konuyla ilgili bilgim yok.

Belgelendirme Usul Esaslara bakarken Yönetmeliği atlıyor olabilir misiniz ?

Madde 18:
(7) Belgelendirmelerde, ambalaj atığı yönetim planı kapsamında toplanan ayrılan, geri dönüştürülen ve geri kazanılan ambalajlara ait belgeler geçerlidir. Belediye sınırlarındaki organize sanayi bölgeleri yönetimleri, organize sanayi bölgeleri bünyesinde yer alan sanayi işletmeleri ile diğer sanayi işletmeleri, satış noktaları ve alışveriş merkezleri, belediyenin yönetim sistemi dışında kalan sivil hava ulaşımına açık hava alanları ile bu hava alanları bünyesinde yer alan tüm tesisler, belediye mücavir alan sınırları dışında kalan ambalaj atığı üreticilerinin belediyenin toplama sistemine verdiği ambalaj atıklarına ait belgeler de belgelemede kullanılır.

arkadaşlar merhaba atık yönetim planını sistem üzerinden yapmaya başladım aklıma takılan bazı konular var yardımcı olur musunuz ?
biriktirme ,ayrı toplama ve kapıdan kapıya derken ne kastediliyor? Elimdeki yönetim planında poşet konteynır iç mekan kutusu miktarları ve kişi sayıları belli ancak neye göre dolduracağımı bilmiyorum. Cevaplayan olursa sevinirim :(

??

@Ceren Saydam

Merhaba Ceren Hanım, bu AAYP sisteme yükleme işlemini siz değil bağlı olduğunuz belediyedeki sorumlu mühendis yapacak.

arkadaşlar merhaba, ambalaj atığı toplama ve ayırma tesisinde çalışıyorum, belediye ile sözleşmemiz ve atık yönetim planımız var ama ben bu belgeleri sisteme nasıl yükleyeceğim yada belediyedeki ilgili kişi nasıl yükleyecek bilmiyorum o da bana soruyor. belediyede cbs girişi için kullanıcı adı şifre yok ama sistemde belediye adı kayıtlı. bu konuda yardımcı olabilecek var mı? bir de atık yönetim planını sistem üzerinden yapmak nasıl oluyor?

@MeryeM Mutlu
meryem hanım öncelikle il müdürlüğünden kod ve şifre alın
belediye sistemine sözleşmenizi yüklüyorsunuz
AAYP hazırlama kısmında taslak halinde verilmiştir.
siz gerekli bilgileri onaylı olan yönetim planınızdan yükleyeceksiniz
ve onaylamak için sistem üzerinden sözleşmeli firma ve il müdürlüğüne göndereceksiniz.
iyi çalışmalar...

çok teşekkürler @ahmedo , kod ve şifre almak için cbs den belediyeyi buldum maile kod ve şifre gelmesi için onayladım bir türlü gelmedi, işlemi tekrar yaptığım zaman ekteki ekranla karşılaştım. İl müdürlüğünü aradım şuan kod ve şifre veremiyoruz sıkıntı var dedi.
Peki seçtiğim seçenek doğru mu, kağıt karton atıklarını alıyoruz belediyenin, ambalaj bilgi sistemini seçtim sadece?

Ekli dosyalar

• Ekran Alıntısı..JPG
    Ekran Alıntısı..JPG
    23.1 KB · Görüntüleme: 16
@MeryeM Mutlu
bakanlığın coğrafi bilgi sistemi ile görüşün kod ve şifreyi onlar veriyor diye biliyorum.
belediye kod ve şifre ile giriş yaptığında '(ekran alıntısı gönderdim)' sayfası ile karşılaşırsınız
Ambalaj Bilgi Sistemini tıklayarak belediyenin sistemine giriş yapılmış olur
not:kod ve şifreyi sisteme belediye kaydı yapıldıktan sonra verilir.
belediyenin sistemde kaydı varsa şifre ve kod istemeniz yeterlidir.
iyi çalışmalar...

Ekli dosyalar

• ambalaj bilgi sistemi.jpg
    ambalaj bilgi sistemi.jpg
    33.7 KB · Görüntüleme: 16
arkadaşlar ben atık ambalaj sisteme girdiğim zaman hala Onay verildi / Diğer paydaşlar bekleniyor diyor bu yüzden bildirim yapamıyorum.ne zaman onaylanır bu AAYP bilgisi olan var mı ?

@Gökhan Kutlu
il müdürlükleri sistem yeni olduğundan ve bakanlık onay yetkisini onlara verdiklerinden dolayı temkinli davranıyorlar.
inşallah en kısa zamanda onaylanır.
iyi çalışmalar..