Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Ambalaj atıkları yönetim planı uygunluk yazısı

Konu, 'ARŞİV' kısmında Nazan Pangal tarafından paylaşıldı.

 1. Nazan Pangal

  Nazan Pangal CMNet Üyesi

  Mrb Arkadaşlar,

  TAT lisasnlı bir firmayız ve lisansımızın süresinin dolması nedeniyle gfb aldık.Şuanda da lisans aşamasındayız. İl çevrenin istemiş olduğu Ambalaj Atıkları Yönetim Planı Uygunluk Yazısı ne olduğunu bilen arkadaşlar lütfen yardımcı olurmusunuz. Onaylanan Ambalaj Atıkları Yönetim Planını mı il çevreye sunacağız yoksa başka birşey mi.Acil yardımlarınızı bekliyorum...Şimdiden teşekkür ederim.
   
 2. Sevinç

  Sevinç CMNet Üyesi

  daha önceden lisansınız vardı da yenilemek için mi tekrar başvuru yapacaksınız tam anlayamadım. çünkü eğer ilk kez portal üzerinden başvuru yapıyorsanız ambalaj atıkları yönetim planı hazırlamalı ve onu bakanlığa sunmalısınız. Bakanlıktan size gönderilecek olan uygunluk yazısını da lisans işlemlerini tamamlamak için sisteme yüklemelisiniz.
   
 3. Göksel Kurtuluş

  Göksel Kurtuluş CMNet Üyesi

  Bu konuda il çevre müdürlüğüne danışmanızı tavsiye ederim. Bu uygunluk yazısı yeni bir uygulama olabilir.
   
 4. Yasin Aslan

  Yasin Aslan CMNet Üyesi

  Ambalaj atıkları yönetim planı daha sonraki aşama iöncelikle bir belediye ile protokol imzalamış olmanız gerekli, akabinde uygunluk yazısı ilçevre ve orman müdürlüğünün tesisiniz hakkında izin lisanasların gerekliliklerini yerine getirdiğinizin tespit edilmesidir. Resmi olarak dilekçe ile ilçevre ye yazarsınız olrda tarih belirtiler ve gelirler sizde tesisiniz başında sorulan sorulara cevap veririsiniz. sıkıntı olmaz.
   
 5. Nazan Pangal

  Nazan Pangal CMNet Üyesi

  Biz gfb yi almadan önce tat lisanslıydık. 3 belediye ile sözleşme yaptık ve yönetim planlarını hazırlayıp bakanlığa sunduk bir tanesi onaylandı.Şuanda gfb belgesindeyiz çevre izni eski tabirle tat lisansını almamız için sistem ambalaj atıkları yönetim planı uygunluk yazısı istiyor.Bulunduğumuz bölgedeki il çevreye danıştım bu konuyu malesef bilgileri yok.bende kararsız kaldım acaba daha önce onaylanan ve bakanlık tarafından gönderilen üst yazıyımı istiyorlar diye.Konu hakkında bilgisi olan lütfen paylaşmasını istiyorum.
   
 6. Göksel Kurtuluş

  Göksel Kurtuluş CMNet Üyesi

  şöyle bir şey olabilir; bakanlık yönetim planını onayladığını belirten bir yazı göndermiştir, onaylı yönetim planı ile birlikte. Bu yüklenebilir sisteme.
   
 7. Elif Kütahya Önal

  Elif Kütahya Önal CMNet Üyesi

  Naz hnm bende ambalaj atığı toplayıp geri kazanan bir firmada çalışıyorum ancak daha gfb başvurusuna hazırlandığım için o kadar ileri gidemedim fakat benden atık yönetim planı hazırlamam istendiğinde ambalaj atığı yönetim planı ile karşılaşmıştım bildiğim kadarı ile toplayacağınız atık ile ilgili bir plan hazırlayıp bunu çevre ormana iletip oradan uygunluk yazısı alıyorsunuz örnek plana buradan ulaşabilirsiniz umarım yardımcı olur.
   

  Ekli Dosyalar:

 8. Sema Erata

  Sema Erata CMNet Üyesi

  bende gfb mi aldım ve e izin sistemi üzerinden lisans başvurusu yapmak için geldiğim aşamada ambalaj atıkları yönetim planı uygunluk yazısı isteniyor, yönetim planımızı mı il çevreye sunmamız gerekiyor öncelikle bu yazıyı alabilmek için
   
 9. dilek kaya

  dilek kaya CMNet Üyesi

  Siz ambalaj atık yönetim planı hazırlayıp bakanlığa sunduğunuzda bir olur yazısı gelmiştir üst yazı şeklinde.Sisteme onu yükleyeceksiniz.
   
 10. Sema Erata

  Sema Erata CMNet Üyesi

  evet öyleymiş :) bakanlıkla görüştüm çok teşekkür ederim.
   
 11. muhendis63

  muhendis63 CMNet Üyesi

  tat da çalışan arkadaşlara birşey sormak istiyorum. çalıştığım bölgede belediyeler daha önce başka tat firmaları ile anlaştıkları için bünyelerinde çalişan birkaçtane var. fakat bizde bu sözleşmeye dahil olmak için ne yapmalıyız. genelde yeterli oldukalrını söylemekteler.bizde sözleşme yapamazsak lisans nasıl alacağiz? bu belediyelerin böyle bir lüksü varmıdır? onlar için firma sayısı önemlimidir?
   
 12. Göksel Kurtuluş

  Göksel Kurtuluş CMNet Üyesi

  Firma sayısı önemli değil fakat, belediyeleri de bizimle çalışın diye zorlayamazsınız. Eğer çalıştıkları firmalar işi yapabiliyor, yeterli geliyorsa buna birşey denilemez ama firmalar yetersiz kalıyorsa bunu öne sürerek baskı yapma şansınız olabilir.
   
 13. rüya

  rüya CMNet Üyesi

  Biz de sizinle aynı durumdaydık. Baktık olmuyor Lisansı başka İl'e bağlı olan bir ilçe belediyesinden almayı düşünüyoruz.Bakanlıktakiler yakın olduğundan sorun olmayacağını söylediler.benim de aklıma takılan aylık bildirimleri şimdi bağlı olduğumuz il müdürlüğüne mi? yoksa sözleşme imzaladığımız il müdürlüğüne mi yapcaz?
   
 14. Yasin Aslan

  Yasin Aslan CMNet Üyesi

  bu kapsamda sözaleşme zorunluluğu taslak yönetmelikle kalkıyor olması gerekli yrıca illede sınırları içerisnde olduğunuz belediye ile sözleşme imzalamanız şart değil. zaten tat olarak belediyeler ile sözleşme imzalamadan nerden nasıl atık toplamayı düşünüyorsunuz.
   
 15. Göksel Kurtuluş

  Göksel Kurtuluş CMNet Üyesi

  bildirim, gelişme raporu vs. raporlamaları sözleşme yaptığınız belediyenin il müdürlüğüne yapacaksınız.
   
 16. rüya

  rüya CMNet Üyesi

  Teşekkür ederim arkadaşlar...
   
 17. Tuba Güneşli

  Tuba Güneşli CMNet Üyesi

  Lisans başvurusu bağlı olunan il çevre orman müdürlüğün e yapılır. doğal olarak il çevre ve orman müdürlüğü yetlileilierince tesis incelenir ve gçi verilir. sonraki süreçte il veya ilçe belediyesi ile anlaşılır-il veya ilçe belediyesi sınırlarınız dışında olabilir, herhangi bir kısıtlama yoktur bunda.-anlaştığınız belediye hangi il sınırlarında ise hazırlanan atık yönetim planı belediye tarafından o ilin sorumlusu olan çevre ve orman bakanlığı yetkililerince incelenir. onayı anlaştığınız belediyenin ankara sorumlusundan alırsınız. aldığınız belgeyi Lisans alabilmek için bağlı olduğunuz il çevre orman müdürlüğüne gönderirsiniz. sonuç olarak anlatmak istediğim şudur,,bildirimler bağlı olunan il çevre orman müdürlüğülüne, gelişme raporları anlaştığınız belediye tarafından belediyenin bağlı olduğu il çevre orman müdürlüğüne gönderilir. umarım anlatabilmişimdir??
   
 18. Tuba Güneşli

  Tuba Güneşli CMNet Üyesi

  bağlı olduğunuz il müdürlüğü dışında başka bir il müdürlüğüne bildirim yapma gibi bir şansınız olmayacak zaten. çünkü bağlı olduğunuz il müdürlüğüne başvuru yapıp kod ve şifre aldığınız için sistemde farklı il müdürlüğü seçme gibi durum söz konusu değil. otomatik olarak il müdürlüğü gözükecek zaten sayfada..kolay gelsin..
   
 19. rüya

  rüya CMNet Üyesi

  Teşekkürler arkadaşlar yardımlarınızdan dolayı..
   
 20. cevremelih

  cevremelih CMNet Üyesi

  arkadaşlar elinde ambalaj atıkları yönetim planı hazırlanmış şekli ile örnek varsa paylaşırsanız sevinirim.
   

İlginizi Çekebilir

SAM_0490.JPG
Merhaba, Çalıştığım yerde zımpara işinde kullandığımız flap disklerin atık kodları ve bertaraf/geri dönüşümü ile ilgili yardımcı olabilecek biri varsa çok sevinirim. [ATTACH][ATTACH] Ayrıca...
pvc_yer_dosemesi_bordo.jpg
Arkadaşlar bir firmamızda bu atıktan var? Geri kazanımını yapan firma var mı?
broşür 2.jpg
% 100 mısır koçanı granülünden üretim yapıyoruz. İlgilenen olursa 545-9431995 arayabilir. Odun talaşına kıyasla 7 kat daha emici. Kendi ağırlığının 7 katına kadar emme özelliğine sahip. İster...