Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Ambalaj atıkları

Konu, 'ARŞİV' kısmında Muhammet Akkuş tarafından paylaşıldı.

 1. Muhammet Akkuş

  Muhammet Akkuş CMNet Üyesi

  Merhaba Arkadaşlar,


  Bağlı bulunduğum şirket yurt dışında hemen hemen her bölgeye ihracat yapmaktadır.

  Fakat ingiltere den bugün bir mail geldi ve bugüne kadar ingiltereye yolladığımız paketlemede kullandığımız bütün envanterin miktarını ve cinsini istediler.

  Miktarı belli fakat cinsini istedikleri için size danışma ihtiyacı duydum .

  Bu konuda izlemem gereken yol nedir acaba ? bir üreticiden alıyoruz ambalajları ve kutuları. oradan malzemenin içeriğini gösteren bir döküman mı almam gerekiyor acaba ?

  Bu işlemi daha önce gerçekleştirmiş arkadaşlarıma çok ihtiyacım var.

  En yakın zamanda dönüşünüzü beklerim,

  İyi çalışmalar hepinize,
   
 2. Kolay gelsin. ambalajları ve kutuları aldığınız yerden malzemenin cinsini gösteren belge muhakkak vardır ve oradan isteyebilirsiniz. Mesela size streç geldi diyelim bunun cinsi polietilendir bu şekilde yazar. Size çuval geliyormu?
   
 3. Muhammet Akkuş

  Muhammet Akkuş CMNet Üyesi

  Olgaç Bey,

  Hayır, bize çuval gelmiyor. Malzemeyi kutulara ( kağıt karton grubu )koyuyoruz bunlar ebat ebat değişiyor. Bunun dışında poşet cinsi ( PE ve OPP diye geçiyor ). Paketleme şeklimiz bu kadar. Birde paletlerde gönderdiğimiz için büyük koli şeklinde kutlularda gidiyor.

  Yani iki çeşit ambalaj oluyor ;

  1-kağıt ve karton grubu

  2- OPP ve PE şeklindeki ambalajlar.

  Olgaç Bey, benim bu şekilde ambalajları isimlendirip ( gruplandırıp ) , miktarıyla birlikte müşterimize yollamam lazım. Sonuçta uygunluğunu belirteceğiz. Prosedürü bilmediğimden dolayı cinsi ve miktarını yazıp yolladığımda nasıl bir tepki alacağımı bilmiyorum.


  Eğer daha önce yapan var ise yada yöntemi biliyorsanız, yardımcı olmanızı beklerim ,


  İyi çalışmalar,
   
 4. Sonuçta malzemeleri sınıflandırmış oluyorsunuz. size ambalaj geliyor cinsi nedir PE. Bu şekilde yazıp gönderebilirsiniz. Örnek vermek gerekirse bize ambalaj atığı geliyor ben bunu sınıflandırırken örneğin naylon tarzı malzemeler gelince polietilen diyerek sınıflandırıyorum.
   

İlginizi Çekebilir

indir.jpg
Merhaba, Çalıştığım yerde zımpara işinde kullandığımız flap disklerin atık kodları ve bertaraf/geri dönüşümü ile ilgili yardımcı olabilecek biri varsa çok sevinirim. [ATTACH][ATTACH] Ayrıca...
DSC_0236.JPG
Merhaba Atık kodu hakkında bilgisi olan varmı? atık: araç filmlerinin deforme olmuş olanları
TMGD.JPG
Arkadaşlar kolay gelsin, tehlikeli madde güvenlik danışmanlığı için yönetmelik yürürlüğe girmiş ve arkadaşım bu çıktıyı verdi. Gaziantep'de belgeyi almak isteyenler bana ulaşsın,arkadaşım eğitim...