• Sayın Üyeler,

Site görünümünün gündüz açık renk tema, gece koyu renk tema olacak şekilde otomatik değişmesini sağlayan bir düzenleme yapılmıştır. Görünümün otomatik değişmesini istemiyorsanız, bu ayarı hesap tercihlerinizden kolaylıkla değiştirebilirsiniz. Açık/Koyu temalar arasında ki geçişin otomatik olmasını istemeyen üyelerimiz üst menüde yer alan simgeler yardımıyla da kolayca geçiş yapabilirler.

Site renklerinin günün saatine göre ayarlanmasının göz sağlığına faydaları olduğu için böyle bir düzenleme yapılmıştır. Fakat her üye görünüm rengini tercihine göre kullanmaya devam edebilecektir.

Ambalaj atıklarının belgelendirilmesinde hangi yöntemi tercih ediyorsunuz?

Nur G.

Kayıtlı Kullanıcı
Arkadaşlar öncelikle herkese merhabalar,
Benim sizlere sormak istediğim, konunun başlığından da anlaşılacağı üzere Ambalaj Atıkları Belgelendirilmesinde hangi yöntemi tercih ediyorsunuz?
Malum "BELGELENDİRME DOSYALARINDA BULUNMASI GEREKEN BİLGİ VE BELGELER İLE BELGELENDİRME DOSYALARININ HAZIRLANMASINDA DİKKAT EDİLECEK HUSUSLARA AİT USUL VE ESASLAR" da belirtilen 3 yöntem mevcut.
1) -Ürünlerinin Ambalajlarına Depozito Uygulaması Yönteminin Tercih Edilmesi Durumunda Geri Kazanım Sistemi;
2)- Belediye ile Sözleşme Yapılması Yönteminin Tercih Edilmesi Durumunda Belgelendirme Sistemi;
3)- Yekilendirilmiş Kuruluşa Üye Olma Yönteminin Tercih Edilmesi Durumunda Belgelendirme Sistemi;
Firmamız piyasaya süren konumunda olup bildirimlerimizi elektronik yazılım programı üzerinden Çevre ve Şehircilik Bakanlığına yapmış bulunmaktayız. Geriye sadece belgelendirme yapmak kaldı.Fakat ilk defa bildirim yaptığımızdan dolayı konuya çok hakim değilim. Belgelendirme konusunda kafam çok karışık.
Lütfen tercih ettiğiniz yöntem/yöntemler hakkında bilgi verebilirseniz memnun olacağım.
(Hatta 1. ve 2. maddelerde bahsedilen durumlar hakkında detaylı bilgi verirseniz çok sevinirim. Bu maddeleri tam olarak anlamış değilim, uzun ve zahmetli bir yöntem gibi görünüyor. Sizce de öyle mi?)
Yardımlarınızdan dolayı şimdiden teşekkür eder, iyi çalışmalar dilerim.

Arkadaşlar,

Yukarıdaki bahsetmiş olduğum konu hakkında yardım ve görüşü olan yok mu? Acil bir durum söz konusu Ambalaj Atıklarının Belgelendirmesi ile ilgili zaman daraldı.
Lütfen yardımlarınızı bekliyorum. Teşekkürler.

Merhabalar
Yaygın olan uygulamalar yetkilendirilmiş kuruluşa üye olma durumu ve belediye ile sözleşme imzalama durumudur. Şubat sonuna kadar bildiriminizi tamamlayın 2014 şubat sonuna kadar belgelendirmeniz için zamanınız var, belediyemi yoksa yetkilendirilmiş kuruluşmu olacak bunu sonradan seçebilirsiniz.
İyi çalışmalar

@Ngş

Bu Dosyaları bir inceleyin, kafanızdaki soru işaretleri yok olacaktır, ben firmalara 3 ve 2 yöntemi öneriyorum 1 yöntemi kullanmak zor gibi. iyi çalışmlar umarım yardımcı olmuşumdur. :)

Ekli dosyalar

• YARDIM.rar
    960 KB · Görüntüleme: 51
Değerli arkadaşlar öncelikle vermiş olduğunuz bilgiler için çok teşekkür ederim.

Sayın srdr bey,
Demişsiniz ki "Şubat sonuna kadar bildiriminizi tamamlayın 2014 şubat sonuna kadar belgelendirmeniz için zamanınız var, belediyemi yoksa yetkilendirilmiş kuruluşmu olacak bunu sonradan seçebilirsiniz."
2012 yılı Bildirimimizi tamamladık fakat Belgelendirme işlemleri ve dosyanın sisteme yüklenmesi 2013 Şubat sonuna kadar tamamlanması gerekmiyor mu? Kafam karıştı bu konuda.

@Ngş
2012 Yılında yaptığınız bildirimlerin ( yani 2011yılında piyasaya sürdüğünüz amb.) belgelendirmesini 2013 şubat sonuna kadar yapmazı gerekir.
2013 yılında yani bu yıl yaptığnız bildirimlerin( 2012 yılında P.S. amb.) belgelendirme işlemleri için 2014 kadar zamanınız var.

Herkese merhaba,

Geri kazanım yükümlülüğünü yerine getirmeyen piyasaya sürenlere ait para cezası nedir? 2872 nolu çevre kanunda hangi maddede belirtildiği konusunda yardımlarınızı rica ediyorum. Kanunu okudum ama açık bir şekilde ifade eden bir madde göremedim :( Konu benim için çok acildir. :(

Merhabalar, Muratlı Geri Dönüşüm olarak 2013 yılı ve geçmiş yıllar için belgelendirme yapabiliyoruz irtibata geçip teklif alabilirsiniz 282 361 30 70 (Ünzile Kahraman). Belgelendirme için il sorunu yok Türkiye genelinde cazip gelen istediğiniz Belediye ye bağlı TAT firmasına yaptırabilirsiniz. Kolay Gelsin..