• Sayın Üyeler,

Site görünümünün gündüz açık renk tema, gece koyu renk tema olacak şekilde otomatik değişmesini sağlayan bir düzenleme yapılmıştır. Görünümün otomatik değişmesini istemiyorsanız, bu ayarı hesap tercihlerinizden kolaylıkla değiştirebilirsiniz. Açık/Koyu temalar arasında ki geçişin otomatik olmasını istemeyen üyelerimiz üst menüde yer alan simgeler yardımıyla da kolayca geçiş yapabilirler.

Site renklerinin günün saatine göre ayarlanmasının göz sağlığına faydaları olduğu için böyle bir düzenleme yapılmıştır. Fakat her üye görünüm rengini tercihine göre kullanmaya devam edebilecektir.

Ambalaj Atıklarının Kontrolü Yönetmeliği 2017

@Gülin Ç.
@Abdulkerim DOĞAN

herkesi kontrol etmelerine gerek yok belgelendirme yapanları kontrol etmeleri yeterli olur diye düşünüyorum. usulsüzlüğü engellemek adına atılmış doğru bir adım olduğunu düşünüyorum yalnız paratoner isteyip yangın söndürme tesisatı istememeleri garibime gitti biraz oda sanırım atık yönetimi yönetmeliğinde itfaiye raporu istendiği için göz ardı edilmiş olmalı

@Mesut Güngör
Yani itfaiye raporu alabilmek için hatta ruhsat alabilmek için zaten şart bu , yaptırmayan yoktur umarım

Belediye ile çalışan firmalardan isteselerdi o halde , kamera , kantar takibi falan çok normal değil bence , maliye bakanlığı ile paslaşacaklar gibi

@cevreciolalım
Hesaplamalara göre bant hızınızı nasıl belirlediniz 16.8 m olan bant 57 sn turunu tamamlıyor ben bant hızımda neyi baz alıcam

@sdü elif engin

ben işletmenin proje dosyasının bir örneğini vereceğim ticaret odasına onlar oradan baksınlar. eğer proje varsa onu verin doğrudan

Arkadaşlar tesis tipi belirlenenler var mı? Anlaşmalı olduğumuz belediyelerle ilgili beyanları yapamaz hale geldi sistem

@Alper Karadeniz
Daha netleşmedi bir çok sey acaba sistemsel olabılır mı?

böyle bir sorun olursa yandık. bir de bunlarla uğraş

@gyogunlu

Merhabalar ekteki belge ile ilgili sorum, bu bildiri ile belediyenin atık yönetim planına dahil ettiği ambalaj atığı üreticisi kurumdan bedelsiz şekilde atık alabilir miyiz?

27.12.2017 tarihli ve 30283 sayılı Resmi Gazete’de yayımlanarak yürürlüğe giren Ambalaj Atıklarının Kontrolü Yönetmeliği gereğince Ambalaj Atıkları Toplama Ayırma ve Ambalaj Atıkları Geri Dönüşüm konularında faaliyet gösteren işletmelere "İnternet bağlantılı uzaktan erişim imkanı veren kantar programı" kullanma zorunluluğu getirilmiştir.

Firmamız internet üzerinden Ambalaj Kantar Programı sayesinde tesisinize kabulünü yaptığınız ambalaj atıklarının tartım verilerine, işletmenize ait hesap üzerinden 7/24 erişilebilir ve güvenli bir hizmet sunmaktayız.

Bu hizmet kapsamında kantar başındaki bilgisayara tartım kayıtlarının girileceği ve veri aktarımın sağlanacağı bir masaüstü yazılımı kurulacak olup, ayrıca bu verilere internet bulunan tüm bilgisayar/mobil/tablet ile erişim imkanı veren web tabanlı bir yazılım sağlanacaktır.

Yönetmeliğe uygun kantar programı için
Gizlenen içeriği görüntülemek için Giriş Yap yada Kayıt Ol .
web sitesinden işletmeniz için teklif alabilirsiniz.

@Ambalaj Kantar
Ben de şimdi sizden bahsedecektim :) İstanbulda bir tesisime kurulum yapıldı. İl Müdürlüğü de geldi gördü. Hiç bir sıkıntı çıkmadı.

@Gülin Ç.

Katıldığım seminerler de ilgili Bakanlık yetkilileri 2-3 sene için de yönetmelik de yeni düzenlemelerin yapılacağını belirttiler. Yenilenen yönetmelik ile birlikte kantar da tartılan veriler otomatik olarak ambalaj bilgi sistemine aktarılacaktır. Şuan için amaç takip değil , alt yapı sistemlerinin yenilenen yönetmeliğe kadar aktif hale gelmesidir.

Kantar programı ile ilgili dileyen arkadaşlar tarafımla iletişime geçebilir.Kantar yazılımlarımız Bakanlık ile istişare içinde ve ileriye dönük olarak programlanmıştır.

arkadaşlar kapasite güncellemesiyle ilgili bant verimi nedir nereden nasıl ulaşabilirim yada hesaplama mı yapacağım onun için ?

@Büşra Arık

bant verimi ifadesini ilk defa duyuyorum.
bize bugün sanayi odasından geldiler. sordukları sorular
ayırma bandı ve besleme bandının boyutları, atık karakterizasyonu, ayırma bandının çalıştırıldığı max hız ve 1 balyanın boyutları.

@alisaka

il çevreyle görüştüm gfb'si olan tesisler için gerek yok denildi. yeni kurulacak veya gfb başvuru sürecinde olanlar için şartmış.

@Gülin Ç.

bazı illerde kalıcı yapı illaki beton olacak veya tuğla ile duvar örün üzerine de sıva atın gibi durumlar olmuş. istanbul'da bu konuda sıkıntı yaşayan var mı acaba?

ARKADAŞLAR MERHABA,
Sağlık Koruma Bandı yazısı ile ilgili olarak bir gelişme kateden var mı? İl Sağlık Müdürlüğü, İBB ve İlçe Ruhsat Müdürlükleri son olarakta Çevre Koruma Müdürlüğüne başvuru yaptık ama kimse olumlu bir dönüş yapmıyor. Şuan süreçler tıkanmış durumda bununla ilgili olumlu görüşü olan var mı?