• Sayın Üyeler,

Site görünümünün gündüz açık renk tema, gece koyu renk tema olacak şekilde otomatik değişmesini sağlayan bir düzenleme yapılmıştır. Görünümün otomatik değişmesini istemiyorsanız, bu ayarı hesap tercihlerinizden kolaylıkla değiştirebilirsiniz. Açık/Koyu temalar arasında ki geçişin otomatik olmasını istemeyen üyelerimiz üst menüde yer alan simgeler yardımıyla da kolayca geçiş yapabilirler.

Site renklerinin günün saatine göre ayarlanmasının göz sağlığına faydaları olduğu için böyle bir düzenleme yapılmıştır. Fakat her üye görünüm rengini tercihine göre kullanmaya devam edebilecektir.

Ambalaj Atıklarının Kontrolü Yönetmeliği 2017

Teşekkür ederim Serhan bey peki bu yeni kantar kesinlikle tesiste bulunması gerekiyor dimi bide bu kantarlar nasıl olmalı internet bağlantılımı yoksa bilgisayar bağlantılı olması yeterlimi

Merhaba Arkadaşlar, dün Rew İstanbul fuarında TÜDAM ve İGEDDER Başkanları ile görüştüm. Konu üzerinde en fazla durmaları gereken kurumlar bunlar iken her ikisinin de ne yazık ki konuya hakim olmadıkları ve çok da fazla ilgilenmediklerini gördüm. Sadece şu duyumu da aldım önümüzdeki pazartesi günü bazı açıklamalar yapılacakmış.

merhaba, piyasaya süren bildirimleri yeni yönetmelik kapsamında mart ayı sonuna kadar yapılacak değil mi ? bazı gruplarda şubat ayı sonu diye okudum emin olamadım ama bu yıldan itibaren mart sonu diye anlamıştım yönetmelikten. bilgisi olan var mı ?

Arkadaşlar bildirimler Mart ayı sonuna kadar olacak,
Kantar ise her tesis için zorunlu. Uzaktan erişim imkânı veren, internet bağlantılı ve verilerin değiştirilmesine olanak sağlamayacak bir şekilde yazılım ile veriyi internet ortamına aktarması gerekmekte.

@WalkMan
İşte bu ne ? Bunu yapan varsa bilgi verebilir mi? Bu kantar durumu biraz acil de benim için. Birisiyle konuştum 15-16 bin liralardan bahsediyor.

---- Otomatik olarak birleştirilen çoklu mesaj ----

@alisaka
Bir cacık çıkmadı :D

@Seren Doğan
Seren hanım merhaba bildirimle ilgili soru işaretlerini çözümlediniz mi? benim de şuan bildirim yapma sürem geldi fakat yeni yönetmelikte böyle bir ibare yok ?

@serhanmaden TAT'ların belgelendirme yapmaları kaldırılmıştır.Artık PS'ler ya YK 'larla çalışacaklar ya da kendi depozito sistemlerini kuracaklardır.
PS'LER Haziran ayına kadar geri dönüşüm konusunda yükümlülüklerini YK'lara devretmek zorundadırlar.
yönetmelıkte boyle bi madde varmı acaba ? Varsa TAT'ların belgelendirme yapmaları kaldırılmıştır bu ne anlama geliyor? Cevaplarsanız sevinirim...

@nrhyt ocak ayında denetime tabi oldum ve gelen mühendislere danıştığımda yapmanıza gerek yok denilmektedir fakat yinede il müdürlüğüyle görüşün dediler il müdürlüğüne ulaşamıyorum ilgili bölüme fakat ben yinede üst yazıyla birlikte il müdürlüğüne götüreceğim herhangi bir bilgiye ulaşırsam mutlaka paylkaşırım konu hakkında baska arkadasların bilgisi varsa paylaşırlarsa sevinirim.

@Seren Doğan
Tamam Seren hanım çok teşekkür ederim. Ama büyük ihtimalle gerek yoktur çünkü güncel yönetmelikte öyle bir yükümlülük yok :)

Bence parantez içine alıp
@feyza nur

Merhabalar,

Yönetmelikte yazıyor. Piyasaya sürenlerin yöntemleri kısmında sadece iki seçenek var depozito ve YK olarak birini seçmeleri gerekiyor. TAT lar direk piyasaya sürenle çalışamıyor artık bir yekilendirilmiş kuruluş üzerinden belgelendirme yapabiliyor.

Merhaba arkadaşlar,
TAT'de çalışmaktayım. Ambalaj atığı için lisans almaya çalışıyoruz.
Yeni yönetmelikteki;
e) İnternet bağlantılı uzaktan erişim imkânı veren kantar programının bulunması,
maddesi hakkında detaylı bilgi sahbi olan var ? Çevre ve Şehircilik bakanlığının data bilgileri veya altyapısı oluşturulmuş mudur? Uzaktan erişimi kendileri için mi yoksa firma yetkilileri için mi istiyorlar? Yardımcı olursanız sevinirim..

@sedaismailoglu
ben bir firma buldum. Yarın istanbulda bir tesisime kurulum yapacaklar. İl Müdürlüğünden uygunluk almamız halinde arkadaşın bilgilerini buradan yazarım.

Merhaba Arkadaşlar. Az önce Bolu Ticaret ve Sanayi Odası'nda bir eğitim düzenledik ve Ekteki maili aldıklarını söylediler.
Eğitimde olduğum için çok fazla inceleme imkanım olmadı açıkçası ama artık hesap yapılabilinecek sanırım :)

Ekli dosyalar

• TAT_Kapasite_TOBB_ÜstYazı.pdf
    74 KB · Görüntüleme: 60
  • TAT_Kapasite_TOBB_26022018.docx
    35 KB · Görüntüleme: 59