Ambalaj atıklarının satışı

clowdy

Daimi üye
Şehir
konya
Firma
AS
Merhaba arkadaşlar sokak toplayıcılardan geri dönüşüm malzemesi almanın cezası 140 bin tl idi. şimdi son durum nedir. alınabilinir mi yasal durumu nedir acaba.
bir de belediye ile sözleşmesi olan firma dışında mahalleden başka bir lisanslı firma alabilir mi
teşekkürler
 
Önceki cevapları görüntüle…

Cem Yılmaz

Mevzuat Grup Lideri
Mevzuat Grubu
Şehir
Çorlu/Tekirdağ
Firma
GÜNEŞ ÇEVRE DANIŞMANLIK
Merhaba,

İlgili ceza 2872 sayılı kanunun r bendinde yer alıyor. 2019 Yılı için ceza miktarı 72.197 TL'den - 180.509 TL'ye kadar belirtilmiş.
 

Olgaç Sürmelihindi

Çevre ve İnşaat Mühendisi
Yönetim Grubu
Şehir
Gaziantep
Firma
ÇİMKO ÇİMENTO VE BETON SAN. TİC. A.Ş.
Bence sokak topşayıcılarını sisteme dahil etmeleri gerekir. En büyük çevreciler onlar. Firma veya belediye bünyesinde çalışırlarsa daha iyi olur. Piyasaya süren firmaların yapmış olduğu belgelendirme işini hakkıyla ve tam anlamıyla toplama ayırma firmalarına vermeleri gerekir. Piyasaya süren firmaları ne kadar ambalaj malzemesi gönderdiyse bunun takibi yapılarak tat firması bu atıkları toplamalı. Benim düşüncem belgelendirme işini tat firmaları yapmalı.
 

ikbalikbal

Daimi üye
Şehir
İstanbul
Firma
-
Sizce sokak toplayıcılığından kazandığından memnun olanlar bir sisteme dahil olmayı kabul ederler mi? Onlar son çizgide yaşayan, artık kaybedecekleri bir şeyleri olmayan (istisnalar vardır muhakkak) ve sistemin ürettiği düzensizliğin içinde kendi düzenlerini kurmuş, kendilerine ait jargonları olan, birbirlerinin bölgesine müdahale etmeyen (aslanlar gibi) bir çeşit yeni yaşam formudurlar. Bir çoğu sisteme dahil olmaktansa ölmeyi tercih eder. :)
 
Önceki cevapları görüntüle…

Murat Çelebi

Konya İl Temsilcisi
Etkinlik Grubu
Şehir
Adana, Osmaniye, Konya
Firma
Kombassan Kağıt A.Ş
Bağlantıyı görmek için üye girişi yapmalısınız.


Dahil olmaları iyi olacaktır. Çünkü çoğu firma presli şekilde alıp satmak ve işlemek istiyor. Onlar ise her bir kutuya/bidona tek tek bakıyorlar, asıl ayrıştırma ve toplamayı onlar yapıyor.
 

cevreciolalım

Daimi üye
Şehir
mersin
Firma
-
arkadaşlar merhaba bir fabrikaya tehlikesiz atık faturası kesmiştik satış yaptık. Onlar da bize faturaya istinaden iade faturası kestiler. Bize kesilen faturayı çevre bilgi sistemine işlemeli miyim ? Atığı bana göndermediler sadece fiyat belirtmek için miktar ve türünü faturaya yazmışlar.
 

Olgaç Sürmelihindi

Çevre ve İnşaat Mühendisi
Yönetim Grubu
Şehir
Gaziantep
Firma
ÇİMKO ÇİMENTO VE BETON SAN. TİC. A.Ş.
Merhaba, size fiyat belirlemek için fatura kestiler ise sisteme işlemeyin. Sonuçta gelen bir atık yok. Gelen il çevre ekibine bu şekilde açıklama yaparsanız da bir sıkıntı olmaz. Karşı firmayı da uyarın onlar da çıkış yapmasınlar
 
Yukarı Alt