• Sayın Üyeler,

Site görünümünün gündüz açık renk tema, gece koyu renk tema olacak şekilde otomatik değişmesini sağlayan bir düzenleme yapılmıştır. Görünümün otomatik değişmesini istemiyorsanız, bu ayarı hesap tercihlerinizden kolaylıkla değiştirebilirsiniz. Açık/Koyu temalar arasında ki geçişin otomatik olmasını istemeyen üyelerimiz üst menüde yer alan simgeler yardımıyla da kolayca geçiş yapabilirler.

Site renklerinin günün saatine göre ayarlanmasının göz sağlığına faydaları olduğu için böyle bir düzenleme yapılmıştır. Fakat her üye görünüm rengini tercihine göre kullanmaya devam edebilecektir.

Ambalaj Beyanı İçin İstenen Bilgiler

Merve Ö.

Kayıtlı Kullanıcı
Firma
yok
Merhaba,
Ilk defa ambalaj beyani yapacagim. Bu nedenden dolayi daha once sisteme hic girmedim ve sistemde girilmesi gereken veriler ve bilgiler nedir bilmiyorum. Firmalarimdan ambalaj beyanini yapmak icin hangi bilgilere ihtiyacim vardir?

@sagapoo
Kardesim bildigim kadariyla sen tat ile ugrasiyordun. Eğer oyle ise sizin atık üreticilerden aldiginiz ambalaj atiklari icin size kesilen fatura ile fatura numarasi, tarihi, ambalaj atığı cinsi, miktarı, firma adi ve temin yöntemini seçerek giriş yapıyorsun.

o zaman çevre görevlisi olrak çalıstıgın yerlerden NACE kodlarını ıste .ızın belgesıne sahıp oldukları NACE kodlarını gondersınler .ve yıllık olarak cıkardıkları atık mıktarını gondersınler sana çunku orda gordugun kapasıteye yıllık olrak satılan mıktara ejdeger bır mıktar gırmen lazım .kapasıyeyı asmasın yazacagın mıktar .sonra bunları kaydedıp altta da varsa atıgın stok olrak karısık ambalaj cınsınden kaydedersın beyanını . Allah kolaylık versın sımdıden :)

@sagapoo
@sagapoo öncelikle işletme ambalaj üreticisi mi yoksa piyasaya süren mi onu belirleyeceksin. Ambalaj üreticisi için EK-4, Piyasaya süren için EK-5 Formunu dolduracaksın.
Gizlenen içeriği görüntülemek için Giriş Yap yada Kayıt Ol .
sisteminde kılavuz mevcut. Ekte veriyorum.

Piyasaya Süren Bildirimi (EK-5) için satın alınan ambalaj miktarı (yurtiçi veya ithalat), piyasaya sürülen ambalaj miktarı (yurtiçi-ihracat) ve stok miktarı (dönem başı-dönem sonu), ambalajların satın alındığı yerlere(unvan, vergi no, adres) ait verileri; ambalaj cinslerine göre (plastik, kağıt-karton, metal, ahşap) ayrı ayrı iste. Miktarlar kg olacak.

Aldığın bu verileri
Gizlenen içeriği görüntülemek için Giriş Yap yada Kayıt Ol .
sisteminde ilgili döneme göre

Ek5-B1 Bir Önceki Yıl Piyasaya Sürülen Toplam Ambalaj Miktarı (kg)
Ek5-D Piyasaya Sürülen Ambalajların Temin Edildiği Yerlere Ait Bilgiler kısımlarına gir.

Veriler için oluşturduğum excel tablosunu da ekliyorum.

Ekli dosyalar

• Ambalaj Beyanı Kılavuz.pdf
    1.7 MB · Görüntüleme: 63
  • EK-5 Piyasaya Sürülen Ambalaj Miktarları (2016).xlsx
    10.4 KB · Görüntüleme: 56