• Sayın Üyeler,

Site görünümünün gündüz açık renk tema, gece koyu renk tema olacak şekilde otomatik değişmesini sağlayan bir düzenleme yapılmıştır. Görünümün otomatik değişmesini istemiyorsanız, bu ayarı hesap tercihlerinizden kolaylıkla değiştirebilirsiniz. Açık/Koyu temalar arasında ki geçişin otomatik olmasını istemeyen üyelerimiz üst menüde yer alan simgeler yardımıyla da kolayca geçiş yapabilirler.

Site renklerinin günün saatine göre ayarlanmasının göz sağlığına faydaları olduğu için böyle bir düzenleme yapılmıştır. Fakat her üye görünüm rengini tercihine göre kullanmaya devam edebilecektir.

Ambalaj beyanı kara karışıklığı

Bilal E.A

Kayıtlı Kullanıcı
Firma
ALMERGROUP
Merhaba Arkadaşlar;

Şimdi benim sorum şu;
Bir firmanın 2 fabrikası var bunlara A ve P diyelim:)

(Bu iki firma X ve Y den ayrı ayrı ambalaj temin edip üretim yapmaktadır)

• A firması P firması için fason üretim yapıyor (tedarikçi)
Fakat karışıklık şurda başlıyor.

• P firması ambalaj üreticisiniden ambalaj alıp A firmasına satıyor.
Bazende;
  • A firması da bazı durumlarda ambalaj üreticisinden aldığı ambalajları P firmasına satıyor.

• P firmasının A firmasına (tedarikçisine) sattığı ambalajları, A firması nasıl beyan edecek?
(Tedarikcisinin tedarikcisi oluyor :( )

ve A firmasının P firmasına ambalaj satması Nasıl beyan edilecek?Sonuçta ikisi de X ve Y den ambalaj alımı yapıyor.

dünden beri uğraşıyorum ikiside ambalaj üreticisi değil. Pazartesi bakanlığa gidip sorucam buyuk ihtimalle beyin.dll not found hatası verecekler :D

benim aklıma gelen P nin A ya sattığı ambalajları kimden aldıysa onun bilgisini A firmasına versin A firması da bunu tedarikçiden (XY) den aldım desin. Ama bu sefer de X ve Y beyan yaparken P firmasına sattım ben diyecek P firmasının beyanı eksik olacak o_O

Bence kim hangi firmadan ne alıyorsa onun beyanını yapmalısın. Yani;
A firması için X ve Y firmasından ne aldıysa onun beyanı,
P firması içinde aynı şekilde X ve Y firmasından ne alındıysa onun beyanı.
A firmasının P firmasına veya P firmasının A firmasına satmış olduğu ambalajlar bir nevi piyasaya sürülmüş olacağından dolayı A ve P firmaları için piyasaya sürüldüğü şeklinde beyan yapabilirsin. Satın alan firma için tekrar beyan yapmana gerek kalmaz çünkü diğer firma piyasaya sürdüğünün beyan etmiş olacak ve sistemde eşitlenmiş gözükecek.