• Sayın Üyeler,

Site görünümünün gündüz açık renk tema, gece koyu renk tema olacak şekilde otomatik değişmesini sağlayan bir düzenleme yapılmıştır. Görünümün otomatik değişmesini istemiyorsanız, bu ayarı hesap tercihlerinizden kolaylıkla değiştirebilirsiniz. Açık/Koyu temalar arasında ki geçişin otomatik olmasını istemeyen üyelerimiz üst menüde yer alan simgeler yardımıyla da kolayca geçiş yapabilirler.

Site renklerinin günün saatine göre ayarlanmasının göz sağlığına faydaları olduğu için böyle bir düzenleme yapılmıştır. Fakat her üye görünüm rengini tercihine göre kullanmaya devam edebilecektir.

Ambalaj Bilgi Sistemi Düzeltme Bildirimleri

Zeliha Ekinci

Kayıtlı Kullanıcı
Firma
çalışmıyor
Merhabalar 2016 yılında 7c girişli faturalarda hata olmasından dolayı düzeltme bildirimlerinde bulundum. İl çevre onayladı ancak bu sureçten sonra nasıl yol izleyeceğimi bilemedim. Belediyeye bildirim nasıl yapmam gerekiyor ve paydaşlar ile paylaşıma nasıl açarım. Hatalı faturaların kesildiği firmaların da kendi sistemlerinden onaylaması mı gerekiyor. Yardımcı olursanız sevinirim...

Merhabalar, bende yaklaşık 1 ay önce düzeltme bildiriminde bulundum sistem üzerinden fakat hala ''Gönderildi / Teslim Alınmayı Bekliyor'' olarak gözüküyor. Çevre İl Müdürlüğü'nün onaylaması için dilekçe ile de mi başvuru yapmak gerekiyor acaba? Yalnızca sistem üzerinden düzeltme bildirimi göndermek yeterli olmuyor mu?

merhabalar ;
Ben dilekçe ile il müdürlüğüne başvurmadım. telefon ile görüşerek onaylama yaptılar. Tabi bazı il müdürlükleri için durum değişiyor olabilir. yine de telefon ile önceden bilgi alın derim.

Arkadaşlar Merhabalar,
Bende düzeltme bildiriminde bulundum ancak benim sistemde stok ve fire bilgisi kısmında sorun olduğu için 7B ve 7C kısmında hiçbirşey yapmadan İl Çevreye gönderdim. İl Çevreden gelen sistem cevabı bildirim teslim alındı şeklinde ve ben şuan hiçbir güncelleme yapamıyorum. Konu ile ilgili bilgi sahibi olan var mı? Ne Yapmak gerekir İl Çevre personeli aranacak tabi. Bunun dışında ne yapabilirim.

aynı durum bende de var. biz ilk 3-4 ay sadece stok yaptık malzeme satışı yapmadık. bize düzeltme bildirimi gönderdiler. açıklama yazıp aynı şekilde geri gönderdim. bakalım artık nasıl dönecek

@Elmas Maden
Merhaba,
Eğer kurumunuz sanayi kuruluşu ise evet bedelli olarak istediğiniz lisanslı firmaya verebiliyorsunuz. Fakat sanayi kuruluşu değilse ve belediye bünyesinde ise (Atık Getirme Merkezi oluşturan yerler dahil) belediye bünyesine belediyenin belirlediği şekilde (Bedelli-Bedelsiz) olarak vermekle yükümlüsünüz.

Merhaba,
Ambalaj bilgi sisteminde satış faturalarımı gdt onaylamıştı. Ancak ben bildirimi il çevre müdürlüğüne gönder e bastığımda ek 7-c faturaları gdt onaylaması gerek diyor. ek 7-c doğrulama işlemlerinde ise arşiv faturalarım görülmemektedir. Bu durumla karşılaşan var mı ?

@Abdulkerim DOĞAN

@Abdulkerim DOĞAN durumu ben şu şekilde çözüme kavuşturdum gibi; dilekçe ile sistemin geçmişe yönelik açılması husunda başvuru yaptım sistem açıldı şimdi stok ve fire bilgisini girmeye çalışacağım umarım hallolur. :) Umarım diyorum çünkü benim miktarlar biraz kafa karıştırıcı :)

tat fırmasında calısıyorum gdt nın lısansı 2018 ın 6 aya kadar vardı ancak askıya almıslar lısanslarını gdt onaylatamıyorum napmam gerek

merhabalar
tat firmasında çalışıyorum 7. ayın 7B lere ait makbuz numaralarını hatalı girdiğimden dolayı il müdürlüğünden revize talep ettim. Düzeltme bildirimleri ile düzelttim açıklama kısmını da yazdım. il müdürlüğünü aradım bende hala revize isteği olarak gözüküyor dedi. bende de belge durumunda gönderildi teslim alınmayı bekliyor yazıyor. belediye ile görüşmen lazım diyor. belediye de de onaylı gözüküyor ne yapacağımı şaşırdım byardımcı olabilir misiniz ?