• Sayın Üyeler,

Site görünümünün gündüz açık renk tema, gece koyu renk tema olacak şekilde otomatik değişmesini sağlayan bir düzenleme yapılmıştır. Görünümün otomatik değişmesini istemiyorsanız, bu ayarı hesap tercihlerinizden kolaylıkla değiştirebilirsiniz. Açık/Koyu temalar arasında ki geçişin otomatik olmasını istemeyen üyelerimiz üst menüde yer alan simgeler yardımıyla da kolayca geçiş yapabilirler.

Site renklerinin günün saatine göre ayarlanmasının göz sağlığına faydaları olduğu için böyle bir düzenleme yapılmıştır. Fakat her üye görünüm rengini tercihine göre kullanmaya devam edebilecektir.

Ambalaj bilgi sistemi hakkında

MevlideSevinç42

Kayıtlı Kullanıcı
Firma
Mir Holding
Arkadaşlar merhaba,
yeni açılan ambalaj bilgi sistemi hakkında bilgisi olan var mı aranızda? artık online.cevre.gov.tr adresinden girişi yapılacakmış.

arkadaşlar merhaba,
su an bakanlık yeni yerine taşındı diye santralleri yokmuş ulaşım yapamıyorum. maillere de ne yazık ki daha dönüş yapmadılar. benim sistemim açık ama bir faturayı kayıt yapıyorum ikinci faturada hata veriyor.
anlamadım? sistemi kapatıp açıyorum tekrar işlem düzgün oluyor. sonra tekrar hata veriyor. sayfanın basına dönüyorum bir belge üç kere otomatik işlenmiş.
bence şimdi bir işlem yapılmamalı gibi geliyor. sizde sorun var mı? bir de en önemlisi bende sil butonu yok.

aynen.Birde su ek 7c ve ek 8c faturalarını tek bir belediye ve tek bir yk paylaştırma konusunda bilgisi olan varmı?
Benim düşündüğüm 300 tonluk bir faturayı keserken nasıl bölme işlemi yapılacak

2015 yılı itibariyle eski sistemden devam,ama 2016 yılında tek belge tek işlem.
Yani sadece bir belgeyi bir piyasaya sürene ve bir belediyeye paylaştırılacaktır.

mrb arkadaşlar
biz firmamız şuan iki belediye ile sözleşmesi var bildirimleri nasıl yapacam
kaynakta ayrı toplama dedikten sonra belge taratılıp yükleneceğinden bahsediliyor
hangi belge bu ''örneği olan var m? ''

Merhaba,

Merkezi İzmir'de bulunan ve4 tane aynı isimde şubesi olan Tekstil dış giyim üretimi yapan İhracat faaliyeti yürüten firmayız. Geçtiğimiz yıl Atık yönetim planımızın il çevre müdürlüklerine tesliminden sonra İstanbul Şube'mize gelen denetçinin isteği üzerine İstanbul'a da ayrı şifre ve kod aldık ancak muhasebe girişlerimiz ortak.
Bunun üzerine aynı şahsa ait ama farklı isimde faaliyet gösteren fabrikamıza Ambalajlarını (koli-poşet) temin edip, ürünleri biz yurt dışına gönderdiğimiz için Ambalaj bilgi sisteminde Piyasaya süren olarak tanımlı olmamızın yanında tedarikçi olarak da tanımlı olmamız gerektiği söylendi.
Şimdi gönderdiğimiz ambalajları paketleme işleminde kullanıldıktan sonra geri alıp yurt dışına ihraç ediyoruz.

Bildirimi nasıl yapacağız, geçtiğimiz yıllarda ek 5 beyanını kullanıyorduk, şimdi 6'yı da kullanmamız gerekiyor.
Bilgisi olan var mı, yardımlarınızı bekliyorum :(

Teşekkürler

Merhaba Arkadaşlar,
Piyasaya süren bildirimi sayfasına girdiğimde mutabakat formu çıkıyor ? Bu formu da nisan ayı sonuna kadar onaylamak zorunda mıyız ?

Bildirim ve belgelendirme için bu gün son gün. Yetkilendirilmiş kuruluşumuz belgelendirme yapıldığını ama henüz bu dosyaların sistemde gözükmediğini söylüyor, böyle bir şey var mı arkadaşlar