• Sayın Üyeler,

Site görünümünün gündüz açık renk tema, gece koyu renk tema olacak şekilde otomatik değişmesini sağlayan bir düzenleme yapılmıştır. Görünümün otomatik değişmesini istemiyorsanız, bu ayarı hesap tercihlerinizden kolaylıkla değiştirebilirsiniz. Açık/Koyu temalar arasında ki geçişin otomatik olmasını istemeyen üyelerimiz üst menüde yer alan simgeler yardımıyla da kolayca geçiş yapabilirler.

Site renklerinin günün saatine göre ayarlanmasının göz sağlığına faydaları olduğu için böyle bir düzenleme yapılmıştır. Fakat her üye görünüm rengini tercihine göre kullanmaya devam edebilecektir.

Ambalaj bilgi sistemi hakkında

MevlideSevinç42

Kayıtlı Kullanıcı
Firma
Mir Holding
Arkadaşlar merhaba,
yeni açılan ambalaj bilgi sistemi hakkında bilgisi olan var mı aranızda? artık online.cevre.gov.tr adresinden girişi yapılacakmış.

@NurBanu
yetkilendirilmiş bir kuruluşla anlaştık, belgelendirme yaptıklarını söylüyorlar ama belgelendirme dosyaları sistemde gözükmüyor

@NurBanu
yetkilendirilmiş bir kuruluşla anlaştık, belgelendirme yaptıklarını söylüyorlar ama belgelendirme dosyaları sistemde gözükmüyor

belgelendirmeyi ambalaj sisteminden sizin yapmanız gerekiyor. onlar sadece onaylıyor sonrasında eksik faturalar varsa tamamlanması için bildirim yapıyorlar

@srknzk belediye olarak yeni bir firma ile ambalaj atıklarının toplanması ile ilgili sözleşmeyi geçen hafta imzaladık. bu sebeple atık yönetim planını daha yeni oluşturuyoruz. sistem şuan açık girişleri yapıyoruz ama sürenin bugün sona ereceğini duyduk il çevreyi aradım ama konu hakkında bilgi verecek kimseye ulaşamadık. bakalım Allah Kerim

@Abdulkerim Doğam
ayp 1 günde yapılacak bir iş, il çevreyi aramanıza gerek yok, ayp nizin tamamlanıp yeni firmanın dahil olmasıyla revize edilmesini talep edebilirdiniz diyebilirler :) ya da ben memur olsam öyle derdim :)

@cilgincevreci
2015 yapılmamış o halde.

@Gülay Kudret Birdal

aslında eski firmadan onaylı ve 01.10.2016 tarihine kadar geçerli bir atık yönetim planı var. bunun üzerinden üst yazı ile işi çözelim dedim ancak yeni temizlik işleri müdürü bu konuda takıntılı, sıfırdan yaptırıyor. napalım çekilecek çilemiz var imiş. sistemde ara sıra gidiyor girilen verilen sıfırlanıyor vs.

@Abdulkerim Doğam
inanın zor değil, akşama kadar bitirmiş olacaksınız, sistem hata verebilir, sıfırlayabilir, pes etmeden akşama kadar devam edin, bitecektir ;) eski atık yönetim planınızdaki veriler işe yarayacaktır.

@Gülay Kudret Birdal

Benim sayfamda da 2015 belgelendirmeleri otomatik aktarım diyor ama il çevreye 2015 7. ayı gönderdikten sonra tek tek türkçevle paylaş diorum sonra belediyenin sisteminden de gönderiyorum bu şekilde değil mi sizin işleyiş

belgelendirme işlemleri yeniden uzatıldı arkadaşlar.

''2016 yılı Şubat sonuna kadar yapılması gereken belgelendirmeler ambalaj bilgi sistemi üzerinden 2016 yılı sonuna kadar gerçekleştirilebilecektir. ''

Belediye ile anlaşmalı tat tesisi olarak piyasaya süren firma için belgelendirmeyi nasıl yapıyoruz? Bir sözleşme örneği var elimde sonraki süreçte ambalaj bilgi sistemi üzerinden hangi aşamalardan geçiliyor?

Ahşapların tamamını belgelendirebilirsiniz.
Karekterizasyondan bağımsızdır.Daha önce söyledim mi yada söyleyen oldu mu bilmiyorum.