• Sayın Üyeler,

Site görünümünün gündüz açık renk tema, gece koyu renk tema olacak şekilde otomatik değişmesini sağlayan bir düzenleme yapılmıştır. Görünümün otomatik değişmesini istemiyorsanız, bu ayarı hesap tercihlerinizden kolaylıkla değiştirebilirsiniz. Açık/Koyu temalar arasında ki geçişin otomatik olmasını istemeyen üyelerimiz üst menüde yer alan simgeler yardımıyla da kolayca geçiş yapabilirler.

Site renklerinin günün saatine göre ayarlanmasının göz sağlığına faydaları olduğu için böyle bir düzenleme yapılmıştır. Fakat her üye görünüm rengini tercihine göre kullanmaya devam edebilecektir.

Ambalaj Bilgi Sisteminde 2020 yılı açılmadı

ambalaj bılgı sıstemı kullanılmayacaksa artık fatura irsaliye tarama işlemi bitti mi?

Muhtemelen E-Fatura ile entegre sistem yapmaya çalışacaklardır. Faturalar birikir toplu halde girmek zorunda kalırız ? ? ? ?

Bakanligi anlayamiyorum, surekli problem cikaran ve agir aksak calisan bir sistemi kapatmak onlari agir kulfetten kurtaracak. Inatla kapatmiyorlar absyi. Bu kadar uzatmisken insallah komple kapatirlar ?

Merhabalar,
Ambalaj geri kazanım lisansı olan firmada beyanlar yapılırken son ayın 12.2019 beyanını yapılamamaktadır. Direkt 2020 atıyor sayfa yani sistem kapanmış mı oluyor? Bir de firmanın faturaları bir sonraki ayın başlarında ellerine iletildiği için bir sonraki ay beyan yapıyor

Bu zamana kadar hep piyasaya süren olarak bildirim de bulundum bu konuda pek bilgim yok şimdi firma o ay içerisinde yapmadığı için hatalı mı oluyor? Düzeltme işlemi tüm 2019 yılı için istenebilir mi?

Ambalaj Beyanı Bildirimleri 2019 yılı verileri için Ambalaj Bilgi Sisteminden Mart'ın sonuna kadar girileceğini Ambalaj Atıklarının Kontrolü Yönetmeliğinin yürürlükten kaldırılmaması nedeniyle düşünmekteyim. 01.01.2020 yılı itibariyle piyasaya sürenler için ne yapacağımızı Çevre ve Şehircilik Bakanlığı ile Hazine ve Maliye Bakanlığı tarafından yayınlanacak usul esaslarda göreceğiz.

TAT ve GDT tarzı tesislerde ise bence mevcut durum devam edecek olup, sistem ay sonuna kadar açılmaması halinde bildirimler için uzatma verilir diye tahminde bulunuyorum.