• Sitemizde dosya yada bilgi temini amacıyla mail adresi paylaşımı yasaklanmıştır. Unutmayınız ki benzer problemle karşılaşan başka meslektaşlarımızda olabilir, şahsa özel bilgi alınması durumunda da forum amacından uzaklaşarak işlevselliğini yitirebilir. Mail adresi paylaşımı dolayısıyla yaptırıma uğrayabileceğinizi hatırlatmak isteriz.

ambalaj geri dönüşüm tesisinden çıkan duman

Kayıt
16 Haziran 2011
Mesajlar
449
Beğeniler
105
#1
merhaba arkadaşlar,
ben ambalaj atıklar geri dönüşüm tesisinde çalışıyorum ve malımız biraz birikti bu sebepten dolayı alt taraftan duman geliyor acaba bu gaz sıkışmasından mı olabilir? yangın değil çünkühiç ateş yok sadece duman var. başka bilgisi olan varsa paylaşabilir mi?
 

ibrahim19

CMNet Üyesi
Kayıt
21 Temmuz 2011
Mesajlar
27
Beğeniler
1
#2
Ben de benzer bir firmada çalışıyorum da pek bir bilgim de yok ama istersen kepçeniz falan varsa biraz malı yaysın dediğin gibi gaz sıkışması falan varsa sıkıntı olur maazallah...
 
Kayıt
31 Mayıs 2011
Mesajlar
54
Beğeniler
32
#3
Sanırım birhayli birikmiş muhtemelen bir çeşit gaz oluşması söz konusu kepçeyle biraz yayın yada seçilmemiş ise eğer içerisinde farklı bir ürün kalmışsa ondanda kaynaklanabilir ama duman çıkması pek normal birşey değil bi inceleseniz ii olur...
 
Kayıt
23 Şubat 2010
Mesajlar
427
Beğeniler
114
Şehir
Denizli
#4
Koku var mı Merve Hanım?Tam olarak nerden çıkıyor duman?Plastiklerdendir sanırım,PP?
Eğer devam ediyorsa boşaltmanız lazım o bölümü.Mesela lastiklerde de içten yanma (yavaş yanma) denilen bir olay vardır.Aylarca içten içe yanabilirler.
 
Kayıt
5 Şubat 2009
Mesajlar
85
Beğeniler
12
Şehir
Merkez, Siirt
#6
Islak kağıt kartondan dolayı çıkıyordur. Yığının altında oluşan anaerobik şartlardan dolayı beyaz duman ve oldukça sert bir koku da çıkar. Yığını ters düz edin, kuru malla karıştırın ve acilen presleyin. yoksa malınız yanar.
 
Kayıt
23 Eylül 2015
Mesajlar
11
Beğeniler
248
#7
yorumlara baktım da durum gitgide ciddi biri iş güvenliği sorununa dönüşüyor sanki. malınız yanar derken bildiğimiz alev alarak yanma mı olur? yağlı tohumlar fazla nemliyse depolamaya kabul edilmiyor diye duymuştum. tutuşup yanıyorlarmış bakteriyel faaliyetten oluşan ısıyla. onun gibi bir durum mu?
 
Kayıt
16 Haziran 2011
Mesajlar
449
Beğeniler
105
#8
Arkadaşlar hepinize tesekkur ederim. evet malı ters duz ettık kaldırırken alev alıyor anaerobik ortamdan kaynaklı oksıjenle temas ettıgı an alev aldı ama zarar yok:) hepınıze tesekkur ederım.