• Sayın Üyeler,

Site görünümünün gündüz açık renk tema, gece koyu renk tema olacak şekilde otomatik değişmesini sağlayan bir düzenleme yapılmıştır. Görünümün otomatik değişmesini istemiyorsanız, bu ayarı hesap tercihlerinizden kolaylıkla değiştirebilirsiniz. Açık/Koyu temalar arasında ki geçişin otomatik olmasını istemeyen üyelerimiz üst menüde yer alan simgeler yardımıyla da kolayca geçiş yapabilirler.

Site renklerinin günün saatine göre ayarlanmasının göz sağlığına faydaları olduğu için böyle bir düzenleme yapılmıştır. Fakat her üye görünüm rengini tercihine göre kullanmaya devam edebilecektir.

Ambalaj ve ambalaj dışı plastik atıkların geri kazanımı lisansı için gerekli teknik uygunluk raporu

Mustafa Navruz

Kayıtlı Kullanıcı
Firma
lisans çevre danışmanlık ve iş güvenliği ltd.şti.
Ambalaj ve Ambalaj Dışı Plastik Atıkların Geri Kazanımı lisansı için gerekli Teknik Uygunluk Raporu formatı olan ve ya bilgisi olan var mı ?

Geri dönüşüm sonunda elde edilen ürünün standardına ve ürünün satışa uygunluğuna ilişkin izin belgesi için TSE'den ürünün analizi yapılacaktır fakat ürünün hangi TSE Standartlarına göre yapacağız ? Daha önce bu konu hakkında TSE'den analiz yaptırmış olan birisi varsa yardımcı olabilir mi?

Geri kazanım sonucu plastik çapak üretilmektedir.Üretilen plastik çapağın hammaddesi Ambalaj ve ambalaj dışı plastik atıklarıdır.Tesise gelen Ambalaj ve Ambalaj dışı plastik atıklar Susuz plastik kırma ve Sulu plastik kırma ünitelerinde işlenmektedir.Tesis Polietilen ve polistiren plastik ambalaj atıklarını almaktadır.Geri kazanım sonucu plastik granül üretilmemektedir.Plastik çapak üretilmektedir.

@Mustafa Navruz
kardeş onun bende ne yapılması için gerektiği yazılıydı ama ben granül için yapmıştım çapak içinde aynısıdır ben şuan firmada değilim yarın sana hepsini yazayım göndereyim.

@Mustafa Navruz
kardeşim ben sana granül için gönderiyorum bu çapak içinde aynıdır ama ben sana telefon numarasınıda yazacağım sen ara bir bilgi al.
TSE için gerekli bilgilier; TS EN 15345 PP 1 kg gönderilecek.
TS EN 15344 PE 2 kg gönderilecek.
PP için çubuk numunesi için; PP çubuk şeklinde alınacak ve ebatları 10 mm uzunluğunda, 8 mm genişliğinde ve 4 mm kalınlığında ( standartlar +- 2 olabilir) 15 adet gönderilecek.
Fiyatlar KDV dahil PP için 383 TL, PE için 425 TL. Toplam 808 TL.
İlk önce para aşağıdaki hesaba yatırılacak. Vakıf bank Gebze şubesi şube kodu: 125.
Hesap no: 158 00 72 94 30 58 92. IBAN No: TR 84 000 15 00 158 00 72 94 30 58 92. Sonra dekontla birlikte deney talep formu doldurularak ve vergi levhası fotokopisi ile birliklte; TSE kalibre kampüsü cumhuriyet mah. 2258 sok. No:10 Çayırova. Gebze Kimya Laboratuarı.
Tel: 0262 723 13 56 Kimya laboratuarı Hatice Hanım var onunla bir görüş istersen bu bilgilerde kalsın. deney talep formu internette var.

Mustafa Bey, süreç Olgaç Beyin anlattığı şekilde ilerliyor ancak çapak için sadece çok küçük boyutlarda olmasını istemiyorlar onun dışında hesaba parayı yatırıp numuneyi gönderdiğiniz zaman bir hafta sonra sonuçlar elinizde oluyor.

ben haziran sonu gibi göndermiştim 7 temmuzda sonuçlar elime ulaşmıştı. 1 hafta içerisinde sonuçlanıyor. şunuda söyleyeyim çapak için fiyat farklıdır.
deney talep formu ektedir.

Ekli dosyalar

• deney-talep-formu.doc
    91.5 KB · Görüntüleme: 97
Deneyler

Numune Ebatları

Deney Ücreti

Kül tayini

Granül

60

Renk

Granül

25

Nem

Granül

169

Erime Akış Hızı

Granül

85

Değerlendirme

66

TOPLAM:405TL+72.9TL(KDV%18)+7.1 TL(Posta)=485TL

Vakıflar Bankası Gebze şubesi

Şube kodu:125

Hesap no:158 00 7294 3058 92

IBAN: TR 84 000 1500 158 0072 9430 5892 nolu hesaba yatırılmalıdır. Deney talep formu, Dekont ve firmanızın vergi levhası tarafımıza ulaştıktan sonra deneylere başlanacaktır.

illaki bir standartta göre üretim yapmaya gerek yok. tse den standart dışı üretim yaptığınıza dair bir belge almak da çevre izninde yetiyor.

@Olgaç Sürmelihindi

peki TSE'de yapılan bu analiz lisans aşamasında yeterli oluyor mu? yani sisteme sadece analiz raporunu yüklememiz yeterli mi ? değil ise analiz sonucuyla tekrar TSE'ye başvurup TSE'den ayrıca PE için TS EN 15344 standartına uygun diye bir yazıda almamız gerekiyor mu?

eğer pe üretiminiz yoksa yapmanıza gerek yok diye düşünüyorum ve bir de ürün sattığınız yerler için memnuniyet yazısı göndermeniz ve onlarda kaşe ve imza yaparak tekrar size bir dilekçe gönderecekler. Bunu için size yazıyı gönderirim. Yanlış hatırlamıyorsam faturayı da yüklüyordunuz. Bakanlık TSE analiz raporu ve bu dilekçeye bakarak yeterli buluyor.

PE granül üretimimiz var. numuneyi TSE'ye gönderdim şuan analiz sürecinde.