• Sayın Üyeler,

Site görünümünün gündüz açık renk tema, gece koyu renk tema olacak şekilde otomatik değişmesini sağlayan bir düzenleme yapılmıştır. Görünümün otomatik değişmesini istemiyorsanız, bu ayarı hesap tercihlerinizden kolaylıkla değiştirebilirsiniz. Açık/Koyu temalar arasında ki geçişin otomatik olmasını istemeyen üyelerimiz üst menüde yer alan simgeler yardımıyla da kolayca geçiş yapabilirler.

Site renklerinin günün saatine göre ayarlanmasının göz sağlığına faydaları olduğu için böyle bir düzenleme yapılmıştır. Fakat her üye görünüm rengini tercihine göre kullanmaya devam edebilecektir.

Ambalaj ve metal talaş atıklarını yıkamadaki kostik miktarı

tyrael99

Kayıtlı Kullanıcı
Merhabalar, firmamız IBC Tank, metal-plastik varil ve metal talaşı geri dönüşümü yapmakta ve IBC Tank, metal-plastik varil için ayrı, metal talaşı için ayrı yıkama ünitelerimiz var ve kostik çözeltisi ile yıkama yapıyoruz. Benim takıldığım nokta şu; bu bahsettiğim ambalaj atıkları ve talaşlar için kullanacağım kostik miktarını neye göre belirlemem gerekiyor. Yani şu kadar talaş için şu kadar kostik, şu kadar ambalaj atığı (IBC Tank, metal-plastik varil) için şu kadar kostik kullanmam gerekiyor diye bir rapor tutmak ve arıtma ünitesine şu kadar yük bindiriyorum diyebilmek istiyorum. Acaba bu miktarı hesaplamam için bir formülasyon varmıdır. Firmada ve sektördeki ilk tecrübem olduğu için sizlere danışmak istedim, umarım saçma bir soru olmamıştır. Zaman ayırdığınız için şimdiden teşekkür ederim. Saygılarımla.

Edit : Lütfen sorularınızın cevabını mail adreslerine istemeyiniz.