• Sayın Üyeler,

Site görünümünün gündüz açık renk tema, gece koyu renk tema olacak şekilde otomatik değişmesini sağlayan bir düzenleme yapılmıştır. Görünümün otomatik değişmesini istemiyorsanız, bu ayarı hesap tercihlerinizden kolaylıkla değiştirebilirsiniz. Açık/Koyu temalar arasında ki geçişin otomatik olmasını istemeyen üyelerimiz üst menüde yer alan simgeler yardımıyla da kolayca geçiş yapabilirler.

Site renklerinin günün saatine göre ayarlanmasının göz sağlığına faydaları olduğu için böyle bir düzenleme yapılmıştır. Fakat her üye görünüm rengini tercihine göre kullanmaya devam edebilecektir.

Ambar tesellüm fişi

Evrem Yeşil

Kayıtlı Kullanıcı
Firma
AMBALAJ
merhaba arkadaşlar,
hem tat hem gdt firmasında çalışıyorum. gdt lisansı yenı aldığımız için aklım bır işleme karıştı. ambar tesellüm fişlerini bakanlık sistemindeki tat 7 c ye mı işlemem gerek. ne kadar lisanslı gdt kısmından çıkış yaptıysam o kadarda ambar teseluum fişi ile girişim olması lazım mantıkende doğru mudur? bırde bu işlemin belgelendirmesi nasıl yapılıyor:) yardımlarınız için şimdiden tesekkur ederım.

Merhaba Evrem hanım,
Ambar tesellüm fişi/fatura aktarım tutanağı bildirimlerini ek 7C ye yapıyorsunuz ek 8B den onaylıyorsunuz. Ne kadar girdiyse o kadar çıkış olacak diye bir şey yok fireniz olabilir neticede. Yine belgelendirmede ambar tesellüm fişlerinizi de ekleyeceksiniz.

@Gülşah Albayrak
lisanslı gdtten çıkışımın girişi ambara tesellum fısı olacak doğru mudur? belgelendıorme dosyasında sadece ambara fısı gırıs lisanslı gdtten cıkısımda cıkıs belgesı mı olacaktır:)

@Evrem Yeşil
evet GDT çıkışının girişi ambar tesellüm fişiniz yalnız belgelendirmede sadece giriş olarak ambar tesellüm fişi değil aynı zamanda ek 7B belgeleriniz de olacak neticede TAT giriş ve çıkışları esas alınır.

@Gülşah Albayrak
Teşekkur ederım.
Birde şu var mesela tat giriş çıkış derken mesela tek kağıt belgelendırılecek. tat giriş belgeleri -- ambar fişi ---lisanslı gdt çıkışı duzen bu mudur?
kusura bakmayın lutfen.

ben hiç ambar tesellüm fişi ile işlem yapmadım. Fatura aktarım tutanağı düzenleniyor bazı firmalarca. Fişle giriş yapanlar yine fiş numarasını tarihi giriyorlar. yine kime verildiği kısmına kendi firmanızı giriyorsunuz

hııı ben şimdi lisanslı gdtten ambar fişlerini girecem kendı tesısımı sececem otomatıkmanb benım 8b gırısım olacak 8cden kıme sattuysam bu mudur:)

7C den ambar tesellüm fişinizi lisanslı gdt den kendi tesisinizi seçip gireceksiniz. 8B de görünecek zatn girdiiniz tesellüm fişinizi onaylayacaksınız 8c yi karıştırmayın bence. 8C artık geri dönüştürülen ürününüzü kime sattıysanız onu gireceksiniz.

@Gülşah Albayrak
Gülşah hanım kolay gelsin. Ben bir konuda bilgi düzeltmesi yapmak istiyorum. Kendi geri kazanım tesisimize malzeme gönderdiğimizde ek-7C'den
fatura numarası:0
Fatura tarihi:31.12.2014 ( örnek olarak aralık ayı için)
Temin yöntemi: Lisanslı GDT
Firma adı: Kendi firmamızın adı yazılacak.
Ambalaj cinsi: pp,pe vb. malzeme gönderdiysek o seçilecek.
İl: Bulunduğumuz şehir yazılacak.
Kaydet dedikten sonra bu miktar ek-8B'de gözükecek ve sağ kutucukta onayla yazısı çıkacak ama onaylama olmayacak.Ek-8B'e sistemine
Fatura numarası:0
Fatura tarihi:31.12.2014
Temin yöntemi: Lisanslı TAT
Firma adı: Kendi firmamızın adı.
Ambalaj cinsi: pp,pe vb. malzeme gönderdiysek o seçilecek.
İl: Bulunduğumuz şehir yazılacak. Kaydet dedikten sonra işlemler bitiyor. Eğer onayla derseniz miktar ek-7B'de gözükecek ve miktar bakımından fazla gözükecek. O yüzden onaylama olmayacak ve bu miktarlar firma durum raporunda sistemlerde gözükecek ve herhangi bir sıkıntı yaşanmayacaktır. Sevgili Cmnet ailesine duyurulur.

@Olgaç Sürmelihindi

Öncelikle teşekkür ederim Olgaç bey. Onaylama konusunda Haklısınız sistemde böyle bir hata olduğunu unuttum :) yalnız neden fatura numarası 0 yazılıyor (örnek olarak mı verdiniz) 7C de temin yöntem değil kime verildiği olacaktı sanırım yanlış oldu.

Verdiğiniz bilgiler için teşekkür ederim.

merhaba
şimdi sisteme 7c den giriş yapacam.8 b de gözükecek ama onaylamıcam 8 b den tekrar gırecem:) doğru mudur? teşekkür edderım

Evet@Evrem Yeşil
doğru onaylama ek 8 den lisanslı tat seçerek giriş yap:/)

@Gülşah Albayrak
Amacım doğru bilgi vermek yanlış anlamayın ve anlayışınız için çok teşekkür ederim. Ben il çevreye sorduğumda sıfır yazın demişti ve ben öyle yapıyordum sıkıntı olmadı. Temin yöntemi dediğim seçenek var lisanslı tat ihracat ve depozito bunlar. Ben de teşekkür ederim sizin gibi üstad kişilerle konuşmak ve bilgi sormak iyi :/)