Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Ambar tesellüm fişi

Konu, 'ARŞİV' kısmında Evrem Yeşil tarafından paylaşıldı.

 1. Evrem Yeşil

  Evrem Yeşil CMNet Üyesi

  merhaba arkadaşlar,
  hem tat hem gdt firmasında çalışıyorum. gdt lisansı yenı aldığımız için aklım bır işleme karıştı. ambar tesellüm fişlerini bakanlık sistemindeki tat 7 c ye mı işlemem gerek. ne kadar lisanslı gdt kısmından çıkış yaptıysam o kadarda ambar teseluum fişi ile girişim olması lazım mantıkende doğru mudur? bırde bu işlemin belgelendirmesi nasıl yapılıyor:) yardımlarınız için şimdiden tesekkur ederım.
   
 2. Gülşah Albayrak

  Gülşah Albayrak CMNet Üyesi

  Merhaba Evrem hanım,
  Ambar tesellüm fişi/fatura aktarım tutanağı bildirimlerini ek 7C ye yapıyorsunuz ek 8B den onaylıyorsunuz. Ne kadar girdiyse o kadar çıkış olacak diye bir şey yok fireniz olabilir neticede. Yine belgelendirmede ambar tesellüm fişlerinizi de ekleyeceksiniz.
   
 3. Evrem Yeşil

  Evrem Yeşil CMNet Üyesi

  lisanslı gdtten çıkışımın girişi ambara tesellum fısı olacak doğru mudur? belgelendıorme dosyasında sadece ambara fısı gırıs lisanslı gdtten cıkısımda cıkıs belgesı mı olacaktır:)
   
 4. Gülşah Albayrak

  Gülşah Albayrak CMNet Üyesi

  evet GDT çıkışının girişi ambar tesellüm fişiniz yalnız belgelendirmede sadece giriş olarak ambar tesellüm fişi değil aynı zamanda ek 7B belgeleriniz de olacak neticede TAT giriş ve çıkışları esas alınır.
   
 5. Evrem Yeşil

  Evrem Yeşil CMNet Üyesi

  Teşekkur ederım.
  Birde şu var mesela tat giriş çıkış derken mesela tek kağıt belgelendırılecek. tat giriş belgeleri -- ambar fişi ---lisanslı gdt çıkışı duzen bu mudur?
  kusura bakmayın lutfen.
   
 6. Gülşah Albayrak

  Gülşah Albayrak CMNet Üyesi

  est. Evrem hanım
  Siz Kağıt geri dönüşümü yapıyorsunuz sanırım. Öyle ise evet ;)
   
 7. Evrem Yeşil

  Evrem Yeşil CMNet Üyesi

  tesekur ederım gülşah hanım:)
   
  Gülşah Albayrak bunu beğendi.
 8. Gülşah Albayrak

  Gülşah Albayrak CMNet Üyesi

 9. Evrem Yeşil

  Evrem Yeşil CMNet Üyesi

  Birde ambar fisini sisteme nasıl işleyecem:)
   
 10. Gülşah Albayrak

  Gülşah Albayrak CMNet Üyesi

  ben hiç ambar tesellüm fişi ile işlem yapmadım. Fatura aktarım tutanağı düzenleniyor bazı firmalarca. Fişle giriş yapanlar yine fiş numarasını tarihi giriyorlar. yine kime verildiği kısmına kendi firmanızı giriyorsunuz
   
 11. Evrem Yeşil

  Evrem Yeşil CMNet Üyesi

  İTHALAT-DEPOZİTO-LİSANSLI TAT olarak işlem var o zaman ben lisanslı tattan yoluma devam edecem:)
   
 12. Gülşah Albayrak

  Gülşah Albayrak CMNet Üyesi

  lisanlı gdt diyeceksiniz Evrem hanım. Ek7C den:)
   
 13. Evrem Yeşil

  Evrem Yeşil CMNet Üyesi

  hııı ben şimdi lisanslı gdtten ambar fişlerini girecem kendı tesısımı sececem otomatıkmanb benım 8b gırısım olacak 8cden kıme sattuysam bu mudur:)
   
 14. Gülşah Albayrak

  Gülşah Albayrak CMNet Üyesi

  7C den ambar tesellüm fişinizi lisanslı gdt den kendi tesisinizi seçip gireceksiniz. 8B de görünecek zatn girdiiniz tesellüm fişinizi onaylayacaksınız 8c yi karıştırmayın bence. 8C artık geri dönüştürülen ürününüzü kime sattıysanız onu gireceksiniz.
   
  Evrem Yeşil bunu beğendi.
 15. Evrem Yeşil

  Evrem Yeşil CMNet Üyesi

 16. Gülşah hanım kolay gelsin. Ben bir konuda bilgi düzeltmesi yapmak istiyorum. Kendi geri kazanım tesisimize malzeme gönderdiğimizde ek-7C'den
  fatura numarası:0
  Fatura tarihi:31.12.2014 ( örnek olarak aralık ayı için)
  Temin yöntemi: Lisanslı GDT
  Firma adı: Kendi firmamızın adı yazılacak.
  Ambalaj cinsi: pp,pe vb. malzeme gönderdiysek o seçilecek.
  İl: Bulunduğumuz şehir yazılacak.
  Kaydet dedikten sonra bu miktar ek-8B'de gözükecek ve sağ kutucukta onayla yazısı çıkacak ama onaylama olmayacak.Ek-8B'e sistemine
  Fatura numarası:0
  Fatura tarihi:31.12.2014
  Temin yöntemi: Lisanslı TAT
  Firma adı: Kendi firmamızın adı.
  Ambalaj cinsi: pp,pe vb. malzeme gönderdiysek o seçilecek.
  İl: Bulunduğumuz şehir yazılacak. Kaydet dedikten sonra işlemler bitiyor. Eğer onayla derseniz miktar ek-7B'de gözükecek ve miktar bakımından fazla gözükecek. O yüzden onaylama olmayacak ve bu miktarlar firma durum raporunda sistemlerde gözükecek ve herhangi bir sıkıntı yaşanmayacaktır. Sevgili Cmnet ailesine duyurulur.
   
 17. Gülşah Albayrak

  Gülşah Albayrak CMNet Üyesi

  Öncelikle teşekkür ederim Olgaç bey. Onaylama konusunda Haklısınız sistemde böyle bir hata olduğunu unuttum :) yalnız neden fatura numarası 0 yazılıyor (örnek olarak mı verdiniz) 7C de temin yöntem değil kime verildiği olacaktı sanırım yanlış oldu.

  Verdiğiniz bilgiler için teşekkür ederim.
   
 18. Evrem Yeşil

  Evrem Yeşil CMNet Üyesi

  merhaba
  şimdi sisteme 7c den giriş yapacam.8 b de gözükecek ama onaylamıcam 8 b den tekrar gırecem:) doğru mudur? teşekkür edderım
   
 19. Evet
  doğru onaylama ek 8 den lisanslı tat seçerek giriş yap:/)

  Amacım doğru bilgi vermek yanlış anlamayın ve anlayışınız için çok teşekkür ederim. Ben il çevreye sorduğumda sıfır yazın demişti ve ben öyle yapıyordum sıkıntı olmadı. Temin yöntemi dediğim seçenek var lisanslı tat ihracat ve depozito bunlar. Ben de teşekkür ederim sizin gibi üstad kişilerle konuşmak ve bilgi sormak iyi :/)
   
  Gülşah Albayrak ve Evrem Yeşil bunu beğendi.

İlginizi Çekebilir

indir.jpg
Merhaba, Çalıştığım yerde zımpara işinde kullandığımız flap disklerin atık kodları ve bertaraf/geri dönüşümü ile ilgili yardımcı olabilecek biri varsa çok sevinirim. [ATTACH][ATTACH] Ayrıca...
broşür 2.jpg
% 100 mısır koçanı granülünden üretim yapıyoruz. İlgilenen olursa 545-9431995 arayabilir. Odun talaşına kıyasla 7 kat daha emici. Kendi ağırlığının 7 katına kadar emme özelliğine sahip. İster...