• Sayın Üyeler,

Site görünümünün gündüz açık renk tema, gece koyu renk tema olacak şekilde otomatik değişmesini sağlayan bir düzenleme yapılmıştır. Görünümün otomatik değişmesini istemiyorsanız, bu ayarı hesap tercihlerinizden kolaylıkla değiştirebilirsiniz. Açık/Koyu temalar arasında ki geçişin otomatik olmasını istemeyen üyelerimiz üst menüde yer alan simgeler yardımıyla da kolayca geçiş yapabilirler.

Site renklerinin günün saatine göre ayarlanmasının göz sağlığına faydaları olduğu için böyle bir düzenleme yapılmıştır. Fakat her üye görünüm rengini tercihine göre kullanmaya devam edebilecektir.

Anaerobik arıtma tesisleri

tansu arar

Kayıtlı Kullanıcı
Firma
yok
endüstriyel atıksu arıtımının yapıldığı anaerobik atıksu arıtma tesisleri ve bu tesislerdeki sistemler hakkında bilgi verebilecek olan var mı? (dünyada ya da ülkemizde ki örnekleri)

konuyu biraz daha açarsanız tam olarak neyi öğrenmek istiyorsunuz? anaerobik arıtma tesisleri tasarlayıp işletmeye almıştık çalıştığım firmalarda.yardımcı olmaya çalışırım.

Atıyorum Bursa da şu endüstri de arıtma sisteminde anaerobik sistem kullanılıyor,kirlilik parametreleri şunlar,kullanılan arıtma üniteleri şunlar,şu kadar verim sağlanıyor gibi şeyler.çalışan bir sistem adı ve sistem hakkında bilgi lazım.

gerçekten yardımcı olabilirseniz çok sevinirim günlerdir arıyorum bir şey bulabilmiş değilim :(

@tansu arar

Tanımlamalarınıza istinaden talep ettiğiniz Proses bilgisi çok geniş bir yelpazeye sahip. sipesifik olarak takıldığınız yer neresi , bunu paylaşırsanız tecrübelerimizi aktarabiliriz.

merhabalar;
ekte bir dosya paylaştım. Sanırım işinizi görür. İstediğiniz bilgileri bulabilirsiniz. Bu arıtma tesisi ege bölgesinde. Süt ve süt ürünleri üreten 7 firmanın atıksularının birleştirilerek tek bir arıtma yapılmasına karar vermişlerdi. Birleşik kapsamlı bir tesistir. Tesis en son gördüğümde çalışır haldeydi. :)

Ekli dosyalar

• süt ve süt ürünleri.docx
    16.2 KB · Görüntüleme: 31