• Sayın Üyeler,

Site görünümünün gündüz açık renk tema, gece koyu renk tema olacak şekilde otomatik değişmesini sağlayan bir düzenleme yapılmıştır. Görünümün otomatik değişmesini istemiyorsanız, bu ayarı hesap tercihlerinizden kolaylıkla değiştirebilirsiniz. Açık/Koyu temalar arasında ki geçişin otomatik olmasını istemeyen üyelerimiz üst menüde yer alan simgeler yardımıyla da kolayca geçiş yapabilirler.

Site renklerinin günün saatine göre ayarlanmasının göz sağlığına faydaları olduğu için böyle bir düzenleme yapılmıştır. Fakat her üye görünüm rengini tercihine göre kullanmaya devam edebilecektir.

Anaerobik reaktör verimi

Ali T.

Kayıtlı Kullanıcı
Firma
...
Arıtım tesisinde anaerobik reaktör çıkışında kaçaklar meydana geliyor buda aerobik reaktörün akm si yükseltip oksijeni düşürüyor. Reaktörün verimi de düşmeye gidiyor sürekli. Tesise giriş KOİ si 11000 civarı saatte 130 m3 olarak çalışıyor şu an çıkış 4000 lere yükseldi. Reaktöre herhangi bi kimyasal vermiyorum vermem mi gerekir versem hangi kimyasalın ya da besinin faydası olur yardımcı olabilir misiniz ?

mhnds42, (“çekinmeden”) deneme ve tecrübelerini bizimle paylaşsa Ne güzel olur, gerçek ölçekteki bir tesiste nelerin nasıl olduğunu öğrenmiş olurduk.

Syn mhnds42 bende birkaç gün önceye kadar benzer bir problemle karşılaştım epey bakteri kaçağım oldu ve aerobik havuzların rengi karardı bunun için reaktörlere çamur geri devrini artırın havalandırma havuzuna oksijeni fazla verin birkaç saat sonra düzelme başlayacak tır takibini çöktürme havuzundan aldığınız numuneyi imhoff hunusine koyarak çökelen madde miktarından yapabilirsiniz azalma gözlerseniz bir gün içerisinde havalandırma havuzlarının renginde açılma olmaya başlayacaktır bu süreçte oksijeni kesmeyin reaktör içi sıcaklık 36-37 civarı olsun pH da 7,4 -7,5 civarı umarım faydası olur

Slm bende 2 adet gıranür bakteri anaerobik tesisi var bir İstanbul diğeri Akhisar’a da gıda sektörü
[automerge]1562746259[/automerge]
0533237 1966