Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Analizler...

Konu, 'ARŞİV' kısmında İzzet Şener tarafından paylaşıldı.

 1. İzzet Şener

  İzzet Şener CMNet Üyesi

  Merhaba arkadaşlar ben sizlerden bu atıksu arıtma tesisinde yapılan KOİ,BO,MLSS vb. analizleri ypılışıını biliyorum ama bilen varsa bana bunları neden ve niçin yaptgımızı söyleyebilirmi önemini ?
   
 2. Gülfem Polat

  Gülfem Polat CMNet Üyesi

  Atıksu analizleri yaparak atıksuyunuzun karakteristiği hakkında bilgi sahibi olursunuz. Tesisten çıkan atıksuyunuz tabi olduğunuz yönetmelikte belirtilen deşarj standartlarını sağlamak zorunda. bu nedenle belirli periyotlarda analizlerin yapılması gerekir. eğer sonuçlarda uygunsuzluk varsa bunların iyileştirilmesi gerekir.
   
  İzzet Şener bunu beğendi.
 3. İzzet Şener

  İzzet Şener CMNet Üyesi

  Gülfem Teşekkür ederim bilginiz için yalnız ben yapılan he anaşizin neden yapıldıgını ögrenmek istiyordum bu konuda bilginiz varsa sölemeniz yetrli...
   
 4. yusuf

  yusuf CMNet Üyesi

  SKKY TABLO HANGİSİNDE SORUMLUYSANIZ ONU TABİ ALCAKSINIZ İZZET BEY ORDAN CALISTIGINIZ FIRMANIN SINIFINI BULCAKSINIZ VE ATIK SUYUNUZDA PARAMETLERI ÖLÇÜP ORDAN KARSILASTIRIRSINIZ KİRLİLİK YÜKÜNÜZ FAZLA İSE ONA GÖRE ÖNLEM ALIRSINIZ.
   
  İzzet Şener bunu beğendi.
 5. İzzet Şener

  İzzet Şener CMNet Üyesi

  Anlatamıyorum sanırım yusuf bey :) Ben ypılan her analizin ypılma amacını soruyorum sizin verdiginiz bilgi ayrı bi konu . . .
   
 6. Müge ÇİMEN

  Müge ÇİMEN CMNet Üyesi

  gülfem hanımın da bahsettiği gibi atksuyunuz deşarj standartlarını sağlamak zorunda siz bu amaçla bu analizleri yapıyorsunuz. yani basitçe söylemek gerekirse mesela size koı için değer 50 mg/l yi geçmeyecek diyor siz analiz yapıyorsunuz bu değerden düşük çıktı o zaman deşarj edilebilir. atıksuyunuz hangi değerleri içeriyor standartların altında mı üstünde mi bunu belirlemek için yapıyosunuz her birini.
   
  Gülfem Polat ve İzzet Şener bunu beğendi.
 7. CMNet Okuru

  CMNet Okuru CMNet Üyesi


  Suyun kirliliğini ölçmek için tabiki. Bu su kirli diyebilmeniz için elinizde parametreler olması lazım işte o parametreler de KOİ,BO,MLSS gibi şeyler.
   
 8. İzzet Şener

  İzzet Şener CMNet Üyesi

  Vermiş oldugunuz bilgiler çin teşekkür ediyorum sagolun yinede eklemek istediginiz bişiler varsa beklerim saglıcakla kalın hayırlı cumalar....
   
 9. yusuf

  yusuf CMNet Üyesi

  isterseniz tablodakı degeri aştıgında her aşan parametre için ne kadar ücret ödemeniz gerektiğini hesaplıyacanız bi formül verebilirim size :)
   
  Müge ÇİMEN bunu beğendi.
 10. İzzet Şener

  İzzet Şener CMNet Üyesi

  Yok ya ben almiyim sagol yusuf kardeş iş öle bişeye gerek kalmaz diorum olursa eger isterim :p
   
 11. yusuf

  yusuf CMNet Üyesi

  isteiğin her zaman hesaplayabilrim sorun değil uzmanlık alanım oldu artık ne kadar ceza fiatı gelcek dıye :):):) yag-gresı kesın kontrol et bak onda sağlam ceza var 4- 5 parametrenin cezasını o tek basına cıkarıyor :):):)
   
  Müge ÇİMEN bunu beğendi.
 12. İzzet Şener

  İzzet Şener CMNet Üyesi

  dogrudur :) ceza aldıgınız için mi bukadar uzmanlık yptı bu konu sizde :)
   
 13. yusuf

  yusuf CMNet Üyesi

  yo ben hiç ceza yemedim simdiye kadar daha kısmet olmadı :):) yiyenlerden yola cıkarak uzman oldum :):)
   
 14. İzzet Şener

  İzzet Şener CMNet Üyesi

  anlaşıldı yemezsin inş hyrlısı :)
   
 15. yusuf

  yusuf CMNet Üyesi

  ben senın yerınde olsam şirket patronunu kandırırm yüzde yüzde atık su geri dönüşüm sistemi kurdururum sonra desarjdan muhaf olsan sonra cezalardan kurtulcan oh mıs gıbı :):):
   
 16. İzzet Şener

  İzzet Şener CMNet Üyesi

  hmm sen önermedin mi patronuna :)
   
 17. yusuf

  yusuf CMNet Üyesi

  patronuna göre değişir ama her patrona sökmez :)
   
 18. İzzet Şener

  İzzet Şener CMNet Üyesi

  tamam bakalım :) sağol bilgiler için
   
 19. yusuf

  yusuf CMNet Üyesi

  bu arada saka bı yana insallah hiç öle bi cezaylan karşılasmazsın sen gereklı önlemlerını patronuna söyle hem ben çevre mühendisliği yapmıyorum iş güvenliği uzmanıyım cevreylen fazla işim olmaz benım :)
   
 20. WalkMan

  WalkMan CMNet Üyesi

  Periyodik kontrol için yaptırılan analizlerde uygunsuzluk durumunda, idare denetim sırasında bu raporlara istinaden ceza yazar mı ? Hangi maddeyi dayanak alabilir sizce ? Bilgisi olan var mı ?
   

İlginizi Çekebilir

indir.jpg
Merhaba, Çalıştığım yerde zımpara işinde kullandığımız flap disklerin atık kodları ve bertaraf/geri dönüşümü ile ilgili yardımcı olabilecek biri varsa çok sevinirim. [ATTACH][ATTACH] Ayrıca...
pvc_yer_dosemesi_bordo.jpg
Arkadaşlar bir firmamızda bu atıktan var? Geri kazanımını yapan firma var mı?