• Sayın Üyeler,

Site görünümünün gündüz açık renk tema, gece koyu renk tema olacak şekilde otomatik değişmesini sağlayan bir düzenleme yapılmıştır. Görünümün otomatik değişmesini istemiyorsanız, bu ayarı hesap tercihlerinizden kolaylıkla değiştirebilirsiniz. Açık/Koyu temalar arasında ki geçişin otomatik olmasını istemeyen üyelerimiz üst menüde yer alan simgeler yardımıyla da kolayca geçiş yapabilirler.

Site renklerinin günün saatine göre ayarlanmasının göz sağlığına faydaları olduğu için böyle bir düzenleme yapılmıştır. Fakat her üye görünüm rengini tercihine göre kullanmaya devam edebilecektir.

Android-Symbian-Blackberry OS

Kadir Ünal

Kayıtlı Kullanıcı
Firma
Dema Makina (TÜPRAŞ)
Arkadaşlar dokunmatik telefonlara alışamayanlar danım. :( Android sistemler aldı başını gitti. Fakat ağırlıklı olarak (sisteminde gerektirmesinden ötürü) piyasadaki android telefonlar dokunmatik. Diğer işletim sistemlerininde (symbian-blackberry os) androidin yanında çok basit ve işlevsiz kaldığı söylendi bana. Aramızda illaki bunları kullanan yada bilgisi olan arkadaşlar vardır. Symbian yada blackberry alsam pişman olurmuyum veya eksikliğini yaşarmıyım? saygılarla...

İphone gerçekten telefon. İşletim sisteminden dolayı gerçekten telefon. Android işletim sistemi olduğu sürece istedikleri telefonu üretsinler bana göre bütünlüğü yakalayamazlar. Tabi şahsi görüşüm bu.

Blackberry hiç kullanmadım ancak onlarda da işletim sistemi komple değişecek diye haberler yapıldı. Yani şuan kullanılan telefonları atın çöpe gitsin diyecekler. Yeni işletim sistemi üzerinde çalışıyorlar herhalde uzun zamandır sesleri çıkmıyor...

4 ve 4s i inceleme fırsatı bulmuştum. Anladığım kadarıyla iphone kendi cumhuriyetini kurmaya çalışıyor. Diğer sistemleri dışarıda bırakmak için elinden geleni yapmış. Bu da haliyle kullanıcının hareketlerini kısıtlıyor. Gereksiz değişimlerde bulunuyor. örneğin 5 i yeni piyasaya sürdü. 4s de mini sim kart istediler. Duyduğum kadarıyla 5 için nano sim kart istiyorlarmış. Türkiyede henüz nano kart yok malesef.
Android telefonlardan da inceleme fırsatı bulduklarım oldu. iphone dan çok bi farklarını görmedim. Arkadaşlar olurmu falan diye tepki göstermişlerdi ama ben ciddi manada bişi göremedim. Sadece telefonların ekran kapasiteleri farklılık gösteriyordu. :confused:

Blackberry almak sıkıntı değil benim asıl merak ettiğim kısım bunların arasında farklılık. Dışardan duyduğum tek şey "android uygulama yelpazesi çok geniş". Aralarındaki tek fark bumudur?
Samsung reklamlarıyla ve uygun fiyatıyla Türkiye de çok iyi tutundu. Kendi piyasasını oluşturdu.Ama dünya piyasasında bildiğim kadarıyla android sistemini geliştirmede kullanmada HTC önde gidiyor. Zaten android sistemide ilk piyasaya süren HTC di. Fakat Türkiye ye biraz uzak bi marka olmasından (piyasada çok eski olmayışı , isim olarak çoğu kişinin bilmemesi vs.) ötürü henüz kabullenemedik herhalde.

Iphone 5 i bilmiyorum ama 4s ile HTC arasında bir seçim yapılacaksa eğer ben HTC yi seçerim. Android uygulamaları da dediğiniz gibi çok kaliteli

@amedi_2100
Uygulama sayısı çok fazla. Ama şu uygulama çok iyi ve kesinlikle gerekli dediğiniz oldumu? Benim bildiğim bir tek iphone nun telefonun yerini tespit ettiren uygulama. Onun haricinde android de yada iphone da çok ciddi uygulamalar duymadım açıkçası.