• Sayın Üyeler,

Site görünümünün gündüz açık renk tema, gece koyu renk tema olacak şekilde otomatik değişmesini sağlayan bir düzenleme yapılmıştır. Görünümün otomatik değişmesini istemiyorsanız, bu ayarı hesap tercihlerinizden kolaylıkla değiştirebilirsiniz. Açık/Koyu temalar arasında ki geçişin otomatik olmasını istemeyen üyelerimiz üst menüde yer alan simgeler yardımıyla da kolayca geçiş yapabilirler.

Site renklerinin günün saatine göre ayarlanmasının göz sağlığına faydaları olduğu için böyle bir düzenleme yapılmıştır. Fakat her üye görünüm rengini tercihine göre kullanmaya devam edebilecektir.

Antrepo açmak için çed görüşü ve çevre iznine ihtiyaç var mıdır?

ceydakocaman

Kayıtlı Kullanıcı
Merhaba arkadaşlar antrepo açmak için çed raporuna ve çevre iznine ihtiyaç var mıdır? şayet varsa nasıl bi yol izlemeliyim.

@ceydakocaman

"ÇEVRESEL ETKİ DEĞERLENDİRMESİ YÖNETMELİĞİ" Ek-1 ve Ek-2 listelerinde depolama ile ilgili birkaç madde var. Eğer depolayacağınız ürünler bu kapsamlara giriyorsa ÇED başvurusu yapmak durumundasınız. Girmiyor yada ekteki maddelerde belirtilen sınır değerlerin altında kalıyorsa ÇED muafiyet başvurusu yapmak durumundasınız. Listeye giriyorsanız izlenen yol aşağıdaki linkte mevcuttur. Linkteki ilk adım olan Proje tanıtım dosyasını yetkili firmalardan birine hazırlatıp başvuruyu yaptıktan sonra sürecin sona ermesini bekleyeceksiniz. Eğer ÇED muafiyet başvurusu yapılacak ise ekteki dosyada yapılacaklar mevcuttur.

Gizlenen içeriği görüntülemek için Giriş Yap yada Kayıt Ol .

Çevre izni için ise bağlı bulunduğunuz Çevre ve şehircilik il müdürlüğünden "Çevre Kanununca alınması gerekli izin ve lisanslar yönetmeliği" kapsamında değerlendirilmesi için görüş yazısı isteyeceksiniz. Görüş yazısı için Antrepolarda kapasite raporu oluyormu bilmiyorum ama kapasite raporu, iş akım şeması ve proses özetini ekleyerek müdürlüğe üstyazıyla başvuracaksınız. Onlarda büyük ihtimalle tesise denetime gelecekler ve çevre iznine tabi olup olmadığınızın görüşünü yazacaklardır.

Ekli dosyalar

• duyurular17214_1.doc
    74.5 KB · Görüntüleme: 17