Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Antrepo açmak için çed görüşü ve çevre iznine ihtiyaç var mıdır?

Konu, 'Soru ve Cevap' kısmında ceydakocaman tarafından paylaşıldı.

 1. ceydakocaman

  ceydakocaman CMNet Üyesi

  Merhaba arkadaşlar antrepo açmak için çed raporuna ve çevre iznine ihtiyaç var mıdır? şayet varsa nasıl bi yol izlemeliyim.
   
 2. Serkan Çiçekay

  Serkan Çiçekay CMNet Üyesi

  hangi tip antrepo açmayı düşünüyorsunuz?
   
 3. ceydakocaman

  ceydakocaman CMNet Üyesi

  genel antrepo Serkan Bey
   
 4. Murat Uysal

  Murat Uysal CMNet Üyesi

  "ÇEVRESEL ETKİ DEĞERLENDİRMESİ YÖNETMELİĞİ" Ek-1 ve Ek-2 listelerinde depolama ile ilgili birkaç madde var. Eğer depolayacağınız ürünler bu kapsamlara giriyorsa ÇED başvurusu yapmak durumundasınız. Girmiyor yada ekteki maddelerde belirtilen sınır değerlerin altında kalıyorsa ÇED muafiyet başvurusu yapmak durumundasınız. Listeye giriyorsanız izlenen yol aşağıdaki linkte mevcuttur. Linkteki ilk adım olan Proje tanıtım dosyasını yetkili firmalardan birine hazırlatıp başvuruyu yaptıktan sonra sürecin sona ermesini bekleyeceksiniz. Eğer ÇED muafiyet başvurusu yapılacak ise ekteki dosyada yapılacaklar mevcuttur.

  http://www.cevreizinler.com/ced--akm-emas.html

  Çevre izni için ise bağlı bulunduğunuz Çevre ve şehircilik il müdürlüğünden "Çevre Kanununca alınması gerekli izin ve lisanslar yönetmeliği" kapsamında değerlendirilmesi için görüş yazısı isteyeceksiniz. Görüş yazısı için Antrepolarda kapasite raporu oluyormu bilmiyorum ama kapasite raporu, iş akım şeması ve proses özetini ekleyerek müdürlüğe üstyazıyla başvuracaksınız. Onlarda büyük ihtimalle tesise denetime gelecekler ve çevre iznine tabi olup olmadığınızın görüşünü yazacaklardır.
   

  Ekli Dosyalar:

 5. Ali Can Dalgıç

  Ali Can Dalgıç CMNet Üyesi

  Çed görüşüne ve cevre izni görüşü almanız gerekir çünkü ne depoladığınız onemli.Çok uzun sürmez ama 2günde çıkar :D
   
  Ş.AKGÜL bunu beğendi.
 6. ceydakocaman

  ceydakocaman CMNet Üyesi

  Teşekkür ederim Murat Bey ve Ali Can Bey yararlı oldu
   

İlginizi Çekebilir

IMG-20170316-WA0000.jpeg
Arkadaşlar merhaba resimde proses sonucu oluşan atık orneklemeleri bulunmaktadir. Daha detayli bilgi verilecektir.
41.jpg
Merhaba, Çalıştığım yerde zımpara işinde kullandığımız flap disklerin atık kodları ve bertaraf/geri dönüşümü ile ilgili yardımcı olabilecek biri varsa çok sevinirim. [ATTACH][ATTACH] Ayrıca...
indir.jpg
Merhaba, Çalıştığım yerde zımpara işinde kullandığımız flap disklerin atık kodları ve bertaraf/geri dönüşümü ile ilgili yardımcı olabilecek biri varsa çok sevinirim. [ATTACH][ATTACH] Ayrıca...