• Sayın Üyeler,

Site görünümünün gündüz açık renk tema, gece koyu renk tema olacak şekilde otomatik değişmesini sağlayan bir düzenleme yapılmıştır. Görünümün otomatik değişmesini istemiyorsanız, bu ayarı hesap tercihlerinizden kolaylıkla değiştirebilirsiniz. Açık/Koyu temalar arasında ki geçişin otomatik olmasını istemeyen üyelerimiz üst menüde yer alan simgeler yardımıyla da kolayca geçiş yapabilirler.

Site renklerinin günün saatine göre ayarlanmasının göz sağlığına faydaları olduğu için böyle bir düzenleme yapılmıştır. Fakat her üye görünüm rengini tercihine göre kullanmaya devam edebilecektir.

Araç Yıkama İşletmesi Tahmini Atıksu Giriş Değerleri?

Merve Ö.

Kayıtlı Kullanıcı
Firma
yok
Merhaba,
Araç yıkama işletmesine ait Günlük 1,20 m3/gün Atıksu Önlem Tesisi dizayn ettim. Proje raporumda sadece giriş suyu mg/lt değerleri lazım ve analiz daha önce yapılmadı, tesis yeni kuruluyor. Litaratürü taradığımda AKM:600 YAĞ:350 KOI:500 şeklinde. Ancak çok fazla net bir bilgi edinemedim. Çıkış suyu değerlerinin AKM:350 YAĞ:100 KOI:400 olması isteniyor. Tasarladığım havuz üç gözlü. Arıtma verimlerini düşündüğümde (%33, %43, %25 arıtma verimleri) çıkış suyu kalitesini yakalayamıyorum. Bu nedenle giriş suyu atıksu değerleri hakkında net bir bilgiye ihtiyacım var. AKM:500 yapsam mesela? Genelde proje hazırlarken siz ne kadar miktar belirliyorsunuz.

Merhabalar... bu önlem tesisleri ile alakalı bilgi edinmeye çalışırken sorunuzla karşılaştım. Konu ile alakalı sorununuzu çözebildiniz mi ? Bende böyle bir araç yıkama ünitesi ile alakalı bir proje hazırlamaya çalışıyorum ama hesap ve proje dosyası konusunda sıkıntılar yaşıyorum biraz yardımcı olabilirseniz çok mutlu olurum.