• Sayın Üyeler,

Site görünümünün gündüz açık renk tema, gece koyu renk tema olacak şekilde otomatik değişmesini sağlayan bir düzenleme yapılmıştır. Görünümün otomatik değişmesini istemiyorsanız, bu ayarı hesap tercihlerinizden kolaylıkla değiştirebilirsiniz. Açık/Koyu temalar arasında ki geçişin otomatik olmasını istemeyen üyelerimiz üst menüde yer alan simgeler yardımıyla da kolayca geçiş yapabilirler.

Site renklerinin günün saatine göre ayarlanmasının göz sağlığına faydaları olduğu için böyle bir düzenleme yapılmıştır. Fakat her üye görünüm rengini tercihine göre kullanmaya devam edebilecektir.

Arıtılmış Atıksuların Sulamada Kullanımı

S.Gönenç Çalıcı

Kayıtlı Kullanıcı
Firma
Mavi Yıldız Arıtma Havuz İnş. San. Tic. Ltd. Şti.
Arkadaşlar

Yazlık sitelerde bulunan düşük kapasiteli arıtma tesislerine Atıksu Deşarjı konulu Çevre İzni almak istiyorum. Arıtılmış sular site bahçesinde çim, çiçek, ağaç gibi bitkileri sulamakta kullanılıyor. Daha önce bu konuda pek çok kez Çevre İzni almıştım. Ancak Temmuz ayından itibaren Aydın Çevre Müdürlüğü,SKKY 28.Maddeyi devreye soktu ve teknik usuller tebliği sulama suyu kriterlerini sağlamamız gerekti. Dsi ve Tarım 'ın katılımı ile komisyon oluşturulması , tekrar numune alınması ve bu evrakların gelgit süreleri ile zaman sıkıntısı yaşamaya başladık. Böyle bir durumla karşılaşan var mı yoksa sadece bizim ilin bir uygulaması mı? Hiç bir yerde rastlamadığım için buraya yazma ihtiyacı duydum. Herkese iyi çalışmalar.

Arkadaşlar Merhaba;
'Arıtılmış Atıksuların Tarımda Kullanılması' başlığı altında araştırma yapmaktayım. Teorik bilgiler elimde mevcut fakat, güncel verilere ihtiyacım var. Güncel verilerden kasıt; konu ile alakalı olarak edinilmiş en yeni bilgiler, sayısal değerler,geçmiş yıllar ile kıyaslaması, yaşadığınız bölgede yapılan çalışmalar vs...Yaşadığınız şehirlerde (bölge fark etmeksizin) veya çalıştığınız konumlar itibarı ile ulaşabileceğiniz bilgiler ise benimle paylaşırsanız sevinirim. İyi günler, iyi çalışmalar..
İletişim için: sumeyra.yakupoglu@gmail.com

Tam olarak istediğin şekilde olmasa da elimde doğal arıtım yöntemleri ile ilgili bir döküman var isterseniz iletebilirim.

arkadaşlar benimde arıtma tesisini yaptıgım bir cok site var ve proje onaylarını alırken sulama suyu olarak kullanacagımızı belirtiyoruz ve onayı ona göre alıyoruz ve hiç bir sorunla karsılaşmadık suana kadar . tabi yapılan arıtma tesisi çıkış suyu kalıteside çok çnemli bir faktördür. bu konuda.